Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

Nissan Patrol GR Y60 1:10

Zdravím všechny. Po dlouhé modelářské pauze jsem se rozhodl pustit se do projektu Dlouhého Patrola Y60. Jakožto někdejší majitel tohoto auta a doufám že si ho opět někdy koupím, jsem se rozhodl prozatím si pořídit alespoň co nejvěrohodnější maketu tohoto vozu. Chtěl jsem vás poprosit, jestli nemáte někdo technické podklady k dispozici.

Druhá věc na kterou jsem se chtěl zeptat jsou použité materiály. Mám v plánu stavbu provést komplet ručně a celou z kovu. Na kastli nejspíše použiji hliník, ale nevím co na rám??? Ocel? mám strach, že v měřítku 1:10 jak to dostane ránu tak se ten rám ohne.

Poslední dotaz je jestli podle vašeho názoru je možné s věrnou kopií jet trial??? Ona má dlouhej patrol problém s délkou i v reálu tak nevím.

Díky za veškeré info. Tento týden bych jel nakoupit materiál a o víkendu mám v plánu začít pracovat. Nebo ideálně jestli někdo v Okolí Olomouce nemá na zahradě třeba samotnej podvozek bez boudy, že bych si ho přijel naměřit :D
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto
Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

Na kastli mě ještě napadlo použít měď, ale tam by byl asi problém pevnost. Jako když s tím plesknu a poohýbám kastli, tak to se stává i v reálu s tím problém nemám, ale spíš mám strach, aby se to nerozsypalo, případně aby to nevážilo moc. Zase si myslím že váha vs. pevnost by na tom ta měď proti hliníku mohla být lépe a určitě by šla lépe opracovávat. Hlavně tedy ohýbat. Pak mne ještě napadlo udělat na kastli klasickou konstrukci výztuh a naletovat plechy. Tak jako v reálu. Poměr váhy by měl při dodržení měřítka vůči podvozku zůstat v přijatelných mezích.

Tak šup šup rady ať se do toho můžu pustit :D
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

Vítám dalšího z Olomoucka :tleskam:
Parádní výběr předlohy, dlouhej Patrol je nádhernej, trial v podstatě můžeš jet s čím chceš, já jezdil z 4-dvéřovým Jeepem přezdívaným autobus, jde spíš o to, jestli chceš vyhrávat, nebo si jen zajezdit. Ale kovou kastli na trial asi né :NO: tam je důležitý každý gram, na trial, alespoň ten co jezdíme na Moravě jedině lexan, jinak jsi stále na budce :-D
bflmpsvz
Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

Nazdar nazdar Holomóčáku. Nj, jenže otec je bývalej strojař, a mě to taky spíš táhne k železu. Nemám plasty rád :D. Jediná varianta je udělat 2 kastne a na trial používat plast. Nepotřebuju vyhrávat. Spíš for fun s přítelkyní zajet se mrknout dát klobásku a pobavit se. Jezdil jsem závody buggy a taky sem to nikdy nehrotil. Ale ten kov mne láká na tu kastli hrozně moc. asi koupim měděnej silnej drát a udělám konstrukci kastle a naplátuju na to měděnej plech
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

Vítej, volba auta dobrá, ale volba materiálu moc ne. Kdysi jsem zkoušel dělat kabinu Unimoga 1:8 z mědi, což tak materiálem +- bude stejný množství a i na poměrně těžkým podvozku ta kastle při sebemenším náklonu lehla na zem. Když si vezmu že stejně těžkou kastli dáš na axiála, kterej má cca 2kila tak si podle mě moc nezajezdíš. Kup PSHčko, jako strojař budeš šikovnej a na PSH nic není. Ve chvíli kdy se naučíš jak s tím materiálem pracovat tak už je to jen o čase, trpělivosti a elánu do stavby. To je ale jen má osobní zkušenost :OK:
Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

No já jsem elektrikář školou a profesí úplně mimo obor, ale nějak mě to táhne k železu.Už jsem si dneska koupil styrodur, abych si udělal představu o kastli na nečisto. zítra musím najít plány kastle někde a vrhnu se na to. Pak přidám nějaké foto. s PSH potom budu potřebovat teda poradit. Milan008 ty jsi stím už pracoval?? že bych tě pozval někam na panáčka poreferovat??? :D :D
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

No, na celou kastli bych si netroufl :-( , nebo lépe řečeno jsem si troufl a moc jsem neuspěl, na to jsou tu jiní borci, nejlépe kdyby jsi přišel na nějaké poježdění, na expedici, okouknout a pokecat.
bflmpsvz
Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

