Právě je sob pro 16, 2017 9:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 287 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 8:05 am 
Uživatel

Ahoj, super, díky za radu, už jsem založil nové vlákno:

http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... 1594#91594

Jinak tuto sobotu (16.4.) nás mrak 03 zve do Líštan, kde má velmi zajímavou offroadovou dráhu. Rád bych se tam jel podívat a zjistil, jestli by něco takového mělo smysl a jak dlouho tam člověk může strávit na jednom úseku. Kdyby se chtěl někco přidat, měl bych 2 místa v autě volná. http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... pic&t=4182

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 8:38 am 
Píšu strašně moc!

Děkuji všem za účast a za následné kladné ohlasy

jsem rád, že se závod líbil a každý si v něm našel to svoje
předběžně můžu slíbit, že budu uvažovat i o dalším ročníku

jedno malé video ze startu: http://www.youtube.com/watch?v=l5ND4hf8tnk
(není to video podle mých představ, ale současně se až tolik věcí dělat najednou nedá)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 8:44 am 
Uživatel

Paráda! Příště bude mít každý doprovod povinně foťák či kameru a bude muset točit a fotit. Máš pravdu, že všechno se najednou udělat nedá.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 9:36 am 
Píšu hodně

Tak jsem si nechal zážitky uležet přes noc v hlavě a .....

Komaare ještě jednou veliký dík za uspořádání akce. Tvoje organizace byla perfektní a do detailu promyšlená. Bylo vidět, že jsi na tom strávil spoustu času a že to stálo spoustu energie. Trasa vymyšlená perfektně.
Prostě akce na 1.
Místo bylo taky pěkný. Vůbec jsem netušil, že existuje takovýhle les-obora v podstatě v Praze.

Gratuluji všem zúčastněným za šťastné dojetí do cíle a děkuji jménem našeho týmu za gratulace :wink: Klobouk dolu před týmama co byly na trati 5 a více hodin, že se na to nevykašlali a dopajdali se do cíle (já toho po těch 3,5h měl docela dost).

K závodu samotnýmu - tenhle typ akce nebude asi do budoucna můj favorit.
Chybělo mi tam to, co se děje na klasických expedicích. Grupa lidí co jde pomalu kupředu. Povídá se o všem možným. Když je hezký místo (kamení, bláto potok...) tak se zastaví a jezdí se na místě. Když je hlad, tak se zastaví a dlabe se. Prostě taková ta pomalost a pohoda.
Tady člověk držel v jedný ruce mapu a koukal, kde zrovna zabloudil. V druhý ruce chleba, aby nepadl vysílením a na vysílačku už pomalu nezbývalo místo. :wink:
Prodírali jsme se křovím, smutně jsem při tom koukal na místa, kde by stálo za to se zastavit a pořádně si tam užít terénu. A místo plkání o blbostech, jsme řešili nejlepší cestu z jednoho bodu do druhýho. Což se nám občas nedařilo a zakufrovali jsme (což se nám víc než dobře podařilo u 4)

Prostě akce dobrá, jen klasická expedice mi vyhovuje víc.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 9:58 am 
Uživatel

charon73 píše:
Droxa7 píše:

PS: To bahýnko mezi 5kou a 6kou bylo mňamózní. :mrgreen:

To je na extra vlákno.
Taky mam odtud video

Pravda, pravda. Tam jsme zatuhli na hodinu :mrgreen:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 11:23 am 
Píšu hodně

komaare díky...naprosto luxusní neděle, organizace bezchybná, počasí znamenitý...terén byl fajn,akorát ke konci už to bylo trošičku jednotvárný (od 8KB), nicméně už sme byli cekem uchozený, takže to až tak nevadilo:) docela sme se zasekli mezi 3 a 4, tam sme nějak uhnuli ze směru a trochu si zašli, ale jinak hodně dobrý...
a jak píšou kluci, trochu tam chybí to klábosení a záseky, ale zas si ymslim, že je to dastatečně vyvážený dobrodružstvím při hledání bodů a čtení mapy:)

Je fajn, že sme zkusili zas něco trochu jinýho a za sebe můžu říct, že si to kdykoliv rád zvopáknu.

