Právě je úte srp 21, 2018 4:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RC Projekt VODNÍK Vimperk 14-15.8.2015
PříspěvekNapsal: čtv črc 16, 2015 2:05 pm 
Píšu strašně moc!

Obrázek

Vážení přátelé modeláři. Velice rádi bychom Vás pozvali, na takový víkendový RC kemp. Nad tímto projektem přemýšlím s Desťákem od zimy a rádi bychom udělali takové zábavné setkání všech modelů v nádherné lokalitě kempu Vodník. Tento kemp je, dalo by se říct, svým způsobem unikátní pro veškeré RC modely. V horním prostoru kempu je In-line dráha, kde se dá jezdit s jakýmkoliv břichoplazem po buginy. Okolní travnatý prostor vhodný pro všechny létající modely.

Obrázek

První fotka focená 15 m od lesíka, kde se bude konat hlavní závod. Les má 190x70m, takže na sebe při závodě pěkně uvidíme :YOP: Nebojte se že to bude nuda, protože tento lesík je asi fakt nejlepší co jsem kde jezdil. Co metr to výzva a ve dvou jsme schopni jet 50m půl hodiny a není moment, kdy by jsme se nudili :OK: Ale o tom si napíšemRC Projekt VODNÍK Vimperk 14-15.8.2015 závěrem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ve spodní části 50m od lesíka je restaurace, kde nás budou po celou dobu napájet a nabíjet :lol: Budeme mít na pátek k dispozici gril, na který si každý může přivést co chce. Možnost i plátna na promítání, ale myslím, že to je zbytečné a raději si budeme večer povídat u piva a grilu :lol: Hned za restaurací je další velký palouček, na kterém by se dali využít buginy, tanky, offroady a helikoptéry.

Obrázek

Před restaurací je nádrž 75 x 35m, kde máme schválené, využít ho o víkendu na čluny :!: Půjčují tam i pramici, takže kdo máte a přivezete čluny, tak pro ně nemusíte v případě závady plavat :-D Teď vážně :-p Nikdo z nás místních člun nemá a byli by jsme moc rádi, kdyby se na akci nějaký člun objevil.
Foceno z terasy restarace. Představte si tu pohodičku. Sedět po jízdě v lese na terase, či molu u pivka a přitom se ještě povozit lodí :-D

Obrázek

O hlavním závodu:

V sobotu 10:00 ráno odstartujeme expediční závod, který bude spočívat o průjezdu mezi 35cm širokými brankami rozmístěnými v pořadí na několika sekcích v našem zábavném lesíku. Směr cesty bude ohraničen z části mlíkem, aby nikdo nebloudil. Ve Vimperku na ortodoxní pravidla nejsme a víc nám jde o zábavu všech a proto nejsou určeny žádné kategorie vozidel. Jet může jakékoliv OffRoadové vozidlo s náhonem 4x4. Může jet i Truck, ale také s pohonem 4x4. Je jedno zda se pojede po týmech, či jednotlivě. To záleží na každém soutěžícím, ale budou i úseky kde bude třeba naviják, či pomoc druhého obrátit při převrácení auto na kola, tudíž doporučuji jet minimálně ve dvou.

Bodování:

- 10b Dotek branky - je jedno zda bude přejetí, či sebemenší dotek pravé, nebo levé branky. Prostě každý dotek jakékoliv tyčky je za 10 bodů

- 30b Použití navijáku, lana, řetězu - pouze na vytáhnutí/vyproštění sám sebe. Pokud bude někdo svým navijákem či lanem tahat někoho jiného, tak si 30 bodů připisuje vlečené vozidlo.

- 70b Neprojetí branky - pokud vozidlo nebude schopné překonat může branku objet za 70 bodů

- 100b Dotek rukou, pokud se vozidlo nebude možné vyprostit jiným způsobem. Při závadě se na vozidlo může šáhnout a opravit, poté se umístí do polohy, kde skončilo bez připsání 100 bodů

Každý dostane list a bude si hodnotit sám. Jak jsem již zmínil, jde o zábavu a proto prosíme, aby nikdo nepodváděl :!:

Startovné tohoto závodu je 100,- Kdo bude chtít závodit, prosíme o přivezení vlastní propisky z důvodu úspory a ceny startovného.

