Právě je pon pro 18, 2017 7:58 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sobotní Česko-Moravský mýval a nedělní C.E.S.T.
PříspěvekNapsal: stř říj 15, 2014 7:50 pm 
Administrátor

Takže hoši, pod vlivem působení mladistvých delikventů moje účast v Rakousku trochu zapadla, ale věřte, byl jsem tam a strašně mě to bavilo. Od příjezdu nejsem schopen přemýšlet o ničem jiném, než jak si něco takového kurňa pěkného uspořádat tady u nás v té naší české roklince.

Prozatím jsem přišel na toto:
1) základem všeho je kemp, kde bude možno nějak přežít. Protože to můžeme uspořádat mimo jakoukoliv sezonu, tak máme jednak klid, druhak dobrý ceny. Taky fajne.

2) dalším nezbytným prvkem je tak nějak terén. Rozmanitý a především dostatečně velký.

3) lidi - je asi jasný, že pořádání něčeho takového není schopen jeden člověk. Proto bych potřeboval jestli někdo nabídne pomoc.

Otázky, které čekám, že padnou:
Proč je to dvoudenní?
Protože když už nějakou akci udělat, tak ať to fakt stojí za to a pořádně se to užije.
Jak často?
Aby si "závod" udržel nějakou exkluzivitu, udělal bych to max 4x do roka.
O co se bude soutěžit?
Tady nechávám prostor k diskuzi. Buď se může soutěžit o něco, mohu se pokusit zajistit nějakého toho sponzora, ale počítejte s tím, že by se muselo zavést startovný. Nic velkýho, ale kupovat poháry ze svýho nehodlám.

No v sobotu vyrazím směr Krkonoše, kde mám vytipovaných kempů, kde by se to dalo udělat.

HOWGH!! Dohovořil jsem, je tu prostor k diskuzi pánové!

Předmět příspěvku: Re: Sobotní Česko-Moravský mýval a nedělní C.E.S.T.
PříspěvekNapsal: stř říj 15, 2014 8:49 pm 
Píšu hodně

když čtu zpravodajství z Rakouska a popis toho co tam bylo, tak mě napadá jediné - Sokolčí :wink:
Bohužel to umřelo na nezájem....co bylo jeho důvodem netuším.

Ale určitě podobná akce má naději a rád s ní pomůžu.
S počtem 4x do roka nevím...to bych řekl, že ta exkluzivita bude pryč. 4x do roka najít čas, přeorganizovat plány a táhnout se přes tu naší matičku....já se bojím, že to nedopadne. resp. to nadšení rychle opadne. Byl bych pro 1x max 2x do roka.

Místo: asi něco kolem prostředka republiky,ať je to podobně daleko ze všech koutů. Přeci jenom jet ze západních čech jet na moravu (nebo naopak) to už chce nadšení :wink:

o co soutěžit?... musí se opravdu o něco soutěžit? :wink:

PříspěvekNapsal: stř říj 15, 2014 8:56 pm 
Častý přispěvatel

Já jsem určitě pro. nemám problém i s pomocí. klidně s něčím pomůžu a rád! :tleskam: nějak to s vejškou skloubím.

2 denni akce určitě ať si to pořádně užijem.

já osobně bych to udělal 2x do roka 4x je moc a brzo by to dle mého většinu omrzelo.

jsem také pro střed republiky kempů je tu dost

O co soutěžit? já bych asi o žádné hodnotné ceny nesoutěžil. mělo by to být na pohodu a schánět sponzory a podobné mi přijde zbytečné. když by třeba stačilo rozdávat diplomy ( za umístění, nejlepší auto atd...) diplom potěší dá se vystavit na památku, a je záznam o výhercích.

