Právě je pon říj 15, 2018 11:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelu
PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2018 6:39 pm 
Píšu hodně

to jen ja som si vsimol co ma zle na tych fotkach a preco mu to nepruzi?

HM Crawler
BJ70 trial - Vaterra Ascender
FJ45 flatbet
Losi baja rey
Jeep Grand wagoneer
1981 Tamyia hilux 4x4
Traxxas XO-1

PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2018 6:54 pm 
Častý přispěvatel

Loskuták píše:
nemyslím čistě skoky 50 cm, ale třeba z deseti a nebát se, že se to rozpadne. Summit není spatnej, ale prostě to nikam dál nedojede, když půjdu s malou ven (to abych měl s sebou aspoň 3sady baterek) a pak to táhnout pár km v ruce je taky nic moc. Je to prostě zbytečně veliké...
Tady bych já uvažoval o Wraithu, Bomberu apod. Stříďák, 3S lipolku, konkrétní stavby si můžeš prohlédnout v příslušné sekci fóra nebo na YT. Takové auto je "dětemodolné" (proto jsem Wraitha před několika lety pořizoval), zábavné i (možná až moc) schopné v terénu, s dojezdem není problém. Nicméně si hlavně musíš rozmyslet, co od modelu požaduješ.

Loskuták píše:
...každý vyzdvihuje Mex, ale ve finále nikdo nenapsal vysloveně, v čem je to lepší, krom toho kovu:)
Já třeba Mex spíš kritizuju, ale obecně modely tohoto typu prostě víc odpovídají realitě, kovové nápravy se inspirují u výrobců skutečných náprav (vč. např. pozice diferenciálu na straně řidiče, jako to má velký Jeep JK u mé aktuální stavby), geometrie podvozku víc odpovídá realitě (panhardka, některá auta mají listy, DeeKay nebo GCM má oddělené pružiny a tlumiče atd.), převodovka, rozvodovka, interiér, řidič, kastle z ABS má mnohem lepší detaily, ráfky a pneumatiky v měřítku s designem a vzorkem skutečných produktů, stejně tak nárazníky, slidery, zahrádky, osvětlení, doplňky...

Loskuták píše:
Díky. Teď tam dávám 5000 mAh 2S a dost si zadek sedá. Také jsem přemýšlel dát dvě paralelně jako mám v Summitu. Kola jsou 96 mm a chtěl bych dát trošku větší, cca 100-105 mm. Delší tlumiče o 1 cm by to mohly trochu zvednout. Tlumiče budu dávat asi Gmade s vnitřní pružinou, ty origo Meč (GDS) se trošku sekají (pružiny).
Ta baterka musí vydržet hodně dlouho, druhá asi nebude dobrá kvůli váze a těžišti. Podvozek zvedej taky opatrně, ať se ti to nepřevrací...

PříspěvekNapsal: úte úno 20, 2018 6:47 am 
Uživatel

pera2008 píše:
to jen ja som si vsimol co ma zle na tych fotkach a preco mu to nepruzi?

Co se týče pružení, předky jsou 70 mm a zadky 80 mm. Na předku se trošku dřou ty středové kroužky mezi pružinami, ale sešteloval jsem je, aby se to dřelo co nejméně.
Když jsem použil pouze pár kapek na stírání, tak zadek auto tahalo za sebou. Stačilo dát kastly, sedlo a zadek se už nahoru nezvedl. Zkoušel jsem dávat olej 100 i 300, plnit komplet tlumiče, pár kapek a nic ideálního. Nakonec jsem to naplnil asi z půlky (bohužel už nevím jaký poměr) a teď to tak nějak funguje.

PříspěvekNapsal: úte úno 20, 2018 9:28 am 
Píšu hodně

mas SZ

HM Crawler
BJ70 trial - Vaterra Ascender
FJ45 flatbet
Losi baja rey
Jeep Grand wagoneer
1981 Tamyia hilux 4x4
Traxxas XO-1

PříspěvekNapsal: úte úno 20, 2018 10:29 am 
Častý přispěvatel

koko píše:
A větší kola by na tom Tvým jeepu vypadaly už směšně, to bych nedělal.

Nesouhlasím, tohle budou 105 mm Stompery 1,55" a směšně to rozhodně nevypadá...
Obrázek

PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2018 1:46 pm 
Častý přispěvatel

Já bych taky zkusil skromný názor. Když nevíš, kup za dobrou cenu jetý SCX10. Když to nebude funglnová voňavka, nebudeš se bát to pořádně otestovat, ani do toho hrábnout a upravit podle nálady. Za mě je klasickej Axík pořád jednička v užitečnosti a variabilitě. Celkem snadno na tom v podstatě na koleně postavíš téměř cokoli, od ABS skejlovky, před crawlera, po raketu, s možností případného resetu a pokud nebudeš úplný prase, tak to ani po tom všem neztratí moc na ceně, kdybys časem zjistil co a proč chceš jiného.

PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2018 4:14 pm 
Nově příchozí

Ja by som bral toto http://www.axialracing.com/products/ax90060

PříspěvekNapsal: sob črc 28, 2018 10:08 pm 
Uživatel

Hilfeeeeeee !!!!!!!
Máme problém, velký....
Toyotka je ve stádiu nekonečného dodělávání a tudíž je potřeba rozšířit vozový park :)
Řekněme, že máme 3 možnosti....
1) MST CFX-W, Dodge Power Wagon od Proline, postavit to jako rezavou káru, možná předělat jako odtahovku. Prostě se člověk vyřádí... navíc se nebudu bát do toho říznout :)
2) TRX-4. Bronco. Co dodat? Vše v jednom. Funkční, boží. Jako co víc chcete? Jenže jakou boudu na to dát? Třeba právě ten Dodge tam nepůjde :( Kluci nebudou mít radost....
2b... koupim Bronco a na Vanoce to uhraji na LC80:) Předělám a budu mít boží LC80.... pár fotek už tady je...
3) Mex LC80, ARB podvozek a karoserie. Pěkně to sedí k sobě. Akorát to nemá 2 kvalty, závěrky diferenciálů, atd......

Pomoc... jako ještě budou vánoce, ale žena mi kouká přes rameno, tak to nemůžu přehánět...

Mít hned něco, s čím budou moci jezdit i děti?
Nebo později koupit něco, co není až tak běžné?

Je TRX-4 až tak dobré? Dá se s tím něco dělat dál? Protože se nemůžu zbavit pocitu, že všechno tam sedí tak akorát, nejde s ničím hnout, nic vyměnit....

Edit: Tak už je to jedno. Už je objednáno. Během týdne se snad někde objeví nové vlákno :)

Nechtěný Defík TRX-4

PříspěvekNapsal: pát srp 10, 2018 3:49 pm 
Nově příchozí

Ahoj, jsem uplný začátečník v RC, tak ňák jsem doufal, že mě záchvat pořídit si auto přejde, ale zatim už nějaký ten týden trvá a furt roste:-) pro prostudování fora mám docela jasno co chci - Traxxas TRX-4 nejspíš s kastlí Bronco. Přičemž rozhodující pro mě je univerzálnost modelu, především dvoustupňová převodovka. Tím pádem možnost pomalého technického ježdění ale i rychlejších přesunů. To je to co chci. Menším problém je cena, kdy na rc opravdu nic nemám...takže než dotoho praštím, chci se vás co mají přehled zeptat, zda k tomuto modelu existuje nějaká cenově přijatelnější alternativa, já na ní nenarazil, ale je možné, že jsem ji přehlídl. Díky moc!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]