Průběh celého RC Kempu

Sraz bude v pátek od 16:00 do noci, či můžete přijet jen v sobotu na hlavní závod. To je na každém. Kdo chce může přijet i dřív. Já tam budu někdy od oběda. Plán je jednoduchý. Přijet s jakýmkoliv modelem a užívat si s ostatními modeláři, podívat se po okolí, prostě taková víkendová dovolená s modelem. V pátek volná zábava, půjdeme se projet, něco ještě připravíme, dáme pivo, večer rozděláme gril, něco sníme a můžeme zase jezdit. Fakt veget.
Mám igelitku s tenisáky na rozřezání, tak z nich můžeme kdekoliv vytyčit nějakou dráhu a blbnout. Budou k dispozici branky a bodovací výkazy, tak se můžeme domluvit a zajezdit klasický trial a změřit síly. Vemte sebou manželky a děti. Hned u restaurace je venkovní dětský kout.

Mapa a plánek akce ZDE

Obrázek

Zváni jsou úplně všichni a věřím, že to nás čeká nádherně strávený víkend plný skvělé zábavy. Na všechny se moc těšíme :BYE:
PS: Bylo by od každého z Vás nahlásit přibližnou účast a počet členů z organizačních důvodů a připravenosti personálu restaurace a množství zásob jídla. Děkuji

Předmět příspěvku: Re: RC Projekt VODNÍK Vimperk 14-15.8.2015
PříspěvekNapsal: stř črc 22, 2015 9:52 am 
Píšu strašně moc!

Včera jsem vytvořil výkaz na 4 sekce hlavního závodu. Budu rád za všechny připomínky.

Obrázek

PříspěvekNapsal: sob srp 08, 2015 8:47 pm 
Píšu strašně moc!

Ahoj všichni :BYE:
Akce je za necelý týden, tak to tu musím drobet oživit a povyprávět o novinkách.

Přípravy jsou v plném proudu a zatím je to nejnáročnější akcí, co jsem kdy připravoval, ale myslím, že výsledek bude stát opravdu za to. V průběhu příprav jsme s Desťákem plánovali do posledního detailu včetně všech startů pod lesem, z důvodu pohodlí soutěžících, že se nebude muset čekat ve frontě, neboť bude na start stále vidět ze základny.

Pravidla:
- jsem drobet poupravil. Týká se to defakto jen použití navijáku místo 30b. pouze 10b. Vytvořil jsem výkaz z obou stran. Na první stránce je výkaz na hlavní Expediční závod o 4 sekcích.

- na druhé straně je výkaz na Trial o 6. sekcích, který bude sloužit pro zábavu všech. Na půjčování bude volně k dispozici 5 setů trialových branek s měrkami a byl bych rád aby se využívali a partičky měřili jezdecký um mezi sebou.

- pod trialovým výkazem se nachází tabulka s přetahovanou, která bude hodnocena na největší počet zářezů v přetažení a první 3 soutěžící, získají Diplom za nejsilnější káru. Povrch přetahované tvoří polosypký povrch o velké rozloze, takže se o ozubení převodovek bát tolik nemusíte. Není povinnost se zúčastnit, ale věřte, že to bude zábava a už slyším řev fandících okolo :OK:

- hlavní změna je ve vozidlech. Může jet jakékoliv terénní vozidlo s náhonem od 4x4 po 10x10, které se vejdou do branky od 30-35 cm Nehledejte v tom problémy a rozdíly. Jde především o zábavu. Někdo má lepší průjezdnost, někdo boční náklony. Proč se dozvíte na konci.

Zde je souhrn výkazu.

Obrázek

Na této fotce obří dráha na přetahovanou. Vyrobil jsem 3 m dlouhé lano, takže aby někdo vyhrál, musí přetáhnout soupeře o 1,5m.

Obrázek

Desťák se vrhnul do výroby 90 branek, ale žádne špejle, nýbrž kvalitní železo a hliníkové destičky.

Obrázek

Pro vítěze Expedičního závodu jsou připraveny 31cm vysoké poháry a diplom.

Obrázek

Obrázek

:!: A nejlepší zpráva na závěr :!:

Běhání po úřadech a sepisování mailů se vyplatilo. Sehnal jsem od majitele Restaurace Vodníku sponzorský dar + dám zbytek startovného co zbude od ostatních nákladů, René Štika http://www.rcoffroad.cz/ dal hodně výraznou slevu, včetně přispění dalších cen a Kuba Mynář http://www.rc4x4-shop.cz/ to samé a výsledek je závěrečná tombola, ale taková, že vyhrává každý soutěžící vcelku hodnotný balíček :hura: Už dopředu chci upozornit na fér-play při hlavním závodě, skrz že si bude každý psát sám. Nesnažte se to šidit. Jde o zdravou soutěživost a né si zvyšovat ego a stát podvodem na bedně. Ceny jsou opravdu pro všechny.

