Právě je úte lis 13, 2018 12:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Servo trx-4
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 8:16 am 
Píšu hodně

mirakuli píše:
Ahoj Lukáší, HV u réglu znamená že Ubec v réglu pracuje s 6/7,4V při 3A (BEC Output: Switch Mode 6V / [email protected]) třebas. Bohužel u réglu Defa Traxxas informace víceméně neudává, ale je to tak. Jediný co je jasně daný 6V při 1A.(nevím jestli pracuje s 7,4V :-( )

A to se nekde v parametrech reglu prepina? Protoze to slysim prvne, ze by regl daval hv, to je tak na odpaleni neHV serva....

Toyota HILUX na homemade podvozku
FS GT3C

PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 8:48 am 
Nově příchozí

Mi nevěříš? HW Quicrun to umí pomocí programovací karty, kterou k tomu dostaneš. Proč by jinak měli régly označení HV.
- https://hobbyking.com/en_us/quicrun-wp- ... hed-1.html
- je to ve specifikaci i v návodu a standartní serva? Pokud budeš mít nastaveno 6V, tak v poho, standart servo pracuje 4,8 - 6V, při 7,4V není co řešit.
Například - Combo XeRun Axe FOC Combo Rock Crawler - střídavý combo pro crawlery, je to samé, HV régl.
Možná pro to je takový problém s těma servama Lukáši, ty malý maj zřejmě před servem omezovač napětí(odpor?)je těsně před servem(při reklamaci už servo dostaneš bez něj) a nebo keramický kondenzátor pro špičky. Velký nemaj nic, kromě pojistky uvnitř, tu když přemostíš maká dál(vyzkoušeno). Nejsem elektrikář tak je to jen má doměnka.

PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 10:44 am 
Píšu hodně

:FINE:
To čumím, slysim o tom prvně. Zase jsem chytřejší...jsem netusil, ze regly umi pracovat i z vyssim napetim, jak 6V

Toyota HILUX na homemade podvozku
FS GT3C

PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 10:55 am 
Nově příchozí

Jj Lukáší, to je ten rozdíl mezi mým a tvým réglem.Oba jsou velmi dobrý ve svý třídě. Moc jich asi není, nehledal jsem. Co říkáš na to combo? Asi hodně dobrý podle recenzí

PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 12:42 pm 
Píšu hodně

Není to HV na regulátoru označení toho, že reglec nemá žádný BEC a pracuje přímo s napětím baterek ? Nebo také že BEC stabilizuje 6V a dá se vypnout, aby vše pracovalo bez BECu přímo s napětím dvoučlánku. To by mělo smysl při použití tříčlánku, že potom se zapne BEC na 6V a jinak BEC ( při 2S ) není potřeba.

PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 7:52 pm 
Nově příchozí

Borik píše:
Není to HV na regulátoru označení toho, že reglec nemá žádný BEC a pracuje přímo s napětím baterek ? Nebo také že BEC stabilizuje 6V a dá se vypnout, aby vše pracovalo bez BECu přímo s napětím dvoučlánku. To by mělo smysl při použití tříčlánku, že potom se zapne BEC na 6V a jinak BEC ( při 2S ) není potřeba.

Ahoj Bořiku, regl bez BEC má označení OPTO (znám jen z letadel) a regl se přidává externí. U Quicrunu zapneš bud 6V nebo 7,4V stabilizovaných a spínaných. Specifikace u Quicrunu - Built-in switch-mode BEC with switchable voltage of 6V/7.4V and cont. /peak current of 4A/6A for usage with high torque and high voltage servo. Víc asi není co dodat

PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 9:34 pm 
Píšu hodně

Je mi jasné, že regly bez BECu jsou OPTO, ale proč by regulátor nemohl mít vypínatelný BEC ? pokud někdo používá starší serva nebo zařízení, co jsou do 6V, pak by se zapnul BEC. Pokud ale někdo používá modernější serva na 7.4V, pak se BEC vypne a napájení jde přímo z dvojčlánku. Bylo by zvláštní, kdyby reglec bral z baterky napětí 7.4V ( nebo i nižší - když už je baterka víc vybitá ), pak ho transformoval na vyšší napětí a pak zase zpátky snižoval na 7.4V. Při trojčlánku je to jasné, tam to snížení napětí není problém.
Až tak moc mě to nezajímá, že bych po tom pátral, jak to ve skutečnosti pracuje, ale připadalo by mně to podivné, aby plno součástek pracovalo a zbytečně se zahřívalo a opotřebovávalo s nulovým významem.

PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2018 1:59 pm 
Píšu hodně

Mám to u regulátoru pro drift taky.Ale měl by to taky zvládat přijímač,já používám Sanwu a ta je i na 7,4V ,takže pak HV servo krmím přímo z přijímače.

Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]