Právě je úte říj 16, 2018 1:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Bylo by to naší komunitu přínosné a hlavně žádoucí?
Ano, takový nástroj bych používal (a). 89%  89%  [ 8 ]
Ne, stačí mi to tak jak to je. 0%  0%  [ 0 ]
Je mi to jedno. 11%  11%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Společný online kalendář plánovaných akcí
PříspěvekNapsal: čtv črc 27, 2017 8:21 am 
Píšu strašně moc!

Měl bych jednu myšlenku, kterou bych tu s Vámi rád probral. Veškeré smysluplné reakce jsou velmi vítané.

Je to možná jen můj pocit, ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že naše komunita tak trochu stagnuje nebo dokonce uhasíná. Veteráni komunity mají dost často jiné starosti nebo zájmy a noví členové se do organizace moc nehrnou, Nebýt lidí jako Martin Čížek a jemu podobným, moc velkých akcí by asi nebylo. Byla by veliká škoda o tohle všechno přijít neboť tvoříme pestrou a v celku poklidnou společnost, kterou tmelí stejný koníček.

Uvažujíc nad touto situací mě napadlo poskytnout nástroj, který by nejen usnadnil organizaci nových akcí, ale také je zpřehlednil pro případné účastníky. Každou chvíli je na knižním ksichtu nebo fóru k vidění pozvánka na nějakou událost. Ostatní to máte možná jinak, ale já se v tom někdy docela ztrácím. Chybí mi nějaký ucelený náhled na pořádané akce napříč republikou (CZ\SK).

A teď konečně k tomu, co bych zde rád probral. Co vytvořit komunitní kalendář pořádaných akci?
Například na googlu je možné vytvořit veřejný kalendář dostupný pro kohokoliv, kdo bude mít platný link a to i bez google učtu.
Jedinou "nevýhodou" je fakt, že přidávat nové události mohou jen osoby, které dostanou oprávnění via email (opět účet na googlu není podmínkou). Nicméně v tom nevidím problém, kdo by chtěl, prostě jednou pošle žádost o přidělení práv, dostane odkaz na mail muže vesele tvořit události.

Google není podmínkou, možná že někdo znáte lepší nástroj. Osobně bych ale preferoval kalendář dostupný pro náhled bez registrace.

Tady je náhled, jak by to mohlo vypadat:
https://calendar.google.com/calendar/em ... ope/Prague

ps. pokud admin uzná za vhodné, na nějakou dobu prosím o přišpendlení tohoto příspěvku ať nezapadne,

Předmět příspěvku: Re: Společný online kalendář plánovaných akcí
PříspěvekNapsal: čtv črc 27, 2017 7:01 pm 
Nově příchozí

Jsem tady na fóru nováčkem, jsem více aktivní na FB, ale i tak přidám svůj názor.
Samostatný kalendář akcí mi přijde zbytečný, stejně jako tolik sekcí podle krajů zde a nad tím akce celá republika :?
Přitom by stačilo rozlišit Expedice, Trial, zahraniční akce a to vše seřazeno podle data. Podobně se to prasí i na FB, kdo se ráno probudí
udělá si novou skupinu např. bazaru a všechno se všem zobrazuje tisíckrát :roll: .

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]