**#RTRCZ team driver**

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 11:45 am 
Píšu strašně moc!

diky

zaver byl trochu jednodussi, coz vychazelo zaprve z terenu tam v lese a za druhe z toho, ze uz toho taky lidi muzou mit dost, tak to dojedou pohodlneji, ale dalo se i bloudit naprimo lesem

klabosicich a zasekovych akci je dost, chtel jsem zkusit pro zpestreni neco jineho

pocasi vyslo krasne

je par inspiraci pro priste, jen mam strach, ze to bude vyzadovat vetsi organizacni tym

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 1:56 pm 
Píšu strašně moc!

a jak se vam jelo a darilo nachazet body?

1.KB - byl celkem jednoduchy, k orientaci se dala pouzit ta betonova kostka

cesta z 1. na 2. uz byla celkem zaludnejsi :)
jizda lesem jeste sla, ale pak byl pas maleho a husteho lesa, ktery asi vetsina obesla
my po drobnych problemech v lese u prvniho bodu (obcas uviznuti apod) jsme nakonec zvolili jizdu spise po cestach

2.KB - kdyz uz se clovek dostal na tu spravnou pesinu, tak nebyl az tak tezky
mimojine v tom nizkem porostu byly dva vyrazne stromy a ty byly i na mape
dojet k nemu chtelo trochu opatrnosti, protoze to bylo vlnite a nebylo tezke skoncit na boku

cestak ke 3. se dala zkombinovat z cesticek a prujezd lesem kde to slo

3.KB - nalezeni by taky nemelo byt tezke, protoze byl na kopecku te cesty
zato cesta k nemu plna listi a klacku

tyhle body byly takova rozcvicka na orientaci a seznameni se s moznyma nastrahama terenu a mapy

4.KB - cesta ke 4 primo od 3 uz byla orientacne narocnejsi, ale zase podstatne kratsi
nesejit z toho spravneho smeru pri obchazeni neprostupneho terenu, to uz chtelo hlidat mapu a orientaci
a jako na potvoru, kousek pred 4 skolka

5.KB - k nemu se dalo proklickovat po ruznych cestach, obcas lesem
ten patril zase k jednodussim

dalsi body pripisu asi vecer

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 3:30 pm 
Píšu hodně

Jo jo byl to masakr,my jsme hledanim tusim 4 stravili asi hodinu ale pak jsme se do toho dostali a uz to slo celkem v pohode.
Ke konci to uz bylo s obavama jestli budou stacit baterky nebo ne,ale nastesti jsme vsichni dojeli po vlastni ose...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 4:58 pm 
Častý přispěvatel

Tak jsem se konečně dostal taky k tomu napsat pár slov díků. Byla to nová zkušenost a byla pěkná. I když mám raději techničtější jízdu ala trial, tak bych se za rok klidně zůčatnil znova. Vlastně v tom byl kus 1:1 offroadu od navigace, po potřebu jet opatrně aby jeden dorazil do cíle. Přece jen, v půlce cca 7 Km trati si člověk rozmyslí, jestli projede brodem s autem potopeným po střechu, nebo raději o kus dál pojistotě jen s vodou po servo :lol: . Z našeho teamu se ani mě nevyhnuly problémy. Při vyprošťování Westige z Bahna jsem přerval lanko RC4WD navijáku. Potenciálně mnohem horší problém mi nastal až v posledních cca 50ti metrech před cílem ... v cíli jsem si totiž všiml, že mi vypadnula osička z kříže kardanu. Píšu posledních 50m, protože v "cílové rovince" jsem jel povětšinou jen na přední náhon, takže se kardan opravdu musel rozpadnout až v posledních metrech. Jinak jsem to skoro celý dal na 1x 4000mAh 3S LiPo (17z, 40T).
Co se týká dalších podobných akcí ... vim že nás nikdo nenutil jezdit mimo stezky, na druhou stranu bych asi příště volil trochu čistší les ... přece jen, myslim že je lepší auto utopit nebo rozmlátit pádem ze skály, než ho rozlámat větví prostrčenou skrz půl auta. Ačkoliv jsem to jel na 2,2 kolech, i tak jsem měl několikrát namále a opravdu pohled na nepřirozeně zkroucenou zadní nápravu s prostrčenou větví mi dobře nedělal :lol: .
Blahopřeju Komárovi ke zvolenému postupu, kdy už odpočátku vpodstatě nepřipouštěl diskuze k pravidlům a pouze odpovídal na dotazy. Byla to jeho akce a díky ochotě to respektovat, jsme se myslím všichni dobře pobavili.
Komáre díky! :tleskam:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 5:25 pm 
Píšu strašně moc!

