Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

Hummer H1

Když jsem viděl na Tamiyaclubu Vrakoušova Hummera H1, tak jsem si řekl, že tohle auto musím mít. Po 3 týdnech hledání jsem našel čínskou hračku, ze které pocházela Vrakoušova kastle. Po rozbalení vypadala asi takhle:

Obrázek
Obrázek

První (a zatím jediná) úprava, kterou jsem udělal, bylo proříznutí korby, aby šla kastle posadit co nejníž.

Obrázek

Nedopadlo to špatně. Takhle vypadá hummer na podvozku:

Obrázek

Chtělo by to ještě posunout tak o půl cm dolů, ale to bych musel zasáhnout do interiéru a omezilo by to jízdní vlastnosti.

Karoserii čekají další úpravy, jako kompletní předělání interiéru, odstranění díry na střeše a na korbě, funkční světla a samozřejmě nový lak (tmavá červená s černou plátěnou střechou)

Podvozek je TL-01. Pro hummera je to ideální podvozek, odpovídá koncepcí a částečně i vzhledem povozku skutečnýho hummera. Čeká ho pár úprav, jako proudloužení, zvýšení a přemístění baterky.

Bohužel mám čas jen o víkendu, takže práce postupují hodně pomalu.

P.S. omluvte prosím kvalitu posledních 2 fotek, fotil jsem je narychlo ve špatných světelných podmínkách.

P.P.S. Nevíte o nějakých vhodných diskách pro Hummera, kromě originálů od Tamiye, který nejsou k sehnání? Díky
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

Po týdnu menší postup. Začal jsem upravovat podvozek. Zatím je jen RWD, protože nemám kulatinu na výrobu kardanu. Ještě ho čekají další úpravy, hlavně musim něco udělat se světlou výškou. 2cm je pro rally dost, ale pro offroad málo.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

ta karoserie vypadá zajímavě - ale proč máš vzadu lego :D
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

To lego byla podložka pro karoserii, vzadu seděla nějak nakřivo. Teď už je to opravený, žádný lego už tam neni
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

tak teď už by to chtělo jen zvednout podvozek, jiný kola a 4x4
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

tak teď už by to chtělo jen zvednout podvozek, jiný kola a 4x4
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

S tím zvednutím je trochu problém, omezují to poloosy. Jediný, co můžu udělat, je proříznutí dna podvozku. Potom by už mohl něco projet.
Jinak kola bych chtěl sehnat co nejpodobnější originálům, ale kromě těch, co se dávaly k Hummeru od tamiye jsem nic nenašel.
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

ty gumy mi připadaj dost velký, pro hummera jsou akorát nějaký rallyblocky. Delší ramena nechci kupovat, nechci, aby to vypadlo jako monstr
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

Papi píše:ty gumy mi připadaj dost velký, pro hummera jsou akorát nějaký rallyblocky. Delší ramena nechci kupovat, nechci, aby to vypadlo jako monstr
ty gumy sou perfekt na hummera akorát sou malinký - a ty rally gumy mi připadaj na scale nic moc :)
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

Na hummera jsou potřeba gumy mezi 7,5 - 8 cm. Neni to přesně 1:10, je to zhruba 1:12,5. Gumy s takovým průměrem asi neexistujou, co?
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

Papi píše:Na hummera jsou potřeba gumy mezi 7,5 - 8 cm. Neni to přesně 1:10, je to zhruba 1:12,5. Gumy s takovým průměrem asi neexistujou, co?
to ne , ale stačilo by si trochu pohrát s karoserii - dát ji troch výše a vešli by se - když tak trochu ubrousit jinak maj ty gumy asi tek necelejch 10cm - ale s malejma kolama to nevypadá tak dobře
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

Nechci dávat kastli výš. Dal jsem si dost práce s tim, abych ji dostal co nejníž. Bude to scale auto, to znamená, že většina rozměrů by měla odpovídat měřítku, protože Hummery jezdí všude v sériový podobě. Teda já jsem nikde Hummera s jinýma, než sériovýma kolama neviděl (nepočítám městský Hummery s 30' lliťáky)

edit: co takhle nějaký disky a gumy z nějaký dvanáctiny? Nemáš nějakej typ?
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

A co tohle ? tohle nejsou 30 tky

http://filipp.rajce.net/rajce_fo
Uživatelský avatar
sebanktm
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Beroun

To je správná velikost kol.

Zpět na „Scale projekty“