Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Jeep Kaiser #Stiifii

Obvykle na začátku vlákna o stavbě modelu býva fotka jakože inspirace... s tím je to trochu těžší protože ten nápad neprobíhal uplně standartně nejdřív sem chtěl něco s rámem (jakože rolkejč) , ale pak sem se bál že to bude těžky, no tak sem změnil záměr že to bude pickup(ten ma menší rám) ... Ted nastává ta chvíle kdy sem se inspiroval čendovo pickupem , otevřenej s ramem retro ikdyž ne tak uplně... takže už sem věděl kudy... chtěl sem nejdřív zas tu 40tku , ale pak mi někdo řek , že to chce americkou kááru... takže jeep...

Chci zachovat dobrý jízdní vlastnosti, takže auto chci co nejvííc placaty... takže nízkej podvozek nízko baterka a tak...

otevřenej pickup si představuju samože s hlubokou korbou , interierem , bez dveří...

Podvozek... použiju Ascendera předek sem přestavěl na 4link servo na nápravě, držáky zadních tlumiču (lidově šoktouvry) v hluboký korbě neschovám... takže sem trochu tlumiče položil a přepákoval uvidi se jak to bude fungovat na stole to vypada dobře... původní převodovku bych v interieru neschoval... takže sem přesunul motor pod kapotu ve stylu modelexu... z původní převodovky je okrájeno co nebylo třeba a je použitá místo rozvodovky... neni to uplně ideální stav tak jako tak zasahuje do interieru ale s tim už sem se nějak smířil...

Celý auto je (bude) koncipovaný jako taková ta přestavba klasiky něco jako dělá čipfůs... klasická karoserie a moderní komponenty proto je to na vinutých žádný listy se nekonaj , planujuna to nějaký moderní kola, koskatou rampu (lidově lajtbar) ...

takže zatim inspirační fotka čendovo dodge... je nejblíž tomu jak si to představuju že to bude vypadat... postuplně budu přidávat apdejty

Obrázek foto tomasm71
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

jupí, konečně zas něco, už mi chyběly ty příběhy a exkluzivní popisy situace, ještě že jsou ty emerický názvy počeštěny, abych tomu rozuměl .... jen bych rád o upřesnění toho jeepu? pochopil jsem, že to má být jakože trochu retro veterán na chromových diskách z tundry ... ale těch jeepu zas tak moc není ... jakože PSH homemade nebo sawback "willys" ..?


edit: aha jsem si teď trochu víc všiml nadpisu a hlouběji se nad tím zamyslel .... no tak to bude růčo nebo lexanka od axialu?
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

no jeep kaiser sem myslel že neni tak nepřesný je to tohle... bude bez dveří a střechy...

stavba ruční práce hoummejt z psh a u mě nutně i miliputu:D

Obrázek
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

To je dost ze si stim vylez :-) hod sem nejaky fotky mas jich dost :-) a opravdu to stoji za to :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Jooo kdovi jestli to stoji za to. Ukazana plati :FINE:
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Ma to fakt pekny akorat je tajemnej :-D
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

hm, mne sa ten jeep nepaci. Myslim, ze ho vyraba ako karoseriu aj Axial. Aj napriek tomu, ze sa mi napaci, som rad, ze si sa pustil dotoho a uvidime zase nieco nove. Drzim palce
bude to nieco ako toto?:
https://www.youtube.com/watch?v=oFd7xExZlQ8
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Tak se poděl o fotky, nebuď labuť

Teď koukám proč jsem uvedenej vedle fotky čendovo auta a to jsem asi fotil na kokořínsku.

Bude to v nějakým měřítku? Nebo jen tak vod voka?
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Ja to videl ty jitrnice :-D
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
lucky luky
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 30.09.2012 19:28
Bydliště: Niemes

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

super zase novej komiks :-D dávám do sledovanosti :OK:
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Nepanikařte , všechno bude... zatim toho moc neni mam tak na 80% to přední torzo ted vlastne chybi interier a kus masky ale to později...

Měřítko nevim helet z pohodlnosti sem to zkusil naměřítknout na rozvor JK a zrovna to sedělo i na šířku cca... neni to velký kola lezou dost ven....

Bude to ten co je na fotce ten co dělá axial v lexanu je nějakej moderní upgrade...

Jak sem řekl podvozek Vatera s položenou převodovkou , funkci topgiru děla klasika WK (velikink) , zadní pérování sem vymyslel abych mohl mít korbu , takže horizontálně... obyčejně je to uvnitř šáska ale mě se to tam nějak nevešlo takže je to postranách ... to přepákování je ted jen provozorně přijde to pak udělat z laminat trubičky kterou vlepim do těch psh pák (těch trojúhelníků) , předpokládám že se to bude pak ještě ladit až budu vědět jak s váhou...

tady trochu toho bordelu když sem se snažil aby to nějak začlo chodit :lol:
Obrázek

takhle to zatim vypadá , ty originální držáky prahů posloužily důstojně a elegantně jako prodloužení šasi
Obrázek

JAk řikám na stole to zdá se má idealní průběh normálně jsou tak napůl žerdi při vykřížení jeden nadoraz druhej nadoraz , opačně :P
Obrázek

Vepředu péruje Gmade , WK přidělaná na šoktouvrech a naležato převodovka , neni to uplně placatý , ale dělám z toho co mam... spojim to kardanem myslim z Venoma co mi zbyl... WK má totiž vytuněnou hřidelku , jen tak pro zajímavost
:lol:

Obrázek

prosim Mira sundej tu tapetu z mého vlákna , malej obrázek ok bordel musí být ale krkovička v životní velikosti už je moc... zmenšito prosim nebo vyhod
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Ňáká ruka byla rychlejší



Rozhodne zajimavy to zadni pruzeni. Nechas takhle v plastu, to samy drzak rozvodovky...?
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Hustý, Stiifii zase staví, no zatim to vypadá fakt dobře, ikdyž vlastně není co chválit když nic nevidíme, ale jako přepákování pružení se mi líbí, to jako jo.

určitě budu sledovat, už jen proto že tvoje popisky k fotkám jsou občas fakt vtipně napsaný.
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

stiifii - super předloha.Hned je to lepší než pořad samé Defen.Jeep.at. Držím palce ve výrobě.Budu sledovat.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

To přepákování planuju nechat v plastu ale jakože to uložení bude v trubičce laminatový... takže šroubek v trubičce a jinak v plastu... myslim, že to vydrží neni to nic na koukání tak to můžu udělat masivní , kdyby to odešlotakto vymyslimjinak.... pržák tý převodovky mam v planu udělat hliníkovej...ale mam trochu strach , že se znám :lol:
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "

Zpět na „Scale projekty“