Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

,,Ševy Blejzr´´

Ahoj, tak když jsem viděl toho krásně upravenýho Blazera co tady má Jouly, tak jsem se trochu zastyděl za Clodbustera :wink: . Tak jsem se ho rozhodl taky trochu poupravit. Ještě předtím než jsem se pustil do samotné kastle, sem chtěl trošku poladit samotnej podvozek, vadilo mi že se hodně často pokládal na břicho a bylo hotovo. Tak jsem zvednul převodovku zhruba o 2cm. Průchodnost se logicky zvětšila ale s tím šlo ruku v ruce výše posazené těžiště. Měl jsem z něho větší strach ale nemyslím že by to bylo až tak zlý. A za další jsem chtěl samotnou kastli posadit níž aby kola trochu vyplňovaly blatníky. To šlo jedině otočením předku za zadek, ovšem tato úprava neslo jednu věc, a to že se musela korba trošku víc prořezat, co se dá dělat že :roll: Abych zakryl celou převodovku a korbu chtěl jsem udělat hard top z laminátu. Ovšem já s laminátem nejsem moc kamrád takže to jaksi úplně nevyšlo. Chvíli jsem hloubal co s tím a řekl jsem si že udělám kostru a potáhnu ji nějakou pěknou látkou. Kostra je jakš takž hotová a zbývá ji jen potáhnou a mělo by být na chvíli hotovo. Potom ještě nějaké pěkně osvětlení,lak, atd, atd...
Tak tady je pár fotek: http://michaljaros.rajce.idnes.cz/Chevr ... zer/#album
Ještě jsem to pořádně nebyl nikde projet tak jen fotky z domova, nekamenovat prosím :lol:
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Tahle káča patří k mým oblíbeným,tak jsem rozhodně rád že jí věnuješ péči. :D

Hard top z laminátu si myslím by nebylo to pravý kvůli váze.Mám ho na 4Runnerovi z PSHčka a drží to pohromadě dobře.Ale plachta mu bude taky slušet.Jestli neseženeš požadovanou barvu,lze světlou obarvit kafem nebo čajem do správně vyšísovaný. :D

A jaká bude barvička?
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Řešení s převodovkou vzadu jsem použil na svém Mercedesu, měl jsem to jednoduší, neboť je to Wagon a tak je vše skryto, má to však jednu a dost velkou nevýhodu, při jízdě do kopce se velmi rychle převrací do zadu, v budoucnu proto plánuji buď převodovku předělat nebo ji nahradit jinou, ten motor nahoře opravdu není dobrej...

a mimochodem, stejnou kastli očekávám každým dnem :D
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Sem zvedavej, co z toho nakonec vyjde. Ja sem od higlifta na expedice nakonec upustil i kdyz to puvodne bylo taky v planu, proste ta prevodovka by se musela vykopnout a dat misto ni treba jen redukce.

Jo a mimochodem, asi tomu nebudete verit, ale ja se tuhle boudu koupit nechystam...zatim :lol: :lol: :lol:
Ale je pekna a hlavne zatim neni tak premnozena.
Obrázek
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

cores: No to mě vůbec nenapadlo obarvit látku nějakým čajem nebo kafem, hned to vyzkoušim a dám vědět :) Jinak s barvou ještě váhám ,ale začínaj se mi líbit takový ty odstíny hnědý, kupříkladu jak máš ty, ale zase se nechci opičit takže půjdu asi do nějaké jiné, ale do jaké je je zatím ve hvězdách :wink:

milan008:
To jo, máš pravdu u Mergla to bylo jednoduší. Ale mě to schová plachta a bude pokoj :wink: Jinak s tím převracením dozadu teda vůbec problémy nemám, moc se to převracet nechce, naštěstí :D

dneska jsem to byl jen vyzkoušet v příkopu co mámu na zahradě, řekl bych že je to ted jak malinkej tank :lol:
tady zas pár foteček http://michaljaros.rajce.idnes.cz/1._test/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

pěkný fotky, vypadá to robustně :D
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

