Scale doplňky 3. díl

Kurty
Každý správný offroaďák vám potvrdí, že kurty jsou nezbytně nutné a v terénu nenahraditelné. Ty od společnosti RC Off Road se dodávají ve dvou barvách, měří 30cm a jsou potištěny údajem o nosnosti 5000kg – což tedy asi neunesou :-) Oka mají zesílení z podobného materiálu z jakého jsou celé. Jako doplněk jsou působivé a navíc se opravdu dobře dají použít při tažení modelů, nebo při práci s navijákem. Kurtu obepnete kolem stromu, do ok zaháknete naviják a už to jede. U opravdových teréňáků se toto řešení používá i pro minimalizování škod na stromech, které jinak ocelové lano snadno způsobí.Konzole pro šekle
Dalším zajímavým doplňkem ze sortimentu RC Off Road jsou konzole pro šekle, které se našroubují na jakýkoliv nárazník. Respektive na jakýkoliv pevnostní. Na lexanové karoserii, nebo na stříbrném plastovém nárazníku by vypadaly jako pěstička na očku. Mimochodem očko konzole má specifický tvar, díky němuž drží na základně opravdu pevně a není třeba se bát, že oko i s šeklem odcestuje z nárazníku. Plocha konzole je 10x10mm a stejná je i výška očka. Součástí dodávky jsou dvě konzole a spojovací materiál.

Tažný hák
Poslední součástí dnešního povídání je tažný hák pro naviják. Je vyroben z opravdu prvotřídního materiálu a na rozdíl od většiny dostupných má opravdu uchycení jako ty skutečné. Je to asi dobře patrné z obrázků. Velikost háku je 15x12mm – což je poněkud víc než by odpovídalo měřítku 1:10 . tudíž se hák dobře hodí například na oblíbeného Defendera a podobně. Každopádně větší velikost háku oceníme především při jeho používání. Rozhodně tento hák nesnese porovnání s tou karikaturou, kterou například 3Racing dává na své jinak povedené navijáky.

Dnešní povídání bylo stručnější, ale jsem rád, že vás mohu pozvat na další. Ale to už od doplňků přejdeme vysloveně k funkčním věcem, jako jsou kardany a převodovky. A věřte, že tady se máte na co těšit!

Posted in: Recenze

1 komentář

  1. marksuperb says:

    Pěkný příspěvel… teď už mi jen stačí míta auto 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *