Právě je úte lis 21, 2017 5:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 11:46 pm 
Píšu hodně

Citace:
To je pořád dokola, nepotřebujeme kvantitu, ať se začátečník naučí hledat, až bude umět hledat - cca po měsíci, dvou, třech - bude vědět co chce, přestane mít stupidní otázky a bude moci komunikovat s "mazáky"

Jo souhlas. Já začínal stejně jako ty - x měsíců jsem prolízal všechno možný(protože jsem o RC věděl úplný kulový).A na všechny svoje blbý otázky jsem odpověď našel. Jen se mi prostě možnost "měsíc, dva, tři" zdá dlouhá. Procento "blbejch" dotazů tu je malý, na to aby to nešlo odchytat a ty lidi případně vyházet.

Vzhledem k tomu, že mám v práci kolikrát prd co dělat tak sem koukám 4x denně :lol: Takže se můžu případně taky angažovat.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 10:11 am 
Píšu strašně moc!

at se zacatecnik nauci hledat - to je hezke, jenze on zaprve nevi co presne hleda a za druhe nevi, kde to ma hledat
ono totiz, aby si nakonec procetl vsechna temata bez ohledu na typ auta a podvozky

pred par dnama jsem nahodou nasel pro mne velmi prinosnou diskusi na tema regl a servo, ovsem nikoliv v elekotronice, ale u podvozku CC-01
nebyl jsem daleko od toho, abych polozil "stupidni" dotaz do casti elektronika, kterou jsem si predtim procetl, ale odpoved tam nenasel

taky mne stupidni zacatecnicke otazky vadi, snazim se je nepokladat (jen kazdy mame jine meritko, co je stupidni otazka), chapu ze se bez problemu diskuze na tema jaka kola pajero stoci pres regl na servo a skonci u r/c soupravy a clovek by tam i nasel treba 90% odpovedi na svoji otazku - ale proc bych mel sakra procitat vlakno "jaka kola pro pajero?". kdyz mam jine auto a resim jiny problem

takze "mazaci", nez budute davat zacatecnikum "zkusebni dobu - read only", tak se zamyslete, zda je i pro zacatecniky forum jasne pochopitelne

nejlepsi by asi byla osvicena diktatura moderatoru, kteri to trochu usmerni a navedou spravnym smerem

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 11:14 am 
Veterán fóra

Tak mi to nedalo a musím souhlasit s Komaarem!!Také jsem začátečník,také jsem tady dle vás možná kladl stupidní otázky,ale když člověk začíná tak opravdu ani neví co značí třeba jen nějaké slůvko...Regl,bec....Takže když už chcete oddělit začátečníky,tak co jím také vyrobit nějakou nápovědu,slovník a vysvětlivky...a né dle mého názoru se tady pasovat jak na vojně na Mazáky!!! :cry: Souhlasím,někdy dotazy jsou špatné,ale proč je tedy neignorovat.Takové fórum jedno už znám kde jen pár stálých jedinců se povyšuje nad ostatní a uráží nováčky.Tak to nezaveďte i tady...prosím!!! :lol: Neboť zatím dle mého je to super fórum!! :tleskam: Také to bude věkem,RC modely skládá jak mladý kluk tak starý blázen co se vrací do dětských let(třeba já).Takže názor a otázka také je odvozena věkem....děkuji za přečtení a vše bylo myšleno jen a jen dobře.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 1:12 pm 
Častý přispěvatel

Tomhabmw píše:
Také jsem začátečník,také jsem tady dle vás možná kladl stupidní otázky,ale když člověk začíná tak opravdu ani neví co značí třeba jen nějaké slůvko...Regl,bec....Takže když už chcete oddělit začátečníky,tak co jím také vyrobit nějakou nápovědu,slovník a vysvětlivky...

Nedá mi to.
Každý začínal. Ale je to o chuti něco se dozvědět. Je-li chuť velká, opravdová, najdeš všechno tady (a co nenajdeš tady najde google). Stačí být chytrej a napsat správné heslo pro hledání. Konkrétně "RC regl" ti dá tisíce odkazů a určitě význam slova pochopíš. Stejně tak si zadej "RC bec". Totéž. Začni zkratkou "RC ..." a v 99,99% nálezů jdeš do modelařiny. Proto je tvorba nějakých "slovníčků" (který stejně nikdo nebude číst, protože zná Google) ztrátou času.

Ber to tak, že modelář má šikovný ruce a hlavu otevřenou. Narozdíl od politiků si navíc dovede poradit.

P.S. ne pro tebe ale obecně. Vlevo od ODESLAT je NÁHLED. Dobrá věc přečíst si po sobě co jsem napsal a případně opravit pravopis nebo překlepy.

Teď už opravdu ... howgh.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 1:17 pm 
Veterán fóra

Všichni jsme byli začátečníky a nikdo učený z nebe nespadl, také chápu, že spousta lidí zpočátku neví co chce, a žádný dotaz v podstatě není blbý, platí, že kdo se neptá nic se nedoví. ALE ALE, právě že když nevím co chci tak si pročtu celé fórum, ano, celé, já to taky tak udělal, a když si to pročtu nebudu zakládat vlákno typu: "jaké si mám koupit auto". A pak když už vím co chci, tak se můžu zeptat na něco kokrétního. Nikdo začátečníkovi nanadává když neví co je to BEC, nebo neví jak se dělá 4link, většinou dostanou odkaz, ti trpělivější jim to vysvětlí, ale nesmí to být formou:"chci to a to, dejte mi sem odkazy", případně reakcí na odkaz:"nic jsem tam nenašel". I já ještě dnes se často ptám některých zkušených kolegů a když vím na co se ptám, vždy dostanu odpověď.
Na závěr ještě připomenu, že existují dvě zajímavá slova, DĚKUJI a PROSÍM, když je budeme všichni používat bude méně konfliktů. Howgh.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 2:43 pm 
Uživatel

Me treba dokaze nadzvednout i jedna vec ktera se bohuzel objevila i na zdejsim foru. Kdosi napsal otazku... ja ji objevil asi po pul hodine od vytvoreni autorem a zacal jsem odpovidat. Pak jsem dal odeslat a najednou koukam, ze 2min predtim nez jsem dopsal odpoved dotycny napsal: pres dvacet lidi vlezlo do vlakna a nikdo mi doted neodpovedel, to nikdo nevi, nebo jste liny psat?