Takže jsem pro něco spáchat :-I :FINE:

http://bedinka.rajce.idnes.cz

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 8:32 am 
Píšu hodně

Chlapi, nechcu vám do toho kecat, sám moc expedičnímu ježdění nehovím, ale ...... kolik chcete těch ,,rekůnů,, či jak se to píše, mít? Jeden chce Swiňák na Moravě, druhý Salvatore pro republiku, jeden to chce 4x, druhý nevímkolikrát? Jak to asi skončí? Pomalu to přejde na nějaký pohár, který, ve výsledku, nebude nikdo jezdit, protože to bude mít daleko. A vše upadne v zapomění.
Teď jste se vrátili z jedné takové akce, a už plánujete podobnou. A navíc v období, kdy už začíná být kosa.
Za mě: dejte tomu čas, organizátoři hlavy dohromady, vše do detailu naplánovat a na začátku další sezóny vylézt s připraveným projektem, v přívětivějším ročním období. A exkluzivně 1x za rok.
Toto je můj názor na věc.

http://rc-model-ludgerovice.rajce.idnes.cz/

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 8:44 am 
Častý přispěvatel

Super nápad, rád pomohu!! Co takhle to uspořádat 2x za rok, jednou v Čechách a podruhý na Moravě?

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 9:28 am 
Častý přispěvatel

taky trochu přispěji...prvni vec je název pride mi nevhodny kopirovat názvy cizich akci zvlast kdyz jsou jeste k tomu chybne prelozeny myval se pise Raccoon a ne Recon...a hlavne je to akce amerikanu..prijde mi to asi tak jako kdyz nova nataci kriminalku Andel :-D ...CEST pokud se do ni zapoji i madari tak jak jsme se s nima bavili o vikendu pak OK ale pokud je z toho vynechame opet mi to prijde nevhodny...

2 denni akce je asi super taky bych to tak klidne dal a max 2x do roka jak se tu pise 1x na morave a 1x v cechach :FINE:

a na zaver planovat tuhle akci demokraticky je asi nerealny viz topic tricka do rakouska :-D

udelal bych X cleny tym ktery se chopi organizace a demokraticky se budou resit jen nektere veci...vyhne se tim dlouhym a mnohdy nesmyslnym diskuzim...navic kdyz budou jasne dani organizatori a navstevnici nebude se opakovat to co na model hobby "on je z Prahy prco sakra nepomohl s uklidem jezdit umi kazdej" ...a myslim ze startovny 200 na jeden den neni vubec na skodu organizace proste enco stoji v rakousech se za 2 dny platil jen start za 700,- a bylo tam 150 - 200 aut :FINE:

...a samozrejme nabizim pomoc s organizaci :FINE:

EDIT:

joo a hodnotny ceny bych klidne vynechal akorat vzniknou dohady o tom jak je mozny ze on vyhral a ja ne...za cast startovnyho bych nechal udelat peknej diplomek s medaily a je to :-)

Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/[email protected]/

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 11:50 am 
Uživatel

Zdar. Hlásím se s pomocí a už se těším!

Za sebe...:

>1x, max 2x do roka

>jedno místo se strědu republiky, bo to je lepší na organizaci a pokud to tam třebas i zopáknem, byla by to paráda a mnohem větší pohoda při dalších organizacích

>diplomy stačí. Když se to podaří a bude opáčko, třeba se sám někdo přihlásí s nějakým tím prezentem jako cenou či tombolou. Když to budem zařizovat, bude to mrak práce navíc s nejistým výsledkem a pak se najdou lidi, kteří raději zaplatí míň bez cen, než víc s cena má, na který pak stejně nedosáhnou. A za sebe, pojedu se tam bavit, ne vyhrávat cosi... ;)

>kemp je dobrá volba, ale po zkušenosti z organizací podobných akcí upozorňuju na to, že se pravděpodobně najde spousta takových, kdo raději zaplatí o kilo míň a bude spát v autě, pod širákem... Ale třebas je to my slečno jako bez chatek... Ale každopádně pokud bez chat, tak jedna cena a spi v autě, stanu, pod širákem... Prostě vstup...

Místo někde Vysočina nebo tak??? Po ptám se domorodců...

