Právě je sob led 19, 2019 9:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 554 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Světelné moduly
PříspěvekNapsal: stř led 09, 2019 10:10 am 
Píšu hodně

S vybitou baterkou počítám proto, že bych chtěl, aby rampa svítila do poslední chvíle a nezhasla třeba ještě před koncem jízdy. Navíc tam je rezerva, protože ty LEDky zvládnou 25 mA a počítám s 20 mA, takže rezerva tam je. Ale je pravda, že se klidně může počítat i s nabitou baterkou ( třeba těch 8V ), protože svítivost těch LEDek se moc nezmenší, i když bude protékat proud třeba jen 10 mA. Při okamžitém přepnutí by se to poznalo, ale jinak skoro ne.
Stejně ta baterka má nad 8V jen malou chvilku a pak napětí klesne pod 8V. Takže to napětí se stejně nejdéle drží kolem Storage napětí, což je kolem 3.6-3.9V na článek. Mimo tento rozsah je pak baterie už jen velmi krátkou dobu v provozu.

K té vysílačce: GT3C upravená nevyhovuje - používám OpenTX v Taranisu a jsem zvyklý u každého kanálu mít plnohodnotné nastavení - krajní body, středy, křivky, trimy, zpomalení, prodleva .... je to o pohodlnosti a komfortu.
Je škoda, že FrSky zatím nevyrobila pistolovou vysílačku s OpenTX softwarem. Byla by to naprostá bomba a hodně odrovnaných konkurenčních typů.

PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2019 1:54 am 
Častý přispěvatel

Nejsem si jistej s krivkama ale vsechno ostatni by jsme snad v softu mit meli.
GT3C je levna, takze ano, je to trochu kompromis ale na druhou stranu jakou ma konkurenci?

PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2019 8:48 am 
Píšu hodně

Je někde možné získat popis, co vše upravená GT3 umí a jak se ovládá ? Pokud je ten SW natolik dobrý, tak by to mohlo být zajímavé. Kdysi jsem někde četl, že to rozšíření bylo v rámci stávajících 3 kanálů a s tím bych se nesmířil a od té doby se o to nezajímal. Pokud ale to rozšíření obsáhne plnohodnotných 8 kanálů, tak to by bylo parádní.

PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2019 10:22 pm 
Nově příchozí

noooo... v tejto sekcii o riadok nižšie máš celé vlákno o prepálenom softe... :-D :-D
mal som podobný problém.... chýbali mi kanály a tak som sa pred asi troma rokmi rozhodol tiež pre GT3C.... a som spokojný... aj keď ten soft je pre človeka navyknutého na normálne lietadlové súpravy dosť kostrbatý.. ale dá sa postupne pochopiť...alebo, presnejšie, dá sa naň navyknúť.... ale čo je podstatné - funguje

PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2019 11:10 pm 
Píšu strašně moc!

Borik píše:
Je někde možné získat popis, co vše upravená GT3 umí a jak se ovládá ? Pokud je ten SW natolik dobrý, tak by to mohlo být zajímavé. Kdysi jsem někde četl, že to rozšíření bylo v rámci stávajících 3 kanálů a s tím bych se nesmířil a od té doby se o to nezajímal. Pokud ale to rozšíření obsáhne plnohodnotných 8 kanálů, tak to by bylo parádní.

Www.rc305.cz
Tam je popsane vse, co by te mohlo zajímat.... Umi to plnohodnotnych 8 kanálů, ktere muzes programovat jak se ti zlíbí....

Jeep Wrangler Yj na MST CFX
Toyota HILUX na homemade podvozku
FS GT3C

PříspěvekNapsal: pát led 11, 2019 12:38 pm 
Píšu hodně

http://Www.rc305.cz
Tam je popsane vse, co by te mohlo zajímat.... Umi to plnohodnotnych 8 kanálů, ktere muzes programovat jak se ti zlíbí....[/quote]
Tak jsem si to přečetl a moc těm plnohodnotným kanálům nevěřím:

Funkce je taková, že se modul expanderu ve vysílačce vřadí do cesty PPM signálu, který vstupuje do RF radiového modulu vysílačky. V expanderu je k originálnímu PPM signálu "přimíchán" PPM signál přídavných kanálů. Z principu funkce vyplývá i nevýhoda tohoto řešení - přídavné kanály "obcházejí" procesor vysílačky, nelze je tedy nastavovat pomocí displeje a originálních ovládacích prvků, ani do paměti vysílačky ukládat jejich nastavení.

