Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Ford MRC

Cao. Chci se s vámi podělit o radost ze stavby sve nove kary na napravach mini rock crawler. Vic toho totiz z puvodniho podvozku nezůstalo. Prevodovka je z meho prvniho mrc uz komplet v kovu se spurem 60T. Pastorek jsem nasadil 14z oproti 9z na původním aute.
Link ZDE
Cela stavba vlastne zacala touhou rychlejsiho a silnejsiho modelu. Kompletni představu pak upresnila vyborna kastle od new bright bad street 1:16.
S prestavbou jsem zacal od stridaveho motoru. Koupit novaka, mongoose nebo xcelorin od losi je jednoduchy, drahy, ale hlavně pohodlny. Mam rad kdyz si vyberu vse podle sebe i za cenu porodnich bolesti, nebo dokonce komplikaci
Vic me bavi stavba, nez samotny jezdeni. Asi to znate...
Proto jsem vyguglil motor Tacon 3100kw 29 t , k tomu ecs ezrun 25A s programovaci kartou a lipolky 2s.
Stavba zacina!

Obrázek
Naposledy upravil(a) tomina dne 08.10.2014 16:28, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
RedneCk
Uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 14.11.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Ford MRC

Tvoje předchozí stavba se mi moc líbila, takže se těším na pokračování...
Creeper bugg, Playa Blitzer, Micro Ford
SCX10 Chevy Truck/Ford F-100
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Diky za zajem, potesilo me to, ale i vydesilo..
Je to zavazek :-)
prvni auto bylo super...chtel jsem na jeho podvozek osadit novou kastli, ale nelibilo se me to.
Takze jsem potřeboval nutne novy ram...nemám dílnu, proto jsem zacal s papirem. Lip se me s tim dela doma na baru...obkreslil jsem to puvodni a snazil se odhadnout vysku kastle a vůbec tvar, který by se me libil. Uz ted vim, ze to bude jinak...
Obrázek
Naposledy upravil(a) tomina dne 08.10.2014 16:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Takze takto nejak....vyska karoserie +-, ale protoze tam chci dat sedacky z jednoho stareho modelu na kabel, Puch "Mercedes G", tak musim udelat ram znova...jinak by byla karosérie moc vysoko....
Obrázek
Naposledy upravil(a) tomina dne 08.10.2014 16:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Furt na tom makam, uz asi 6 sasi z papiru...je tam na vse hrozne malo mista, kdyz chci udelat navijak ze serva, interier a zataceci zadni napravu....navijak musi bejt uvnitr, protoze zadnej venkovni scale v mem měřítku neni. Zadni napravu zataceci ano i ne. Zatim na ni pripravim sasi a uvidime. Mam jen dvou kanal a nechci kupovat novy radio. Zkusim jen prehodit kontakty na motorku a potaku zadniho serva. Uvidim jak moc debilni to bude s trimem. Pokud vite něco vic, klidne me to rozmluvte. Časem se lepšímu radiu stejne nevyhnu...takze par foto...
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Musel jsem otocit motor s prevodovkou, jinak by sedacky sly cely do haje....
Obrázek
Naposledy upravil(a) tomina dne 08.10.2014 16:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

.
Naposledy upravil(a) tomina dne 08.10.2014 16:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

.
Naposledy upravil(a) tomina dne 08.10.2014 16:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Starší fotka nez z dneska, ale pro predstavu co bych chtel postavit...vyska kastle ok, ale ted me jeste trapy jak moc vyriznout predek aby se me to jeste libilo :lol:
Obrázek
Naposledy upravil(a) tomina dne 08.10.2014 10:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Povedlo se mě dát dohromady celkem důležitý detail. Výška karoserie, šasi a interier. Řidič ma ale málo místa nad hlavou, takže musim trochu zmenšit polstrovani sedaček.:-) Hlinikovy T profil bude sloužit pro vynesení rámu okolo karoserie a pevnostniho našlapu.

Obrázek
Naposledy upravil(a) tomina dne 08.10.2014 10:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

velky posun! Po pul roce vyzkumu, dorazily bocnice a dily na sasi. Jeste jednou diky Slahy84!
Obrázek
Naposledy upravil(a) tomina dne 08.10.2014 10:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Furt na tom makam.teda vic v hlave, nez v realu. Ale kdyz uz se do toho dam,sedim u toho do 3 do rana...sasi uz mam hotove, jen predni linky naohybam lip a zadni zavitova tyc bude v trubicce.
Mel bych to urcite driv v kupe, ale za boha jsem nemohl prijit na to, proc me krizeni v urcite fazi klade odpor. Mel jsem za to, ze se zmenou polohy 4 linku pri krizeni, se me vyrazne meni i delka linku. Chtel jsem uz delat neco jako teleskopické linky...pak jsem ale zjistil, ze na jinych dirach pro uchyceni tlumicu to nedela...chyba byla v nedostatecne vuli tlumicu pri jejich vykyvu...Proste to drhlo o ram:-)
Vyresily to podložky k hornimu uchyceni prednich tlumicu.
Dalsi perlicka bylo naohybat drzak pro navijak, tak aby pasoval pro znasilneny servo...vsechno muselo byt na prvni pokus, protoze 2mm nerez uz 100% rovne nenarovnam. Trochu to ujelo, ale nastesti to spravily ovalne diry v horni casti drzaku
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Interier jsem pouzil ze stareho modelu na kabel. Mercedes G Puch. Model jsem koupil na aukru ale pak si jeho stavbu rozmyslel. Je to 1:16, karoserie mala na moje kola 95mm, ale interier se me ted vyborne hodi....
Par uprav to ale chce. Ridic je moc vysoko, a tak rezu podlahu....
Obrázek
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Podlaha snizena, vyrizly prostor pro motor....

Obrázek


Abych mohl presne dodelat ergonometrii kabiny, prilepil jsem palubku na ram:-)
Jakmile dolepim prostor pro nohy ridice a dovymyslim servo pro volat, zůstane to tak. Pak to odriznu a vnitrni prostor bude jeden volne lozeny kus.
Obrázek
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Jsem pan casu, takze uz to mam hotovy:-)

Obrázek

Obrázek

Jeste jsem snizil sedadlo ridice, aby tam sedel lip....
No a vic toho uz nemam. Pokracovani zase za pul roku:-)
No mozna driv, ale podzimni jested uz nestihnu, takze do toho jarniho bych to rad mel podle mych predstav.tak drze palce :FINE:

Zpět na „Team Losi“