Název bych zatím fakt neřešil... ;)
...

rajče

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 12:54 pm 
Píšu hodně

Určitě by bylo dobrý spojit kompletně síly a udělat jednu dvoudenní akci, začít ji teď plánovat a příští sezónu ji poprvé uskutečnit, lokalit znám spousty, taky jsem pro to aby to bylo uprostřed čech. Je na prd dělat deset racoonu. Uděláme jeden s vlastním názvem, bez cen. Byl by to prostě celorepublikový sraz expedičních aut, s nějakejma připravenejma trekama jako v Rakousku.

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 4:21 pm 
Veterán fóra

Ano, už to tady bylo - Sokolčí, nádherná krajina, super poježdění, dobře zorganizováno, jenže to nemělo punc velké mezinárodní akce, byla to taková komorní, téměř rodinná akce...
Demokratické návrhy asi není to nejlepší řešení, chce to zariskovat, pár nadšenců se do toho musí dát a možná se to povede, možná ne, a není to cenách, po dobré akci opravdu stačí diplom a pocit, byl jsem u toho. Co se týče názvu, obvykle bývá nejlepší ten co vznikne spontánně, což třeba "Krnovský Mýval" zrovna je, takže zase uměle něco vymýšlet není potřeba, navíc to není zas tak důležité, důležité je jestli bude zájem o nějaké takové celostátní setkání. Osobně bych hlasoval za dvě akce za rok, jaro a podzim, mimo sezónu dovolených a protože jsem v podstatě pohodlný člověk, přivítal bych místo konání s alespoň základním zázemím, pro případ špatného počasí. Navíc si myslím, že spousta kempů bude ráda za obsazení mimo hlavní sezónu a starší a pohodlnější můžou nocovat třeba v chatkách, mladší a dobrodružnější klidně ve stanech či pod širákem.
Asi tak :OK:

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 5:22 pm 
Píšu strašně moc!

Souhlasim ve všem s Milanem a za Mývalem si stojím ať už je to správnej překlad nebo ne....rozhodně to jako kopirait nevidim protože taková blbost by nikoho nenapadla...teda mimo těch dvou mladistvejch delikventů.

Akci bych viděl fakt max dvakrát do roka a možná jen jednou a pořádnou...
Máme tady i Ještěd kterej by se dal jet v podobném duchu a viděl bych to tak že se musí najít fakt dobrá a bezproblémová lokalita někde daleko od města a nepřizpůsobyvých občanů kteří by se potulovali kolem.
Dva dny na to myslim a fakt by bylo dobrý někde uprostřed čech a když dva do roka tak Čechy a Morava. 8)

CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 5:42 pm 
Uživatel

Název Mýval je supr..:) Také si myslím, že max. dvakrát do roka...C.E.S.T. (central european scale trophy) je akce, kterou tradičně pořádají rccrawler de, ch, a hu, takže bychom spíš měli postupovat v koordinaci s nimi...
Jinak RECON je zkratka od významu průzkum či expedice a RECON G6 je název, který vznikl v USA a patří k firmě Axial a Brian Parker to vlastně celé vede ( manager of Recon G6 challenge).
Takže eventuální náš Mýval nemá nic s RECON G6 společného, pokud se uskuteční, bude to jen a jen česká akce, byť s možnou mezinárodní účastí....:)

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 6:00 pm 
Píšu strašně moc!

Taky souhlasím s klukama. Až bych se drobet přikláněl na jednu za rok ve velkém, že by to bylo jako takové celorepublikové setkání nás všech tady z fóra a lidí okolo a když by se vědělo dost dopředu, tak kdo o to má zájem tak si čas udělá. A opravdu by bylo fajn udělat to někde uprostřed republiky. Teď jsem koukal na mapu a třeba do Krnova je to z Vimperka 420km :SHIT: Bylo by super, kdyby se tento projekt ujmul. Jen sám moc dobře vím, jaké starosti to naplánovat a zrealizovat obnáší, takže nezbývá než fandit, ať se to uskuteční.

