Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Mergl GX-Trail - přestavba začíná (pomalu)

nemám sice fotky z průběhu stavby, ale aspoň nějaký detaily snad vidět sou:)
Šásko: TCS X-Trail
Nápravy, převodovka: AX10
Disky: TopCad
Pneu: RC4WD Mud Slingers
ESC: Novak Rooster Crawler
Motor: Integy 55t
Řízení: Hitec HS 645
Světla: Yeah Racing Dark drifter LED kit
RC: Spektrum DX6

fotodokumentace nějaká zde:
přední nárazník+přední držák kastle se suchym zipem, druhá půlka zipu nalepená zespoda na kapotě
Obrázek

zadní nárazník a hned u něj zadní držák kastle...opět suchej zip, v kastli jako protikus přišroubovanej kousek hliníkovýho L profilu
Obrázek

umístění elektroniky a baterie na příčkách...opět pomocí suchýho zipu:)
Obrázek
Obrázek

přední náprava s držákem serva a horních linků vlastní výroby, dělal sem totiž všechny linky nový abych zkrátil rozvor, a originál uchycení pomocí toho plastováho Y rozdvojení a jednoho kloubku nevyhovovalo
Obrázek
Obrázek

zadní náprava, taktéž s držákem linků vlastní výroby
Obrázek
Obrázek

skid plate s linkama přemístěnejma dovnitř, aby nezachytávaly o překážky
Obrázek

detail tažnýho lana
Obrázek

tlumiče Ansmann
Obrázek

SPZ
Obrázek
Obrázek

barva se zatim změnila jenom jednou:)
Obrázek
Obrázek

Co se týče doplňků, šnorchl vzniknul takhle:
nakup v tes.u
Obrázek
a chvilka prace a voila:)
Obrázek

zahrádka je ze dvou spojenejch košíčků na mejdlo, pořízenejch taktéž v tes.u, foto není dostupné:(
nárazníky jsou z hliníkovýho U-profilu, jsou přišroubovaný šroubama s okem k plastovýmu bloku, uchycenýmu v šasi. Hrazda na předním nárazníku je hliníková kulatina, prostrčená dírou v horní části nárazníku a fixovaná tavnym lepidlem.

A dál? Dál se uvidí:D Protože jak známo, scaler není nikdy hotovej...
Naposledy upravil(a) Leprasol dne 30.11.2010 21:58, celkem upraveno 1 x.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

moc hezký auto, chtěl bych aby to moje vypadalo alespoň z půlky tak pěkně jako to tvoje. :lol:
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Moc hezký??? Jedno z vůbec nej... Taky se s ním Jeník doškrábal až na titulní stránku RC Cars! Neříká vám to snad něco?
Obrázek
Uživatelský avatar
SirUp
Uživatel
Příspěvky: 226
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Žižkow
Kontaktovat uživatele: WWW

Je to teda sakra vychytany auto,dost často se honě líbí i nezasvěceným , které občas přizvu k monitoru....... to se pozná kdo je modelář a kdo řidič krabicovýho modelu jako třeba já no nicméně, ty narazníky jsou teda Alu-L profil ??? vypadaj jak na exp. specialech 1:1 jen z boku je vidět to L .. da se to něcím lepit???
*RC4WD Bruiser HILUX vprocesu
*MEX-1 Defender 90
*LOSI Desert Truck
*Traxxas Slash
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

neni to L-profil, ale U-profil, neni to moc vidět, páč je to dole seřízlý trochu víc...co se lepení týče, viděl sem tušim v OBI lepidlo na kov, ale nevim jak moc je to stabilní...ideální by byl sletovanej mosaznej plech, ale na to se nějak necejtim:)
a s tou chválou to nepřehánějte, nebo se budu červenat...navíc myslim, že vychytanejch modýlků je na expedicích vidět mnohem víc a lepčích...hold sem měl štěstí, že se motor_homovi líbila fotka mýho :oops:
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
SirUp
Uživatel
Příspěvky: 226
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Žižkow
Kontaktovat uživatele: WWW

