Právě je pát pro 15, 2017 10:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: GriffonCZ - šasi TA01/02, doplňky Defender 90
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 3:07 pm 
Nově příchozí

Protože proběhlo několik dotazů na upravené šásko pro TA01 které spolu s Milhausem dáváme dokupy (já projekčně a Milanův Def je pokusnej králík - viz téma http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5969 ), tak jsem se rozhodl na tyto dotazy a prezentaci tohoto projektu vytvořit samostatné téma a to tady. Od začátku bylo v plánu tohle šásko dělat v malé sérii. V podstatě jsme dospěli do cíle a zde je výsledek:
Obrázek

kompletní fotky jsou na rajčeti:
http://griffoncz.rajce.idnes.cz/TA01_GriffonCZ

Momentálně jsou volná dvě šasi z ověřovací série. která nahrazují originální vanu TA01 - vyšší průchodnost terénem. Váhově vychází o asi 5g těžší než původní vana. Tyhle dvě jsou volně k dispozici (cena 400,-).
Pro úplně finální verzi je ještě potřeba doladit držák baterie (budou dvě verze pro NiMh a pro hardcase LiPol. Držák bude asi samostatně, ne každý ho asi bude chtít. Někdo bude chtít třeba jen šasi bez držáku baterí.
Celé to je namyšlené tak že se jen vymontuje původní vana a namontují nové díly.

Další co by mělo být začátkem února krom série šasi TA01, jsou nějaké drobnosti na Defendera. První je nový uzávěr nádrže:
Obrázek
Bude to odlitek z polyuretanu - cenu zatím nevím - nemělo by to být moc. Uvidíme jak vyjde kalkulace lití.

Naposledy upravil GriffonCZ dne ned led 15, 2012 3:22 pm, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 3:13 pm 
Nově příchozí

Ještě jedna věc - sestavené šásko je na Hummer - středový díl je prodloužený o cca 2 cm. Kvůli tomu jsem si tio celé vlastně vymyslel. Takže je i možnost dělat úpravu i na jiné rozvory než je dáno původní vanou TA01 - stačí napsat o kolik mm je potřeba delší rozvor oproti původnímu šasi a není problém střdový díl udělat delší. Pak je ale potřeba vyrobit i nový kardan - je to vidět na fotkách.

Předmět příspěvku: Tamiya TA 01 expedice
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 11:23 am 
Uživatel

Zdravím tě toto téma sleduji již delší dobu a závazně si objednávám tuto suprovou vichytávku doufám že dostanu serial number 002 :lol: a ještě by mne zajímala a myslím že nebudu sám cena. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 12:10 pm 
Píšu hodně

To tam píše, 400,- :wink: Jestli jsi myslel to šásko.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 10:21 pm 
Nově příchozí

Je to tak, cena za sadu je 400,- Ještě k tomu nusím nachystat šrouby a matky aby to bylo komplet. Sériovka bude i s návodem, aby se to, a hlavně řízení seskládalo správně. Páky řízení a plastové hranoly na které se montuje servo se používají originální. Jde v podstatě o výměnu dílu za díly. Nic není na zbytku podvozku upravovat - tedy pro standardní rozměr TA01/02. Pokud se rozvor prodlužuje nebo zkracuje, je potřeba vyrobit nový kardan. A to je jednoduché - mohu též zařídit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 10:30 pm 
Uživatel

Zdravím šloby to přizpůsobit na Subaru Brat mám kastli a toto šísí by tam paslo

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 10:58 pm 
Nově příchozí

Neměl by být problém. Potřebuji znát minimálně jaký rozvor to má být. Pokud máš TA01 a kastli tak spočti jaký je rozdíl mezi rozvory standardní ta01 a subaru kastlí. Jestli je kratší nebo delší. V nejhorším případě alespoň rozvor kastle - já si to nějak spočítám.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 11:27 pm 
Veterán fóra

Tady je bretík i s ciframa :-)

http://www.modellbau-seidel.de/index.ph ... rat-58384-

MEX Jeep JK "mexial"
Xray T3
http://wendis5.rajce.idnes.cz/

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 12:00 am 
Administrátor

Vlákno si dávám do oblíbených. Jedno TAčko se mi tu válí, co kdyby... někdy. Ať se vám s tím daří.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 10:26 am 
Píšu hodně

mohu se zeptat, z jakého a jak hrubého materiálu to je?

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 9:04 pm 
Nově příchozí

Co se týká materiálu tak základní plato je z 4mm duralu, konzola řízení z 3mm duralu a aspodní ohýbané plechy jsou z 1,5mm materiál AlMg3 - aby to šlo ohýbat. Číslo duralu bohužel neznám - mohu zjistit. Po kompletaci si dovolím tvrdit že je to tužší než původní šasi.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 8:07 pm 
Píšu strašně moc!

Tedy chlapci, krásná práce. A cena je více než lákavá.
Vím, že spousta lidí si řekne, vždyť si to můžu udělat doma sám za pár korun. Jenže s vlastní zkušenosti vím, že bez alespoň minimálního zázemí a vhodného nářadí až tak jednoduché není.
Máte představu o kolik by se navýšila druhá varianta s držákem na lipo? Já bych měl určitě o jeden kousek zájem. Jen bych potřeboval kratší variantu. Tuším nějakých 255mm, ale to bych potom upřesnil v objednávce. Doufám, že to dotáhnete do jara do zdárného konce.
Díky

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 10:40 pm 
Nově příchozí

Zatím nemám uplně jasnou představu o kolik se to navýší, spíše bych to viděl jako volitelné příslušenství. V plánu mám 2 verze - pro LiPol a pro NiMh packy. Mám teď trochu kalup v zaměstnání - takže se to trochu zdrží, ale v průběhu února bych to měl zvládnout. Tedy chtěl bych.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 7:40 am 
Píšu strašně moc!

Tak klucí,
jaro už je tady, jak to vypadá s tím Vašim podvozkem?
Už je skladem? :-D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 10:47 am 
Nově příchozí

Jde to pomalu, protože do toho řeším jěště nějaké rodinné akce - koupě domu a věci kolem. To má trochu přednost. Takže zatím nic moc produktivita. Momentálně se testují 3 podvozky: Milhousův Defender, můj Hummer a Sprocha čerstvě zprovoznil Jeepa. Zatím můžu říct za sebe i Milhouse - funguje to výtečně. Milhuse i já ( a já především) tomu dáváme docela čočku. Zatím povolily jen nějaké věci na kastlích a já ukroutil jednu psí kost. Čtvrtý podvozek právě chystám - bude to na Defendera, ale i s přípravou na upevnění kastle. Původně jsem myslel že k tomu budu řešit i držák baterie, ale ukazuje se že každé šasi vyžaduje trochu jiné řešení. Takže ude optimální aby si každý udělal tuto úpravu individuálně.
Pavel

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]