Velky dik Komaarovi za skvele pripravenou akci, akce se mi libila, bylo to neco jineho nez vsecko, co se do ted konalo a rad si ji zas zopaknu.. :wink:

Nejvetsi problem sme meli tez na bodu cislo 4, hledali sme ho asi hodinu a ke konci sme uz meli pochyby, zda ho vubec najdem.. :lol: Jak bylo psano, opravovali sme prevody a menili servo. Pres vsechny opravy, ktere zabraly celkem hodne casu se nam povedlo dojet na peknem miste.. :wink: Jeste sme se parkrat tahali z bahna ale jinak sme jeli celkem bez potizi, baterky taky v pohode vystacily - cca 8500mAh v Lipo..

Takze jeste jednou diky za supr akci.. :wink:

CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 9:38 pm 
Uživatel

Team č. 4. Tudy se opravdu jet nemuselo, nakonec jsme je pomáhali tahat ven. Pro mě jsou to Frajeři s velkym eF, jak si to užívali. Docela rád bych byl příště s nimi v teamu

Obrázek

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 7:32 am 
Uživatel

Wolf77 píše:
Byla to nová zkušenost a byla pěkná. I když mám raději techničtější jízdu ala trial, tak bych se za rok klidně zúčastnil znova.

Moje řeč!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 11:26 am 
Píšu strašně moc!

tak dale k tem kontrolnim bodum

no, ona 5 nebyla az tak jednoducha, kdyz jsem ji delal, tak jsem sel lesem, obejit to okolo a odbocit tam z te bahnite cesty jsem nezkousel

popravde, ja poradne nevedel o te velke louzi na rozcesti a pak o te bahnite ceste, vedel jsem, ze je trochu rozryta, ale kde jsem na ni koukal, tak byla celkem pevna, vedet, ze je tam to hezke bahinko, tak verte, ze byl jeste jeden KB pekne za tim bahinkem
ale stejne si ho vetsina nasla
my taky a taky jsme si zkusili, jestli se da prejet

coz jsme vlastne u cesty mezi 5 a 6

6.KB - byl u potucku, celkem jednoduchy
spis pak bylo zajimave jak k sedmicce, kde prekonat potok
pokud by se prejel tady, tak by to cloveka vyhnalo na asfaltku nebo by musel zpatky pres vodu
prejizdel jste nekdo uz tady pres vodu?

7.KB - byl rafinovane za vodou, potucek byl maly, snadno se dal prekrocit, ale obcas hluboky
bod sam o sobe byl jednoduchy

od 8.KB uz to bylo jednodussi, teda cesta lesem asi moc ne, tam byla trava a byla hur prujezdna
dalo se i po cestach v lese a obcas si to lesem zkratit nebo po asfaltce
tady uz byl horsi teren na vymysleni KB a navic uz za nama byl pekny kus cesty, tak jsem to nechal spise jednodussi a na dojeti

kdyz jsem pocital ruce a pozadavky na ne, tak mi to moc nevychazelo
v jedne ruce vysilacku, v druhe taky, ve treti mapu a ve ctvrte svacu
furt mi jedna ruka chybela (ja jel navic bez mapy, protoze jsem nepomahal s navigaci)
my teda zastavili, dali pauzu na jidlo a jelo se dal, taky jsme vedeli, ze mame dobry naskok, par tymu jsme dojeli i predjeli
coz ovsem uz po nasem zapadnuti v bahne neplatilo

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 12:11 pm 
Píšu strašně moc!

a jedno pozavodni:

tak jsem si to vcera prosel z vetsi casti jeste jednou
a uklidil zbytek KB

Bobine bylo lito, ze nemohla jet zavod a tak jsem ji vzal sebou
docela nam chybela pomoc auto v teamu
ale je to sikovna zenska a tak si poradila sama :)

VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=1hGMMwJ-sRY

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 287 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]