Tak už jsem objedna pár tabulek PSH, tak maximálně 600 papa no co. Kdo nic nezkusí nic nepodělá ne??? :-) Já teda zkoušim imrvére, akorát ručičky jsou na tom hůř. Kdyby to šlo na soustruhu tak by to bylo vfeselejší :-D Kde máte nejbližší poježdění. Nebo jsetli někam jedeš, tak bych se svezl s tebou kdyby to bylo dál nebo ty se mnou co co co? Koncem týdne začnu dávat foto, ať se zasmějete :-D
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto
Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

Jo a už jsem sehnal krásny nákresy kdyby se do toho chtěl někdo pustit taky. Jen si nejsem úplně jistej, jestli je to y60 GR Vagon.
Přílohy
nissan-patrol-station-wagon-1979.jpg
nissan-patrol-station-wagon-1979.jpg (20.98 KiB) Zobrazeno 4740 x
1991_Y60_LWB_All.jpg
1991_Y60_LWB_All.jpg (95.56 KiB) Zobrazeno 4740 x
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

Ano je, můžeš hodit odkaz ke stažení? Jinak tě vítám a moc ti fandím, obzvlášť jestli se budeš držet původního plánu a dodržíš své postupy. Alternativu bych viděl vtom udělat základ kastle z psh a tu osadit plechem, kastle bude pořád jasná a ty plechy co moc rozmačkáš v terénu jednoduše vymněníš :tleskam:
Skaza
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 03.01.2013 22:02
Bydliště: Senice na Hané - Olomoucko

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

Čau a díky. Jj, ale nakonec to udělám tak, že první kastli vyrobám z PSH a postavím na podvozek z dílů co mám, který bude alespoň trošku použitelný na trial. Rám vyrobím podle přesného nákresu ten mám v PDF. Je tam ten rám i v půdorysu. zítra ti to hodím na uložto nebo někam. Má to 55 MB. A druhý model se budu snažit vyrobit komplet růčo, po chvilkách to bude trvat, ale mám v plánu do konce roku udělat komplet trial a do léta tu maketu. Budu rád, pokud by mi s tím potom někdo mohl poradit, respektive pomoci, jelikož nemám přístup třeba k cnc fréžce nebo alespoň k ruční. Samozřejmě strávený čas zaplatím. Soustruh mám doma, čili veškeré hřídele, disky a vše co půjde udělat si budu dělat na míru. Mám to jako takovej meziskok, jelikož můj sen je udělat tatru v klasickém provedení náprav. Koukám na to už rok a žasnu co lze vyrobit když se chce a já chci. :-D
Schumacher Cougar SV 2WD, HPI Bullet ST FLUX, Traxxas REVO 3,3, Himoto
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

S těmi plány by si byl moc hodný, a plány na Tatru se dají koupit cca za pětistovku, potom už jen shánět nástroje a nebo mít v peněžence dostatek nemalých financí :CIAO:
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

:BYE: Vítej. :BYE:

Z plechu to bude dost těžký a myslím,že až příjdeš PSHčku na chuť budeš spokojenej.Navíc při stavbě nepotřebuješ moc nářadí.

O patrola se pokoušelo pár lidí a nejdál došel jeden polák: http://www.scale4x4rc.org/forums/showthread.php?t=73648

Ať se daří...
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

Kdyby jsi fakt chtěl plech , tak u Pepqa z tamiyafora je inspirace bohatá :-))) http://pepqu.rajce.idnes.cz/rc_model_ta ... _120_ites/
branka : Extrem , obrana : Klakson,Robinson,Seberkrem,Ibalgin, útok : Trautenberk,Rozerval-Parkund , Pivson,Simson,Sony Ericson,Parkinson
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Nissan Patrol GR Y60 1:10

Zdar jakožto fanda Patrolů moc rád čtu tenhle topic ... s kovovým podvozkem i boudou to bude těžké vyladit, aby to nějak smysluplně fungovalo. Ale zkušenosti s takovou stavbou nemám, jen vím, že každý gram nahoře má na stabilitu velký vliv ... s PSH boudou si zajezdíš mnohem lépe. Doufám, že to dotáhneš do konce. S Wagonem to bude v trialu trochu náročné, máme celkem těžké tratě, tak abys ho tam hned neponičil ...

Jsem z Krnova a 18.10, tj za dva týdny jedeme závod u nás rokli. Přijede i Milan, klidně dojeď a hodíme řeč. GR Y60 wagona jsme měli hodně dlouho, už ho nahradila Y61, která je koncepčně prakticky totožná, na podvozku moc odlišností nebude. Klidně bychom pak mohli z trialu skáknout k nám domu, pokud by sis tam chtěl s metrem něco oběhnout. Bohužel kastle ale sedí na podvozku, tak by sis musel vystačit aspoň tak :lol: je to zvedlé o 10 cm, tak je k podvozku celkem pěkný přístup :wink:

Budu sledovat a přeju hodně zdaru ve stavbě :BYE:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER

Zpět na „Scale projekty“