new_POPE
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 25.06.2018 9:42

Jeep Rubicon "Gusto"

Ahoj,

pred pár týždňami som narazil na RC expedicne. Po nejakom čase mi začali dochádzať nápady na 3D tlač tak som sa rozhodol, že si jeden RC expedicne postavím na zelenej lúke. Zatiaľ len ako funkčný prototyp (RWD na predné drive shafty čakám).

Rám: kovový (aliexp), skúšal som ho aj tlačiť ale prišlo mi to mäkké
Pruženie: 100mm (sú dosť dlhé no v 3D bez kastle mi to prišlo ok)
Links: custom dĺžka (3mm tyč, bude obalená uhlíkovou nech to nesvieti)
Axles: kovové z aliexp
Drive shafts: nejake low price, skracované
Motor: 55T brushed GoolRC + ESC
Prevodovka: nejaka klasika kedze ju predavaju vsade na ali
Baterka: 6AH 45C (prisiel som na to ze som to trochu prestrelil ked som videl rozmer nazivo)

a dalsie somariny co som tak nejak dal dokopy.
Po nejakych 10tkach minut testovania sa prejavili neduhy, hlavne s hriadelmi (zaujimali by ma momenty ktore to ma pri velkych zaberoch hlavne medzi prevodovkou a rozvodovkou :D).

Momentalny stav je vidiet na obrazku (nemam vela nafotenych veci kvoli prototypu), jazda celkom v pohode. Baterka vyzera naddimenzovana (aspon sa nehreje). Motor tiez po dlhsej rovnej ceste na plny plyn vlazny. Buducnost je jasna, poskracovat sroby, nakreslit a vytlacit nejake adaptery a nasady, blatniky ...

Obrázek

Kedze som v tejto oblasti zaciatocnik hlavne co sa tyka dlhych jazd tak ma zaujima na co si davat pozor, a comu sa vyvarovat. Budem vdacny za akukolvek radu, pripadne nasmerovanie co nastudovat pozriet a tak.

PS: som z okolia SC kde su same roviny, cize keby bol niekto v okoli tak by som sa rad na nejaky tu expe. vydal. Ked doladim veci.

Zpět na „Scale projekty“