Nebo jestli na nej newyskákali z Mergla týpci s M5kama v černej kuklách....to bych taky vodsouhlasil a podepsal všechno..... 8O
*RC4WD Bruiser HILUX vprocesu
*MEX-1 Defender 90
*LOSI Desert Truck
*Traxxas Slash
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

v tejdnu dorazil balíček z HongKongu, takže Mergl dostal dárek...jelikož nárazník sám o sobě je úzkej, zrobil sem z plechu takovou řekněme konzoli, která je příšroubovaná k plastovýmu příčníku rámu, tak to snad bude držet...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Ty jo, já dostal nějakej levej naviják. Žádné polepy Warn.... :evil:
Uživatelský avatar
SirUp
Uživatel
Příspěvky: 226
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Žižkow
Kontaktovat uživatele: WWW

Po té foto - detail na uchyceni kabeláže nav. k nosníku .už konečně vidím, že je to "U" :lol: Konzole vypadá velice chytře a funkčně
Naposledy upravil(a) SirUp dne 25.04.2009 15:45, celkem upraveno 1 x.
*RC4WD Bruiser HILUX vprocesu
*MEX-1 Defender 90
*LOSI Desert Truck
*Traxxas Slash
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Jo mas to moc moc pekny, todle je spravna drsna expedicni kara :)
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Úchyt je jednoduchej a slouží i jako ochrana proti poškození navijáku.
Dobrá práce.Mergl je fakt vymazlenej.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

dík za ohlasy...jediný. co mě trápí, že stejně je ten naviják tak jako na ráně...ale asi se s tim budu muset nějak vyrovnat...co se funkce týče, myslim, že se ukázalo, že funguje pěkně, na vyprošťování to stačí bohatě...akorát tam budu muset přidělat vypínač, nejspíš asi na napájecí kablík, protože se mi stalo hodněkrát, že v zápalu řízení sem za jízdy odvíjel lano, což nebyl až zas takovej problém, ale párkrát i navíjel, což už je horší a mohlo by to skončit spálením regulace...při jednom takovym náhodnym navíjení mi taky praskla ta origo karabinka, takže je potřeba něco novýho...

a yanku dybys neutek tak brzy, moh si dostat samolepky taky:)klukum sem nějaký rozdal...ale neboj, eště zbyly...příště budou:)
Naposledy upravil(a) Leprasol dne 04.03.2009 11:39, celkem upraveno 1 x.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Karabinka praskla i Specovi a říkal že mu i odešel régl.Snad to něco vydží.
Jestli budeš mít ty samolepky,byl bys tak hodný a myslel s dvouma kouskama na mě?Díky.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

no prob...myslim že pár platíček zbylo a na každym je dost na dva motáky...a co se háku týče, asi se pokusim zamodelařit s nějakym zbytkem hliníku...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Leprasol píše:dík za ohlasy...jediný. co mě trápí, že stejně je ten naviják tak jako na ráně...ale asi se s tim budu muset nějak vyrovnat...co se funkce týče, myslim, že se ukázalo, že funguje pěkně, na vyprošťování to stačí bohatě...akorát tam budu muset přidělat vypínač, nejspíš asi na napájecí kablík, protože se mi stalo hodněkrát, že v zápalu řízení sem za jízdy odvíjel lano, což nebyl až zas takovej problém, ale párkrát i navíjel, což už je horší a mohlo by to skončit spálením regulace...při jednom takovym náhodnym avílení mi taky praskla ta origo karabinka, takže je potřeba něco novýho...

a yanku dybys neutek tak brzy, moh si dostat samolepky taky:)klukum sem nějaký rozdal...ale neboj, eště zbyly...příště budou:)

jak jsem hlásil, já neutíkal, my jeli s Žílou na pořádnej Hard Core(s) :wink: a že až kola lítala mám nafocené :) Díky za samolepky, slíbené platí :)

Zpět na „Scale projekty“