Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

MF-01X Subaru Brat

Než abych dokončil rozdělané projekty, tak začínám další a další... 🙂 Jedním z nich je dlouho odkládaný podvozek Tamiya MF01X s karoserií Subaru Brat. 🤩
Podvozek jsem pod tuto budku zvolil ze dvou důvodů.. Zaprvé rozměry přesně sedí bez úprav (rozvor u tohoto podvozku dělají ve třech variantách a šířka je přesně to co potřebuju) a zadruhé jsem pod Brata nechtěl pevné nápravy. Hodně jsem viděl s touto budkou i CC01, ale i to mi přišlo moc. 🤷‍♂️

Bohužel tenhle podvozek má řadu nevýhod, ale Brata chci stavět jako streetku takže vlastně nevyžaduju excelentní jízdní vlastnosti. Řadu nevýhod má bohužel i samotná karoserie, protože má poměrně hlubokou korbu a tudíž i málo místa v zadní části, kde je na podvozku paradoxně i motor 🤦‍♂️... No popereme se s tím.

Nejdříve bylo potřeba podvozek složit. Klasika Tamka... Dal jsem ložiska, tavnou pistolí hezky postaru zalepil diferáky a celý se to složilo pomocí křížových vrutů 😁
Obrázek

Po složení jsem nasadil asi ty nejmenší kola co jsou koupit.. 1,55" Dirt Grabbery a i tak jsou dost velká..
Obrázek

No a teď ta zpropadená korba... Absolutně se to tam nemohlo vměstnat, takže jsem rozhodl pro řezání.. 😔
NAŠTĚSTÍ má karoserie v korbě předchystané místo, kde jde plast lehce vyřezat. Nevím proč to tam je, ale mně se líbilo, že pokud bych to chtěl vrátit do původního stavu, tak to nebude nějak velký problém. K mému překvapení dokonce tento výřez poměrně přesně kopíroval místa na podvozku, která překážela. 👌
Obrázek
Obrázek

Nakonec jsem musel ještě trochu říznout k podběhům, ale i tak mi přijde jako by Tamiya tento podvozek dělala pro Brata 😁😁
Obrázek

Kastle obroušená a půjde se na lak 😇
Obrázek
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Subaru Brat

Ta kastle je klasika, znám jen jednoho dalšího člověka co s ní jezdí. Netvrdím, že jsou jen dvě u nás, jen že tak často už nevidí.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: MF-01X Subaru Brat

Kdysi dávno jich jezdilo celkem dost, ale na poměry dnešních podvozků je to malinká kastle. Na Axialech a Traxxasech by vypadala divně, takže se nedivím že jich tolik není. Tohle auto se fakt hodí tak na to MFko, maximálně na CCčko, ale to je dnes vnímáno spíše jako hračka - ono popravdě ani jeden z těch podvozků není kdoví co a technicky jsou oba sto let za konkurencí, ale člověka to tak nějak baví, po všech těch překolovaných monstrech, portálech a dvoukvaltů, když nevyjede všude a jede si to svoje. A když jsem na Googlu viděl fotky realnýho Brata, tak jsem zvažoval že koupím 1" kola na SCX24 😁😁

Sám jsem tohle Subaru sehnal docela v bídném stavu.. skla jsou popraskaná, nárazníky natvrdo přilepené (původně jsou zvlášť) a lak byl taky mizerný.
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

Re: MF-01X Subaru Brat

Mirda píše: 21.08.2023 15:25 Tohle auto se fakt hodí tak na to MFko, maximálně na CCčko, ale to je dnes vnímáno spíše jako hračka - ono popravdě ani jeden z těch podvozků není kdoví co a technicky jsou oba sto let za konkurencí..
Ono celkově to MF-ko je prapodivný podvozek, se kterým Tamiya sama neví, co by 😀

Původně vyšel jako Jimny a Mercedes jako mini offroad.. pak se zjistilo, že to vyleze prd (co čekat od křížence TL-01 a M-05), tak se přeorientovali na rally.. jenže ty "offroadove" převody tam zůstaly a ještě přibyly menší kola a vysoký motor vzadu se snaží to auto otočit v každé zatáčce... Takže na rally to taky není, tedy pokud si člověk nevytiskne půlku auta 😀

Jsem zvědavý, jak bude vypadat pod Bratem
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: MF-01X Subaru Brat

Je to takovej hybrid podivnej, ale pod Brata se mi rozměrově hodí 😊

Jinak na podvozku vypadá takhle:
Obrázek


No a lakování mělo vypadat takto, ale asi jsem nějak netrefil barvu... Na barvy jsem prostě slepec a nikdy mi nevyjde tak jak chci 😁😁
Obrázek
Obrázek

Dopadlo to takhle: 😬😬😬
Obrázek

Barva je o hodně světlejší než jsem chtěl. Tak uvidíme co to udělá až se udělají černé doplňky a trochu se to nazdobí.. 😇 Ale představa byla trochu odlišná no.. 😔😔
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: MF-01X Subaru Brat

Když to nebudeš fotit ve sklepě s bleskem, ale vylezeš bez blesku na denní světlo tak zase bude jiná 🤣🤣
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: MF-01X Subaru Brat

Bohužel na denim světle je to ještě horší 😂😂
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: MF-01X Subaru Brat

Tak zatím hotovo 🙂
Ještě musím koupit nějaké barvy na blinkry a zadní světla, ale jinak takto nějak bude hotovo. Dal jsem tam i origo panáka ať není v kabině tak prázdno.

Taky si pohrávám s myšlenkou udělat přední nárazník a zadní rollbar v černé barvě. 🤔🤔

Jinak výška auta by takhle měla zůstat.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: MF-01X Subaru Brat

Určitě černá k tomu půjde líp 😉
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: MF-01X Subaru Brat

🤣 já myslel že to ještě barvu nemá 🤣 jasné že černá... klidně lesklá...
jannickz
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 08.03.2024 3:30

Re: MF-01X Subaru Brat

Modely jsou všechny krásné.Chtěl bych se zeptat,kde kupujete ložiska? Existují nějaké dobré obchody s ložisky, které lze doporučit online? https://en.tradebearings.com/bearing.html Nakupoval někdo na tomto webu?
Naposledy upravil(a) jannickz dne 11.03.2024 3:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Re: MF-01X Subaru Brat

Ve většině modelářských obchodů ty ložiska mají.Buď podle typu podvozku, nebo se dají dohledat i rozměry ložisek .
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: MF-01X Subaru Brat

Já kupuju 90% věcí na modely zde: https://www.mz-racing.net/

Zpět na „Scale projekty“