To se mi taky líbí že to vypadá takový robustní, to se mi líbí na všech autech když tak působí :lol:
tady je videjko http://www.youtube.com/watch?v=77jMXJ1hibU
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

pěkný video, máš nějaké závaží v kolech? v některých pasážích už bych měl medvěda na zádech, mám také ještě kratší rozvor a výš celou převodovku, no budu s tím muset něco udělat..
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

V kolech závaží mam, mam tam takový pláty z cínu, je to solidně těžký takže právě proto se ten boční náklon až tolik nezhoršil. Tedka si myslim že převodovka je optimálně, výš by to ještě šlo o pár centimetrů ale to už by bylo opravdu hodně vysoko těžiště takže takhle už to zůstane. Před chvilkou jsem dodělal osvětlení, v předu v každym světle mam 2 LEDky o průměru 5mm a vzadu jenom 2 LEDky s průměrem 3mm a svítí to úplně krásně, ještě bych chtěl vyzkoušet dopředu dvě ty kulatý svtěla z pajera. Uvidíme, ještě mam spoustu času na dodělávky
Jouly
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 19.06.2009 0:00
Bydliště: Krkonoše

Ju děkuji za pochvalu sem ani nečekal :D Já jsem na toho tvého také moc zvědav,zatím to vypadá na hodně slušnej projektík.Taky sem řešil hard top moc se mi to v něm líbí,a proto sem přemíšlel dokitovat ke clodu hard top s lexanky co vyrábí pro-line bylo by to i lehky ale plachta bude taky velice zajímavá :D
Uživatelský avatar
sanys88
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 21.04.2009 0:00

prosimte jak si popajel tu konstrukci na korbe, normalne cinem?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Je fakt,že ten motor je dost špatně nahoře,ale dělají se buď konverze na motor z boku + řemínek,nebo jsem to někde viděl i jinak.Zkusím to pohledat.

Chtěl jsem se tě zeptat,jakto že nemáš na přední masce to trapný 4x4x4.
To jde nějak sundat,nebo je to jiná maska?¨

Mám v zásobě pár nápadů na barvu.Dost se mi líbí dvoj barva:
Tohle je pecka:
Obrázek
Obrázek

Nebo stará klasika:
Obrázek

Mám to.Ale nijak jsem to nestudoval,jestli to vůbec pomůže.
Obrázek
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

Jouly:Ale jo fakt, máš ho pěknýho, ta barvička i ten rám na korbě je fakt perfektní.


sanys88: Jo jo, je to jenom cíne mspájený. Jsou to normálně oholený dráty asi 3mm a pájený k sobě. Jde to sice trochu hůř protože to trvá než se to prohřeje ale potom to drží docela silně.

cores: Vzal jsem si modelářskou brusku, dal tenkej kotouček a postupně vybrušoval a dohladil smirkem a 4x4x4 bylo pryč a ted je maska krásná
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

tak jsem trošku pohnul s podovzek i kastlí , foto dám zítra, jen to ještě je pořád ve fázi kdy na tom pracuji ve volných chvílích
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

tak abych jenom nesliboval, tak tu je pár foteček.Z původního rámu na korbě zatím sešlo a zkouším udělat boudičku. Ještě nejsme 100% rozhodnutej jestli ji neudělám přes celou korbu nebo ji nechám takto, no ještě uvidím. Taky rozšíření, to yla dobrá sranda, ještě ted mám tmel až za ušima, myslím že se povedlo a ted je Blazer trošičku širší. A ještě jsem si udělal z jiného serva naviják, není bohužel uplně tak na dálkové ovládání jako ovládání přes kablík :wink: . Změny na podovzku byly jen takové, že místo původních listových per je ted 4link. Vyhodil jsem servo na řazení a tak už logicky neařadim a jedu pořád na 1. kvalt, ale i tak je to rychlé když potřebuju ale taky zárověn pomalé.
dost povídání, zde jsou: http://michaljaros.rajce.idnes.cz/sevy_blejzr/

Zpět na „Scale projekty“