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 6:20 pm 
Administrátor

Diky vsem za nazory. Par mi jich prislo i na FB a v zasade se to hodne shoduje. Max dva zavody rocne. Nekdo rika nazev kopcit, nekdo nekopcit. Nekdo je za myvala, nekdo kope za "dustojnejsi" nazev. Me osobne prijde myval dobrej. Je hezkej a povahove zmrd, takze sem by docela zapadl... :-)
http://hobby.idnes.cz/myval-vypada-rozt ... zlicci_bma

Problem je ten stred republiky. S ohledem na teren jsem mel v planu vyrazit do Krkonos a lakavou nabidku mam od Lipna. Jenze Krnov - Lipno, bratru pres 400km....

Jdu hledat moznosti stredni a treba vychodni Cechy.

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 6:22 pm 
Uživatel

Zkuste si říct Palimu o pruzkum Kokořínského dolu, jsou tam kempy i příroda jen nevím co na to CHKO když by to bylo třeba mimo značené trasy.
A je to skoro uprostřed.

PříspěvekNapsal: čtv říj 16, 2014 6:22 pm 
Veterán fóra

Určitě jsem pro jednou za rok udělat celorepublikový sraz nás všech tady .... jednou za rok přejet půl republiky člověk zvládně ale víckrát asi ne, krom největších nadšenců. Zas čtyřikrát do roka dělat nějaký mega sraz se nedá ...

Já si na kemp nepotrpím, ale tak nějaké základní zázemí by tam být mělo. Terén je potřeba dostatečně rozsáhlý pro takovou spoustu modelů, tohle žádná umělá lokalita nepojme bych řekl ... takže leda něco přírodního.

Rakušáci i Maďaři mají skutečný zájem se na nějaké naše akce podívat, možná i ten svůj středoevropský CEST oficiálně zajet v Česku. To už je věc druhá, to by asi znamenalo obtížnější organizaci než si udělat prostě sraz pro nás ... ale tak přijet v rámci našeho srazu s nějakým ježděním by asi taky rádi, to by nemusel být problém

Za Krnovským Mývalem si stojím, to už tomu nikdo neodpáře. Nicméně to rozhodně nehodlám pořádat jako nějakou velkolepou celosvětovou akci. Prostě v sobotu ráno příjezd, pohrkáme v rokli a odpoledne se jede dom. Plac na to máme super i když teď je tam už halda listí a zemina začíná být docela tvrdá na nějaké kopání pastiček ... uvidíme jak dopadne první testovačka. Bude to jen for fun ježdění, nic velkého. Ale když se do toho vložím, tak myslím udělám hodně solidní trať ... nevím ale, jestli to ještě letos vyjde, záleží na počasí. Abyste to blbě nepochopili, tak prozatím nechci prosazovat Krnov jako místo na ten jakoby celorepublikový sraz. Já to vyhlásil jen tak pro nás moraváky, takový malý rekůnek, nic mega ...

Maďaři by chtěli i zkusit náš moravský pohár a prostě přijet na náš závod dle našich pravidel. Tak bych je chtěl příští rok pozvat (nejlépe asi do DMR arény) a pojezdit s něma, případně je vzít v neděli ještě na nějakou expedičku. Uvidíme, mohl by to být nějaký prvopočátek třeba další spolupráce do budoucna ... ale na CEST si zatím netroufám, respektive na to nemám čas.

No to trochu jde už mimo téma, výsledek tohoto tématu by asi měl být řekněme celorepublikový sraz RC4x4 fora s nějakým srandamačem po vzoru Stonerocker festivalu .... teď to chce vhodnou lokalitu a bandu, co do toho půjde.... já z Krnova jsem bezmocný ..

Ale úplně vidím toho Mývala jako logo a maskota akce a na samolepkách na autě ... to je šupa :lol:

Prostě kluk, co má STYL.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]