Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Losi baja rey

Ahojte,
ma uz niekto tento model doma?
http://www.losi.com/Products/Default.as ... LOS03008T2
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Losi baja rey

halo? to fakt to tu nikto neplanuje kupit, mat pre-order a uz vobec nikto to nema doma? Ci budem jediny v celom CR/SVK?
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
suppa78
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 28.07.2016 10:00

Re: Losi baja rey

čau, v Uherském Brodě to mají... můžeš si tam zajet to vyzkoušet

http://www.astramodel.cz/cz/katalog/los ... 46642.html
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Losi baja rey

diky, ja by som uvital nejakeho uzivatela, co to skusal. Sice uz existuju videa a porovnavania, ale mna zaujima taky ten uzivatelsky pohlad. vacsina videi a tak je taka "nadsena" z novinky s malo nedostatkami, ale ja mam konkretne otasky :lol:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Losi baja rey

Takze ked sa tu nikto do toho nezenie, tak ja som to objednal, tento mesiac by malo dojst. 1. bude recenzia toho, co je v krabici, druha bude ako to jazdi a tretia, ze co som pokazil/ulomil. Aspon taky je plan. su 2 veci, co planujem ako prve vymenit a to je servo a kolesa. zatial tolko
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Losi baja rey

tak som ju vyzdvihol. Servo vizera slabe uz od zaciatku, kolesa su pruzne, treba zalepit dierky v kolesach ( aj tak ich vymenim za ine ), na niektorych miestach karoseria odstava, gumy su makke, tlmice tiez ( nemaju olej a neboli este nastavene ),
konektor na bateriu je EC3 a je dost nestastne ulozeny, lebo ak chce niekto napr. TRX koncovku, tak musi si to vyrobit aj s kablikom, lebo potom bude tahat kabel pozemi. zvysok zatial vizera byt ok
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Losi baja rey

takze, funguju aj kolesa od pro-linu na slasha, trencher ss gumy. Sice su mensie, ale 4mm je vpoho. Dalsia vecsu tie sruby. Niektore celkom nepasuju na Europske kluce. Inac vsetko vpohode zatial.
baja zdedila z SCTE uchyty na zasterky:
Obrázek
Kedze panacikovia boli taky vsedny, tak tiez dostali nejaku tu farbu:
Obrázek
Divne je, ze volant je akoby otoceny dolava a sipka na GPS ukazuje doprava + spolujazdec ma papier na zapisovanie poznamok a nikto nema mikrofon
Bocne panely trusku odstavaju, preto je tam ta srubka pod logom:
Obrázek
Uchytene vyprostovacie dosky od loops:
Obrázek
Ano, zabudol som na brzdove svetlo
Obrázek
Ma to len jednu dvojkoncovku vyfuku, asi to bude ecoboost:
Obrázek
a este zla fotka spredu:
Obrázek
Ano, predne a zadne nalepky svetiel su zrezane, ten povodny vzhlad s mi nepacil
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Losi baja rey

tak sparovane s ovladacom, ale nie s tym z balenia DX2. prijimac je 4kanal SRS4220. kolesa pasuju zo slasha, gumy z SC, len SC su mensie o par mm. brzdi to super, zrychluje tiez, pruzenie je v zaklade dost makke. samozrejme oddozva z neutralu na brzdu je dost pomala. ked chcete nieco vediet, dajte vediet, vyskusam, zistim
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Losi baja rey

ten neprijemny rapkajuci zvuk som odstranil, staci vysrubovat 3 srubky zospodu, vybrat kryt a vytiahnut motor. Je vidno ozubenia rozvodovky, tam dat vazelinu a ide to uplne potichu. Dalej som zistil, ze hoc je to 4WD, ma to vpredu volnobezku pravdepodobne, kedze predne kolesa sa daju tocit samovolne, bez zadnych. preto sa to javi asi ako zadnokolka
Naposledy upravil(a) pera2008 dne 15.09.2016 19:48, celkem upraveno 1 x.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Losi baja rey

Gratuluji ke koupi. Kdyby byla loni, bral bych ji misto XXX sct. Kamaradi me ale presvedcuji, ze jsem neprohloupil, pac 4x nezavisly zaveseni bude vzdy fungovat lepe. Nepomerne lepe. A tak si uzivam tricetimetrovy drifty se zadokolkou a po ocku sleduju, co napises o tyhle koncepci :FINE:
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Losi baja rey

