Právě je stř pro 13, 2017 5:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 9:19 am 
Píšu hodně

Většinou se do debat tohodle typu nemíchám a jen pak dělám co se mi řekne, ale v tomto případě bych rád předhodil svojí myšlenku o šířce branek.
Proč neudělat tabulku (tady na fóru) kam by se mohl každý, kdo bude mít zájem zúčastnit se, zapsat s čím pojede, jakou má šířku vozidla, pak by se vzal nejširší rozměr, připočetla by se "nějaká" rezerva a tenhle rozměr by mohl sloužit jako šablona.
Pro užší auta by šířka branek mohla být drobná výhoda oproti širším (obvykle stabilnějším) vozidlům na větších kolech.

Ovšem jako hlavní jsem pro udržení zábavnosti celého tohoto podniku. Jasně že určité mantinely být musejí, ale osobně bych to s množstvím omezení nepřeháněl.
Jde hlavně o zábavu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 9:22 am 
Uživatel

souhlasím zatim je to v "plenách" takže některá omezení bych dávál třeba později až se to nějak zaběhne

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 12:12 pm 
Častý přispěvatel

tak nevidím důvod proč neudělat branky jako je třeba u slalomu lyžařů. Nešlo by v tomto případě o rychlost ale každá branka, která je vhodně umístěná, může působit problém ať je jakkoli široká, ale o tom už se tu mluvilo

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 12:21 pm 
Uživatel

ano pokud je správně situována tak je šiřka nedůležitá :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 2:06 pm 
Častý přispěvatel

pajiki píše:
tak nevidím důvod proč neudělat branky jako je třeba u slalomu lyžařů. Nešlo by v tomto případě o rychlost ale každá branka, která je vhodně umístěná, může působit problém ať je jakkoli široká, ale o tom už se tu mluvilo

Tak nic s tatrou se tam nevejdu to ale neva budu se věnovat klobásám a hosteskám :BYE: :hura:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 2:22 pm 
Uživatel

Pocetl jsem si vsechny mozne napady v diskuzi a take se zapojim nebudu resit parky, pivo a modelky to je jasne :lol: , ale spis zpusob jak delat trasu.
Inspiroval bych se opravdovou expedici, tedy vypravou, ktera ma poznat nova mista a pokud mozno se vratit zpet. Ukol nasich aut by tedy mel byt podobny tj. poznat zajimava mista ( v nasem pripade branky nebo spis checkpointy) a hlavne zvladnout celou trasu az do cile. Trat by mela byt dostatecne dlouha a narocna aby otestovala nejen schopnost zvladnout teren a schopnost vydrzet 8) . Zaroven by nebylo spatne kdyby jednotlive teamy mohly volit ruzne cesty k dosazeni checkpointu napriklad prebrodit potucek nebo zvolit lehci, ale delsi cestu a najit mustek. Nehodnotil bych jako u trialu jestli se nekdo dotknul branky nebo ji zlomil a podobne, ale jestli se byl schopen dostat na vsechna stanovena mista a zvladnul to v nejakem rozumnem casovem limitu. Bodovani by bylo jednoduche za projeti checkpointem 10 bodu a za minutu pres limit -1 bod. Vymena baterek by bylo mozna, jenom pokud by tyto vezlo nejake auto teamu stejne jako naradi napr. imbus na kardany, klic na kola a podobne... At se priblizime expedici kdy jsou take clenove odkazani jen na to co vezou v aute :-)

Je jasne, ze tatry by mohly mit nalozenou i plynovou pajku a treba nahradni napravy :-)))

spousta nápadů málo času/peněz

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 2:53 pm 
Píšu hodně

možná by bylo zajmavý zařadit i pár takových checkpointů(dobře ty Martinez, myslím, že ty jsi vystihl podstatu tohoto dlouho omýlaného problému), který by byly nějakým způsobem zvládnutelný pouze za pomoci týmového kolegy......

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 4:16 pm 
Uživatel

Tak i já se přidám do diskuze. K návrhu, vytvořit týmy,což vyžaduje, aby se tým vždy sešel, mě napadla i taková jiná možnost. Kdyby nebyly týmy, ale řekněme taková nepsaná povinnost pomoc druhému, kde by pomáhající dostal od toho kterému pomáhal třeba 10bodů. Nebo by se to mohlo i týkat vzájemné pomoci mezi týmy či mezi týmy a jednotlivci. Je to takové variabilní. :-)

foto na rajčeti worlusho

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 5:01 pm 
Píšu hodně

Nejede se týmově jako do seriálu, na každym závodě budeš s někym jinym, ale když vyhraje Váš tým oba si přičtete body do seriálu ;)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 5:04 pm 
Píšu hodně

Týmy, jestli jsem správně pochopil Salvatoreho návrh, se budou losovat. A budou se losovat před jízdou resp. před závodem. Tzn. bude se losovat z lidí kteří ten den aktuálně přijdou. A díky losovaní budou pokaždý jiný - tzn. jednou pojedeš se mnou, podruhý s Maximem, potřetí s Martinezem atd...
A podle aktuálně dosaženého výsledku se ti přičtou body (tzn. pojedeme spolu, za ten závod získáme 30bodů a tudíž každému z nás se připíše 30bodů do průběžné klasifikace. S Maximem budete míc víc štěstí, získáte 40bodů a ty se ti přičtou k těm minulým 30....atd atd)
Díky tomu, že se pojede pokaždý s někým jiným, tak se každý bude snažit si pomáhat.

Délka závodu- tak dlouhý aby ti nevydržely baterky to určitě nebude. Čas na projetí tratě bych viděl reálně někde kolem 20min. Vzhledem k tomu že na trati budou tak 2-3 týmy najednou si spočítej, kolik času by bylo potřeba na vystřídání tak 20 lidí.
A taky připravit trať na cca 2hodinovou jízdu by bylo asi nad lidský síly resp. s tím strávíš celý den.

edit:Aus byl rychlejší

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 5:12 pm 
Uživatel

Abych se přiznal, pročetl jsem to v rychlosti, tak mi to losování nějak uniklo, ostatně může se stát, že i tým jako takový se zahrabe a bude potřebovat pomoc od někoho dalšího, ale pokud mi i řešení této situace uniklo, tak se omlouvám :oops:

foto na rajčeti worlusho

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 5:21 pm 
Píšu hodně

Takhle do detailů se zatím nešlo :-)

Ale vzhledem k tomu, že se to prozatím řeší jako přátelské poježdění spojené spíš se sranda soutěží, tak věřím, že se vždycky najde někdo kdo pomůže.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 7:07 pm 
Uživatel

tak nápad s checkpointy se mi jeví jako mnohem zajmavější a praktičtější než branky

jsem jednoznačně pro checkpointy

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 7:57 pm 
Častý přispěvatel

Když budu zase propagovat pravidla ze Sokolčí, tam se jelo na branky široký 30cm a bylo stanoveno že: branka tvořící checkpoint musí být projeta alespoň jedním kolem modelu aby byla považována za překonanou.

Teď mi dochází....... já vlastně jednu branku projel po střeše taženej vlastním navijákem.............. to se mi asi nepočítala. :OHNO:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 8:02 pm 
Píšu hodně

Tak tos jí projel všema 4ma kolama :-D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]