Doufám, že jsem Vás tímto článkem hodně namotivoval. S Desťákem nás tato akce stála mnoho úsilí a času. Strašně se na Vás a na samotnou akci těšíme a věříme, že nás přijedete podpořit a užít hromadu atrakcí, zablbnout s různými modely a užít dobré zábavy. Mají být pařáky, ale v místních lesích je příjemně a moc se toho nenachodí.

Rád zodpovím každý dotaz a příští pátek naviděnou :CIAO:

PříspěvekNapsal: úte srp 18, 2015 11:08 am 
Píšu strašně moc!

:BYE: RC PROJEKT Vodník je bohužel za námi a tak je čas napsat pár řádků a celé to shrnout :BYE:

Pokud budu mluvit za mě, tak to byla zatím NEJÚŽASNĚJŠÍ RC akce které jsem se zúčasnil. A není to dáno tím, že jsem to pořádal, nebo že to bylo u nás, i když zázemí Vodníku na tom mělo velkou zásluhu. Pro mne celá akce trvala od pátku 14:00 do neděle 12:00, kdy jsem doma vybalil poslední věc :lol: Do dnes se mi v hlavě promítá tolik vzpomínek a myšlenek, že ani nevím co na to napsat. Sjela se fakt super parta lidí s kterými nebyla o zábavu nouze a užili jsme si spoustu srandy :-D

Na Vodník jsme přijeli v pátek ve 3 a chtěli jsme vše co nejdřív připravit, aby jsme měli klid a mohli se věnovat zábavě. Jenže zábava byla hned po příjezdu, kdy nás tam bylo během chvilky kolem 20. Postavily jsme stan, a připravily zázemí.

Obrázek

Čekalo nás ale to nejhorší. Připravit trať a výzdobu na závod. To se odkládalo až do 19. hod. Vzalo se několik beden s brankami, transparenty a šlo se na věc. Desťák s Ditou dávali branky, RCpepa transparenty a značky, já a Modrýpupek ohraničení a ostatní pomáhali s nošením materiálu, ale i s donáškou piva do lesa, což přišlo po hodině chození v lese vhod a za to jim moc děkuji :FRIENDS:

Obrázek

Následoval gril a volná zábava. Po 10 jsme vyrazily s auty do lesa, ale po 10 minutách začlo lejt jak z konve, tak jsme trávily ve stanu a na terase restaurace. Po 23 hod. Jsme vyrazily jezdit do protějšího lesu. Bylo nádherné sledovat tu tu velkou kolonu osvětlených aut. Každý byl v dobré náladě a každý se v lese hecoval do prudčích výjezdů. Těm co světla neměli pomáhali s přisvícením osvětlené auta. Bylo to fakt moc hezké.

Obrázek

Pomalu se pak každý odebral ke spánku, aby nabyl energii na druhý den. Ráno se sjelo plno dalších závodníků na Expediční závod. Proběhla registrace a po po půl jedenácté proslov s poučením a seznámení s pravidly a šlo se na věc. Jeli se 4 sekce. 2 sekce po 25. brankách a 2 po 20. brakách. Počet soutěžících na samotný závod tvořilo 39 modelů, což je na první akci tohoto typu nádherný počet.

Obrázek

Obrázek

Závod jelo 13. týmů. Řekl bych, že se všem vytyčená trasa líbila, i přes to, že nějaké úseky byli už dost rozhrabané a naviják byl na těch místech nutnou součástí. Občas následoval nějaký ten pád modelu X metrů z kopce, kde to nejvíc schytal Salvatorovo Defender, který se kutálel daleko a došlo k prasknutí karoserie, což bylo pro něj hodně mrzuté a nám ho bylo opravdu líto.

Obrázek

Obrázek

Časově se to stíhalo vcelku dobře a poslední skupina dojela před 19. hodinou. Mezi čekáním na ně se se blblo s ostatními modely.

Obrázek

A došlo na pořádnou přetahovanou. První na připravené štěrkové nudli, jenž tam byl problém, že se auta často zahrabali a nebylo to úplně ono. Auta dostávali hodně na pr..l a neobešlo se to bez pár oprav. Mě se povolili červíky na jedné hřídeli poloosy a protočil se mi šestihran na zadním disku, takže jsem měl jednu chvíli dvojkolku a nebyl jsem sám.