Dakujem a ti dam urcite vediet. v nedelu idem zajazdit so slashami/slashmi, mozno bude aj video. Ja urcite nelutujem, mozno su 4 nezavisle kolesa lepsie, ale nie scalovejsie.
ja som isiel asi takto: chcel som slasha, potom vysiel Yeti trophy truck a nakoniec doslo toto. Tazko sa relativne zhana, ale zatial sa mi to paci ako to funguje. Ku vsetkemu je lahky pristup, cize zatial az na tie nedostatky spokojnost. Uvidim zivotnost baterie a s DX4S by to malo mat otvorene moznosti tunenia AVC.
Asi aj si postrehol, ze neskusam nieco, co maju vsetci, cize nejaky risk berem na seba stale.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Losi baja rey

Proti zminovane losi xxx sct je slash neovladatelna pomala neprogresivni detska hracka. Beru jeho bytelnost a takrka beznarokovy servis. Losina casto mezi motorem a kolama neco semele ci vzda pruznost dilu a ulomi vse, od ramen po rozpraskany plato... Na kastli je vic americky pasky nez lexanu... Po sezone..

Na TEN SCTE nemyslim, to je drahy, desetinky lovit nepotrebuju. ...

Ono skejlovy je i nezavisly zaveseni, trucky jsou tak i tak. Ale jak rikam, tohle bych bral radsi pac se mi to libi, ale pravdepodobne axika tak proto jsem zvedav :-)
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Losi baja rey

tak zacnem, co je naprd.
AVC - je to ako ESP na offroade, len to, ze v krajnych/na hrane situaciach proste nefunguje, funguje len pri priamom smere, do zakrut prekaza
Gumy - maju ostru hranu behunu, coz sposobuje obcasne zaseknutie sa a prevratenie modelu
Motor - ma vykonu habadej, az priliz, neskutocna spotreba baterie 5000mAh 2S 25C cca 10 min, prehrieva sa

Oproti slashovi - je trochu dlhsia a sirsia

Co je super:
to pruzenie a napravy su super. ta zadna naprava ma drahu pohybu ako na krosovej motorke, cize neskutocne velky rozsah na chytanie gripu aj pri skokoch a celkovo
ci sa to spravalo horsie ako slash s nezavyslymi napravami a tunenym LCG podvozkom? Ano, kvoli spominanemu AVC, ale co sa tyka spravania sa podvozku, tak nie.
Proste je to super koncepcia a niekto nad tym modelom fakt sedel a skusal veci co budu fungovat. Auto s 2S je dobre vyvazene, gumy maju grip, auto pohlcuje nerovnosti krasne a je stabilne do zataciek, hoc som zoparkrat isiel na 3 kolesach, ale model to dal vpohode.
Sprava sa to trochu ako zadnokolka, by som povedal tak 30/60 prenos sily, volnobezka funguje super.
Vdaka konstrukcii som nemusel pouzit ziaden kryt na prach, jedine, kde sa nieco dostalo niekde, bolo na strku. Na prachu a hline uplne vporiadku.

bohuzial video nebude, kedze mi nevratil kamos kameru. Naposledy s nou natacal hady, coz mozno to je ten dovod.
Ale fotky mame:
Takto skoncila:
Obrázek
Ako sa pohon prenasa:
Obrázek
Zjazd z kopca:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ano, take makke to ma byt:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Fotka slasha:
Obrázek

viac foto tu:
http://www.rcportal.sk/losi-baja-rey-g4091

sa ospravedlnujem za horsie fotky
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Losi baja rey

Me AVC funguje skvele. Kdyz skacu ve skateparku, mam ho jen tak na petinu vykonu. Aby to dobre zatacelo. Na povrchu co ukazujes na trictvrte. Kdyz dam 3s a vypnu ho, domecek difu vydrzi 3 minuty takze to jede vzdy na 100%. 5000mah 2s vycucnu za necelych 20 min.

Mam teda 2wd, ale rovnou rikam, ze bez avc bych se nesvezl. Kdyz to vypnu jako ze sem natrenoval tak se pokazdy netrefim, pretocim, zkratka do minuty zapinam znovu a s blazenym usmevem si uzivam brutalni (a presny) drifty. Proto to mam, aby to delalo radost... :FINE:
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Losi baja rey

tak na 2wd je to AVC super, viem si to predstavit aj ma RWD drifte. Som prehodil na 17T pastorok, som zvedavy co bude robit. Inac to ma namakane nastavenie pre pastorky. Ma to na tej konzole 2 poloobluky s dierkami na uchytenie motoru. vacsi poloobluk ma 1mm medzery medzi dierami na srubky a ten kratsi ma 0,5mm medzery. cize doladit pastorok k ozubeniu je plne nastavitelne. asi pojdem aj dnes vyskusat, uvidim ako to pojde. inac cervik v pastorku ostal, ja netusim, cim to oni lepia
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1

Zpět na „Team Losi“