Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

JEEP YJ Modelex

Zakoupil jsem zde v bazošu kastli a chassis od Joulyho a tak jsem začal pracovat.Linky jsou ještě vpředu ze špejlí.Rozvor mi vyšel na 245 mm.
Vše je ve vývoji ,ale bude to krasavec.Ještě to není zatížený motorem s převodovkou a baterkou.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: JEEP YJ Modelex

Milane... 8o ty tedy jedeš..... :-D :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP YJ Modelex

Tomhabmw píše:Milane... 8o ty tedy jedeš..... :-D :OK:


No to víš,už su starej,tak nemám tolik času :-D
Já musím pořád něco kutit.Televizi znám jen z doslechu.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: JEEP YJ Modelex

Je parádní, jen zadní lampy bych zapustil do kastle.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP YJ Modelex

plutoone84 píše:Je parádní, jen zadní lampy bych zapustil do kastle.


Promyslím co s lampama.Již jsem koupil čiré a budu je lakovat.Musím skouknout nějaké origo obrázky jak to tam je.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: JEEP YJ Modelex

:-( Obdivuju tě, jak jsi modelářsky výkonný :OK:
O koupi tohoto Jeepu jsem také uvažoval, ale na fotkách byla tak hnusná barva, že při představě celé to obrousit, jsem to vzdal :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP YJ Modelex

Dnes první zkušební jízdy.Je to náchylnější na převrácení a při havárii se mi uvolnila baterie,takže budu sychrovat suchým zipem.Dal jsem jiná kola Gmade pneu .Jak se líbí disky ? Nemám se vrátit k původním stříbrným ? Gmade jsou o chlup větší.Teď začnu ladit kastli.Dozadu jiná světla a přídavnou zahrádku,dále zrcátka a stěrače a nějaký polep.
Obrázek

Tady je vidět vypadená baterie.

Obrázek

Pneu nedřou ale je to na knop.

Obrázek

Prozatimní uspořádání podvozku.Dám prodlužovací kabel,abych nemusel sundávat kastli a vždy pouze zespodu rozpojím kabel.

Obrázek
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: JEEP YJ Modelex

:-D Disky nelíbí ale ty původní jsou ještě horší, na takový krásný auto by to chtělo zainvestovat nějaký opravdu pěkný, tedy jestli to zas hned nebudeš chtít prodat :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP YJ Modelex

milan008 píše::-D Disky nelíbí ale ty původní jsou ještě horší, na takový krásný auto by to chtělo zainvestovat nějaký opravdu pěkný, tedy jestli to zas hned nebudeš chtít prodat :-D


Prodávám jen to co se mi sejde 2x a nechává si lepší.Jaké bys mi na tohle auto doporučil kola ? Nechat ty gumy Gmade ?
Pokud můžeš,tak by mě pomohl odkaz.V kolech se moc nevyznám.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: JEEP YJ Modelex

Milan má recht,JEEPka je moc pěkná, ale disky obyčejný.

V 1,9kách jich je opravdu hodně na výběr.Třeba TYHLE nabo tuty

Martin má slušnej výběr : HERE Akorát tu někde zaznělo,že gumy Gmade jsou maličko větší (2,0 ?) Já je sice mám,ale fiknutý na 1,55.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: JEEP YJ Modelex

Mi se na Jeepech nejvíc líbí pětiramený hvězdice, třeba tyto:
http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... eadlock-2x
a nebo, nějaký 1,55 ale pěkný jsou dost drahý :-I
bflmpsvz
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: JEEP YJ Modelex

Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP YJ Modelex

Po něčem lepším se tedy podívám.Nemá někdo čirou náhodou něco na prodej ? Vím že to sem nepatří,ale co kdyby ?
Dnes to zkusím rosvítit a už musím finišovat,protože v úterý přijde další projekt - spíše sběratelská záležitost do poličky.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: JEEP YJ Modelex

Ja na to furt koukam, vokukuju, ciham, mas posledni dobou spoustu pocinu a ja porad hledam, proc se vzdycky moje hlava vrti od ramene k rameni a marne se snazim pojmenovat, co mi na tvych autech chybi.

A uz to mam!!

Nezlob se za nazor, ale jsi starsi clovek a verim, ze takovy veci jako prispevek na foru fakt nebudes mit nikomu za zly.. No me to proste pripada porad jako hracka.

Normalni detska hracka.

Barevny plasty, tmavy okna, cerny plastovy lemy... Je na tom ukrutne videt ten spech, auto jednoduse sestavit ci zrenovovat, nemas tam nic navic, nikde propracovanej spodek, nejaky ficury, podbehy, vejfuk, zatmaveny okna...
Mne proste prijde, ze at koukam na camelovy defiky, jeepy, nikde zadna patina nikde zadny vyjeti z formy "easy podvozek + nabarvit kastli + sup prefabrikovany doplnky"...

Se tim strasne ochuzujes o vyvoj, pritom mas za sebou tolik zrucne zhotovenych veci a misto modelariny jen foukas sprejema a obcas uriznes kus plechu na jednoduchej naraznik. Kdyz koukam na toho jeepa v zelenym s hnedou strechou, uplne vidim jak mu jako petiletej natahuju setrvacnik. To proste nedava vubec pocit nejaky modelarsky prace pro me jako pro pozorovatele takovyho mazaka...

Me to strasne mrzi, ze se s necim neseres pul roku rok, protoze na poradny kare se proste nejakou dobu dela.

Pak k tomu nemas zadnej vztah a je ti nakonec burt, co prodas a jedem dal, fouk sprejem, fouk tam kola, sup dalsi..
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP YJ Modelex

V lecčems máš pravdu,ale u mě je to daný časovým nedostatkem.Mám na to jen část víkendu.Je to u mě jak s tankama.Postavím hodně dobře fungující podvozek a šupnu na to vršek.Dám do regálu a jakmile vyjde čas,tak z regálu vyjmu a v tu chvíli začnu dále ladit .To samé čeká auta.To že jsou v regálu není konec.Defíci jsou tam už měsíc a stále se s nima něco děje.Stejně jako např.můj Unimog dostal místo nástavby korbu. Tu jsem samozřejmě vyráběl a připasovával jsem pod něj podvozek Vaterra.
Ale na modelaření stále ještě vyhrávají tanky. Mrkni na fotky na mém rajčeti.Tam je modelařiny si myslím dost.
Patina .... doteď bylo celkem špatný počasí a nemohl jsem vzít auto ven a stříknout prach a další vrstvy jak bych si přál.Všechno bude,jen trochu trpělivosti.Stále se snažím získávat inspiraci a zdokonalovat se.
Auta dělám prakticky velmi krátce a moje první novostavba na mě teprve čeká.
O vztahu nemáš pravdu a to že něco prodám je jen otázkou prostoru a financí na něco nového.
Do D-110 chci např maketu skutečného motoru,jelikož tam místo je a kapota je otvírací,ale chce to čas.... ten mi hrozně schází.
Dej mi ten čas a všechno bude.Tvůj koment mě zase nakopl k vyšším výkonům a to je dobře.

Takže vydrž prťka ,vydrž...

Zpět na „Scale projekty“