Takže jde pouze o expandér, který "něco" přimíchá do původního signálu. O nějaké plnohodnotnosti pochybuju: když ani k tomu nemůžu použít původní display a hlavně si to nastavení nepamatuje, takže je to použitelné pouze pro jeden model a u dalšího by bylo potřeba to vše nastavit znovu.

Je to rozhodně lepší, než "drátem do voka", ale to raději bych už použil https://rcstudio.cz/cs/taranis-x-lite/5 ... nstvi.html i když volantovka je volantovka a někdy je obtížné ji nahradit páčkovkou.

PříspěvekNapsal: pát led 11, 2019 2:42 pm 
Častý přispěvatel

To jsi koukal na HW modifikací. Ne SW modifikaci.
Já mám jen sw mod. Tam nastavujes funkce existujícím tlačítkům a trimum.
U expedice tak třeba c tlačítko mám na světla, trim 3 na naviják, D/R trim na řazení převodovky.
U drift auta zase ty samé tlačítka používám na ovladani mp3 přehrávače.

PříspěvekNapsal: pát led 11, 2019 5:37 pm 
Píšu hodně

Pokud by byl přepsaný a rozšířený původní SW, tak by to bylo určitě mnohem lepší.
Škoda, že někde není k dispozici manuál, jako třeba na OpenTX.

PříspěvekNapsal: ned led 13, 2019 11:01 pm 
Častý přispěvatel

Fakt se koukni do toho topicu. O upravach GT3B/C.
Manual mame. Dokonce i nekdo delal preklad.

PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 9:21 am 
Častý přispěvatel

Borik píše:
Pokud by byl přepsaný a rozšířený původní SW, tak by to bylo určitě mnohem lepší.
Škoda, že někde není k dispozici manuál, jako třeba na OpenTX.

Nějak Ti nejsem schopný poslat PM. Mám GT3C s přehraným FW i nějaké manuály k tomu. Kam to mám poslat? Nebo, z Maloměřic na Jugoslávskou to není tak daleko>návštěva není problém.

SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W

PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 9:56 am 
Píšu hodně

Díval jsem se na ty dva zazipované soubory ( jeden .doc a druhý .xls ) a něco málo z toho pochopil - asi by to chtělo vzít do ruky a vyzkoušet, popř. se někde na expedici pobavit s majitelem a vyzkoušet to. Zatím to není aktuální, takže se do toho nepohrnu - už i proto, že volantovak mám 5 a pořádně si rozmyslím, jestli ještě nějakou další. Stále bych nejraději vysílačku s OpenTX, protože s tím už jakz-takž umím zacházet a možnosti toho SW vužívám minimálně na takových 5% ( což není tak úplně málo ).
Každopádně všem díky za pomoc a odkazy.

PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 10:08 am 
Častý přispěvatel

@borik mam tady manuál v cz k přehranemu systému . Když pošleš email poslu :tleskam:

A ted jsi jsem dam svůj problém :CIAO:
Dokud jsem jezdil dva supermany pohoda klídek.
Ledky na osvětlení jsem napájel z balančáku, regl pro naviják z rozdvojky k regli motoru.

Jenže ted jezdím dva az tři supermany . Takže regl já motor je s Řím v pohodě ale tím to končí, regl pro naviják nebere 3s a ledky jsou taky s počítány na 2s.

Takže moje teorie na zprovoznění je ze vemu dva protikusy na balancák a na 3s dam odpor pro srážení napětí. To by melo fungovat. (?) :-p

Ale jak zapojit regl pro naviják? Ten 3s nezvládá to už jsem ověřil :lol: jediná a nedotažená teorie zní dat tam
Rozbočku a na jednu dat odpor a na druhou ne. Čili jeden konektor pro 2s a 3s.

Doufám ze jsem to popsal aspoň trochu přehledně :-)

Hpi Savage 25 limited edition 1:8 nitro (3HP)
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/

PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 10:30 am 
Píšu hodně

popsal jsi to dost jasně na to, aby bylo jasné, o co jde. Každopádně je nešťastné jakékoli řešení, kde se bude zbytečně topit odporem. Vyhazuješ energii z baterky naprosto neúčelně a zbytečně.
Pokud je potřeba něco dalšího napájet, je vhodným řešením použít externí BEC a budeš energii využívat šetrně.

PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 11:45 am 
Častý přispěvatel

Ubec jsou vetsinou jen 5v nebo 6v. Pokud nechce předělávat příslušenství na nižší napětí tak bude lepší vzít DC-DC měnič.
Například
DC 4.0~40 to 1.3-37V LED Voltmeter Buck Step-down Power Converter Module LM2596
https://s.click.aliexpress.com/e/bDlwXSLA

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 554 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]