Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Ford Ranger cc-01

Tak mi konečně dorazila kastle, jelikož na ní bude spousta práce, než se s tím bude dát jezdit, tak to beru za takový svůj projekt. Kastle se bude muset prodloužit, aby tam seděla, takže uvažuju o něčem takovém:

Obrázek

Dále jsou v plánu čiré skla + interier, jiná barva, zrcátka, rám, světla a nějaké další blbosti, podvozek bude ccčko, budou nové kola a pneu, nejspíše OEM Steel s Rock Creepers :wink:

První fotky auta jsou zde: http://kage.rajce.idnes.cz/Ford_Ranger/
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

Držím ti palce :wink: :D
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
ondraseeek
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 09.04.2009 0:00
Bydliště: Liben,Pha 9

neni meritkove mensi ta kastle?
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

ondraseeek píše:neni meritkove mensi ta kastle?


no krapet asi bude :oops:
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

no jak si s tim tak postupne chvili hraju tak zjišťuju že to bude asi takovy menší High Lift :lol:
chlumjan
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 26.03.2009 0:00

tak to sem velice velice zvedav jak se s tim poperes... :wink:
CC-01 subaru brat
SCX-10 land rover defender D90
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

No to já jsem taky zvědavý ...

Z té rádoby předlohy co je nahoře asi sejde, prodlouží se akorat korba a zkrátí podvozek, jelikož mám touarega, tak jsem to předělal na kratší verzi, ale musím ještě zkrátít kardan. Pak budu řezat kastli, máte nějaké rady do života ? na co si dat pozor, čím to pak zase dát dokupy atd. ? rád se poučím něž na to vlastní chybou příjdu :wink:

Jinak velikostně mi to podle fotek příjde asi jako Blackfoot, jestli ho někdo máte, napište mi tu rozměry prosím ...... délka, šířka, výška samotné kastle, docela by mě to zajímalo .. :wink:
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Rozhodně ti přeju hodně zdaru.Úprava a lakování kastlí to je moje. :D
Doporučuju ti podívat se do všech vláken projektů,určitě tam najdeš spoustu odpovědí na svý otázky.

Na řezání kastle je nej mikro bruska.Taky se to dělá pevnou nití,nebo naříznout nožem a odlomit.No doufám,že vydržíš. :D
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

cores píše:Rozhodně ti přeju hodně zdaru.Úprava a lakování kastlí to je moje. :D
Doporučuju ti podívat se do všech vláken projektů,určitě tam najdeš spoustu odpovědí na svý otázky.

Na řezání kastle je nej mikro bruska.Taky se to dělá pevnou nití,nebo naříznout nožem a odlomit.No doufám,že vydržíš. :D


Pevnou nití ? to čumím ...... brusku bohužel nemám, ale uvažoval jsem že ji pořídím, určitě se hodí, ale našel jsem doma takovou pilku na dřevo s uplně miniplátkem, nemá snad ani milimetr, nevím jak se nazívá odborně, ale snad mi to s ní půjde, určitě to prvně zkusím na něčem podobném ať to hned ze startu neposeru :lol:
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Myslíš lupínkovou pilku.To jsem ještě neměl mikro brusku,tak jsem s ní řezal blatníky na 4Runnerovi.Taky to s ní jde.
Teď mají v Makro tu mojí brusku za 530kačáků.
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Tak a kastle je napůl + nějaké upravy na podvozku aby tam dobře padla:

Obrázek

Jinak se chci zeptat jestli máte někdo zkušenosti se spojováním pomocí pryskyřice ?? napadlo mě to místo kitu na karoserie, protože by to mohlo byt pružnější a nemuselo by to tak praskat, co myslíte ?? :?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Na tvorbu kastle je vícero způsobů.
Pročti si to tady
Na tmelení je dobrý tmel na auta 1/1 na plastové díly.
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Tak jsem s tím zase o kousek pohnul, zakytoval jsem otvory po anténce a nějaké další, které nevím k čemu sloužily a přebrousil rýhy a některé nedostatky po odlití, z místa korby odstranil jakési plastove kostičky, ktere měly asi funkci výstuhy, ovšem vypadaly strašně, vybrousil imitaci víka nádrže, jelikož by ve skutečnosti měla přuměr snad 30cm :roll: :lol: a dál udělal takový provizorní rám pro spojení obou částí ať mi vzájemně drží správnou polohu, než to začnu spojovat (to na te první fotce ale není ono :lol: )...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Víc fotek zde: http://kage.rajce.idnes.cz/Ford_Ranger/
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Držim palce a budu sledovat. 8O
Obrázek
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Jj, to jsem rád, čím víc lidí na to kouká, tím víc mě to baví, ale všichni co něco takového dělali tak určitě ví že ta práce jde strašně pomalu, jsem v dílně když to shrnu zavřený 3 dny a skoro nic hotového 8O ale snažím se, teď mám ještě čas, ale od srpna mi začne práce tak nevím jak to budu stíhat, je toho ještě v plánu hoooodně a nechci to udělat narychlo halabala :? :wink:

Zpět na „Scale projekty“