Obrázek

Mezi opravou si soutěžící našli nový plácek na cestě, kde nebyla šance se zahrabat a to stálo teprve za to :lol: Auta se nakládali kamením a olovem a byla ta správná zábava a ukázka hrubé síly.

Obrázek

Dojela poslední parta a mohlo se přejít na vyhlášení výsledků. Na prvním místě byla remíza dvou soutěžících, tak se udělal rozstřel mezi nimi Trialem o 10 brankách.

Obrázek

Po vyhlášení proběhla půlhodinová tombola, kde si odnesl úplně každý 2 dárky v podobě doplňků na vozidla. Ta mě velice bavila, protože vidět radostné tváře je pro mě velkým uspokojením a zvedla negativní náladu, která vznikla před vyhlášením výsledků a podezření v nepoctivosti psaní bodů.

Obrázek

Takže to byl takový stručný souhrn celé akce, kde se odehrálo opravdu mnoho zážitků. Pár nás tam zůstalo do neděle. Moc chci poděkovat Maztekkovi, Tomyssovi, Márovi, že nám pomohli v neděli vše uklidit, včetně lesa. Co jsme se tak bavili, tak byla většina z celé akce nadšená a já pevně věřím, že to příští rok zopakujeme a tato akce se stane tradicí, ještě v hojnějším počtu a třeba i s více modely jiného odvětví. Těch tam letos moc nebylo. Příští rok dáme termín daleko s větším předstihem a zkusíme nalákat více jiných modelů, sehnat třeba i víc peněz a užijeme si to ještě víc.

Za mě jsem opravdu spokojený, myslím, že si každý přišel na své. Stálo to šíleně moc lítání, mraky hodin u PC a pro mě největší odměnou radostné tváře návštěvníků a o tom to je :hura:

Budeme rádi za každou pochvalu, ale i kritiku, protože chybami se člověk učí a díky těmto zkušenostem se příště nedostatky dají odstranit. Za mě malá výtka k odpadkům v lese. Byli tam 2 odpadkové koše a přes to se v lese válelo pár metrů od nich plno kelímků, petek a vajglů na kamenech. Nevím zda to byl někdo ze soutěžících, či diváků.

Další větší výtka je, že díky nepoctivosti, ne jen na tomto závodě jsme se shodli, že budeme muset na příště přijmout opatření, které bude stát mnoho starostí a lidí navíc, ale nedá se nic dělat. Jak to bývá v životě, že stačí jednotlivec, na aby zkazil výhody a pohodu ostatním a pak to odnesli všichni. V tomto případě by se mohlo jednat i o dalších akcí v této nádherné lokalitě s parádním zázemím. Takže na příští rok připravte káry a pojede se na ostro :wink:

Všem naposledy ještě moc děkuji, že vážily cestu a přijely nás podpořit. Znovu píšu, že jste byli fakt úžasná banda a moc jsem si to s Vámi užil. Děkuji každému za pomoc na Vodníku a moc se budu těšit na příští rok. Jsem z toho celý až dojatý :oops: Bylo to fakt SUPER :FINE:

Výsledky

1. J. Ungr 130
2. Z. Gaťák 130
3. J. Ungr ml. 150
4. T. Blatský 170
5. Broňa 220
6. J. Ohlídal 240
7. Romča 250
8. M+M Poschl 300
9. M. Turek, O. Šolc 310
10. Maztekk 320
11. PitaW 340
12. F. Marek, M. Čepelák 380
13. M. Gajdošík 400
14. T. Ostrý 420
15. T. Kalina 550
16. Z.Novák 660
17. J. Chrt 770
18. M. Ondruška 800
19. K. Mynář 840
20. J. Charvát 870
21. M. Čepelák ml. 950
22. RCpepa, S. Chvosta 1020
23. M. Šedivý 1050
24. J. Oppa ml. 1080
25. V. Mokrý 1230
26. V.Kalina 1420
27. M. Šolc 1770
28. J. Oppa 1920
29. J.Tydlita 2030
30. Z. Hanzlík 2130
31. J. Šolcová 2450
32- 39 nedojeli

FOTO:
http://pitaw.rajce.idnes.cz/RC_Projekt_Vodnik_14-15.8.2015/
http://vimperk.eu/index.php/vimperk/102-zpravy/8345-na-vodniku-se-prohanely-modely
http://jirka-813.rajce.idnes.cz/Vimpersky_Vodnik_15.8.2015/#
http://hedysek.rajce.idnes.cz/Vodnik_14-17.8.2015

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]