Roozena
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 18.02.2018 16:27

Rubicon - konzultce

Dobrý den,
Jsem prakticky začátečník v této kategorii. Nikoli v modelařině jako takové, ale zaujal mě tenhle segment a pustil sem se do stavby Rubiconu. Ano - není to originální, ale mám tohle auto rád a mám k němu vztah. Tak - a ted o co jde. Povedlo se mi sehnat nádherné chasis a celkem slušnou kastli, ale... i za cenu dekapitace časti interiu - to míso prozatimně zakryté tejpou (kvůli převodovému kolu) - se prostě s kastlí nedostanu níž, než je aktuální vyobrazený stav. A to není úplný standard. Osobně s tím problém nemám. Výhody jsou jasné - větší brodivost, lepši kompenzace terénních nerovností, ale takhle to auto uplně přesně nevypadá a nevim, jaká jsou pravidla a zda je to přípustné, či se za to dokonce nestřílí... :-)
Jinak - motor stříďák, regulátor - konstant 60A, receiver s gyrem - není waterproof, ale na chasis je na něj krásnej case a udělal jsem jakýsi PIN extender na plochém vodiči a utěsnil. Vysílač 4 kanál. 3tí bude na mikroservo pro rotační kameru pro FPV (nejspíš se to celé vejde do kabiny, ale asi ji dám na magnetický držáček na střechu - voda je swiňa. 4tý kanál na pohon navijáku -reverzace bude asi elektronická 1 touch - run2 - stop - 3-reverz - 4-stop.
Světla předělaná. Hlavní LED 2x2,5W, Fog orange LED 2x2W.
A ještě dotaz, jak se v praxi upevňuje kastle na chasis. Ptám se jen pro to, že se mi do toho nechce vrtat a dávat tam ty sponkové rychloupínáky. Zase mě napadly magnetické uchucení na neodymové magnetky... ale nechám si poraditi...
Díky za případné postřehy a hezký den.
Pikčry hýr:

https://www.dropbox.com/sh/y9qgpw29a71i ... VsCma?dl=0
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Rubicon - konzultce

Ahoj, já používám ty magnety.
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
SMURF
Častý přispěvatel
Příspěvky: 561
Registrován: 09.04.2009 0:00

Re: Rubicon - konzultce

U takový karoserie to hold chce nízkou převodovku nebo dát převodovku dopředu a místo původní převodovky jen rozvodovku jako to maj v reálu, tak to mám řešený u většiny jeepů s interiérem až na jednoho u něj sem to řešil že mi hlavní převod vyšel pěkně do zadních sedaček ale nemám na něm kryt ale nikde se nedotýká, ale taky mám jinou karoserii než ty.

Kola do blatníků bys trochu dostal zkrácením tlumičů ale pořád zůstane hozná díra mezi maskou a nárazníkem.

Tuhle karoserii určitě na magnety.
AXIAL Wraith JEEP pison spider
AXIAL SCX10 Jeep wrangler 2012
AXIAL SCX10 II Jeep wrangler 2017
Poličkovky Jeep YJ/Jeep TJ/Jeep JK offroad/Jeep JK street/Jeep JK unlimited offroad/Jeep JK unlimited street/LEXAN Jeep wrangler 2012-2017.
RAJČE = smurf87

Zpět na „Scale projekty“