No to me fakt nasr..., tak jsem mou odpoved smazal a sel si cist jina vlakna...

Obcas se neco obdobneho vyskytne i v inzerci... koupim to a to a za hodinu...
to fakt jako nikdo doma nemate co potrebuju?

Rikal jsem si, ze nebudu reagovat na otazky, ktere si myslim, ze byli uz treba na foru zodpovezeny, ale aby tam pak nekdo napsal... to jste liny odpovidat... to chce opravdu tvrdou ruku moderatora. Toto forum je velice pohodove a ja doufam, ze Mirovo pomocnik bude mit pevne nervy a udela vse proto, aby toto forum i pohodovym zustalo... :wink:

P.S. jen dodatek... kolikrat to neni o tom hledat v konkretnich sekcich a vlaknech, ale spis o tom naucit se pouzivat funkci HLEDAT nahore na liste :wink:

Toyota Tundra, High Lift, 4-link, Black Chrome Beadlocks, RC4WD Tomahawk 1.9, DSYS MD46DCRS

www.RCKV.cz

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 5:53 pm 
Veterán fóra

Ještě musím napsat,já jsem četl a hledal...slovíčka BEC a regl jsem uvedl jen jako příklad.Souhlasím s vámi,že se nebude odpovídat a radit stále dokola..''Jaké auto-poraďte".Jen jsem chtěl říct,že s nováčky musí být trpělivost.Se slůvky prosím,děkuji naprosto souhlasím!!Jsme snad slušní lidé.Tak to je tak vše z mého srdíčka..

P.S.-Mazáci!!hrozné slovo z dob komunistické vojny.Zažil jsem své a jako STARÝ jsem se bránil slovu Mazák....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 6:41 pm 
Sběratel

Myslím,že na mazáka si tady nikdo nehraje.Taky je jasný,že spousta informací se skreje do jiných vláken a pokud se někdo inteligentně zeptá na jakoukoliv otázku na kterou nenašel odpověď,vždy se někdo najde aby pomohl.

Problémy zde nastaly jen z "nehledači a podfousáky"

Chlapi,chodil jsem na čumendu na scalextunning a co tam předváděli převážně nezletilý,to by vám hlava nebrala. 8(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 6:52 pm 
Veterán fóra

Však taky netvrdím že si někdo hraje na mazáka!!To né!!Jen tady to slovo padlo..tak jsem jen napsal jak to nemám rád.jinak také nic nekritizuji.Jsem rád za tyto stránky,líbí se mi a zatím mi každý poradil. :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 7:09 pm 
Píšu hodně

Mazáky jsem nadhodil já. :oops:
A byli v uvozovkách a nebylo to myšleno jako mazáci....ale spíš jako ti co:
1)jsou tu dlouho
2)hlavně ti co když poradí tak poradí. Prostě ti co mají co říct.

Nebylo to myšleno nijak špatně :-D spíš naopak.

Asi všichni co sem přispěli do debaty, tak se shodnem co vadí a co ne. Možná by šlo udělat nějaký "Desatero nováčka" :-D a kdo ho nebude dodržovat tak ho stihne NESCALE trest :-I

Přikázání první:
Než se zeptáš, tak hledati budeš!

Přikázání druhé:
Příspěvek, než odešleš, tak po sobě si přečteš!
.
.
.
.
.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 7:20 pm 
Veterán fóra

Tak teď jsem se zasmál!! :lol:

SUPER návrh!! :P To vůbec nezní špatně!!Souhlas!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 7:48 pm 
Sběratel

Pedro,na tom něco je.....

:-D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 7:52 pm 
Sběratel

Abych to uvedl na pravou miru, ten mazak sem ja. A ted to prasklo. No a z toho duvodu se nepoustim do jakekoliv prace s barvou, protoze by to spatne dopadlo. Zase bych to rozmazal.

:lol: :lol: :lol:

Naposledy upravil MikeP dne úte úno 02, 2010 9:48 pm, celkově upraveno 2

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 8:04 pm 
Častý přispěvatel

No to je paráda. Desatero přikázání. Dovolíš abych přidal další?

Přikázání třetí:
Na odpověď čekati, s trpělivostí budeš!

Možná že těch 10 přikázání dáme všichni společně dohromady :SUPER:

http://idinek.rajce.idnes.cz/

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 8:08 pm 
Uživatel

Desatero vypadá dobře... :lol: Já bych to řešil tím, že by se udělalo jedno vlákno kde se nováčci budou ptát těch "starších" kde se se co probíralo. U vedu příklad: Třeba teď nedávno bylo založeno téma- výroba 4-linku . Nováček by prostě napsal co konkrétnějšího by chtěl vědět do toho určitého vyhrazeného vlákna a kdo bude vědět mu dá odkaz kde se to probíralo. Myslím že forma "Ctr-c a Ctr-V odkazu je lepší než vysvětlovat celou problematiku pořád dokola. Myslím si, že opakovanému ptaní nováčků se nejspíše nevyhneme. Tak by se alespoň dávaly jen ty odkazy furt dokola. :mrgreen:

Další přikázání: Slušně se chovati a děkovati za odpověď budeš.

:P

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]