pumarider
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 0:00

prosim o radu

cau lidi, stavim Mana z TL-01, mozna bych uvazoval i o 6-ti kolce, akorad nevim jak prodlouzit kardan, 2. motor tam davat nechci, koukam jsem na foru a nikde nemuzu najit nejakou takovouhle radu diky
Uživatelský avatar
strejda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 06.02.2009 0:00

Re: prosim o radu

pumarider píše:cau lidi, stavim Mana z TL-01, mozna bych uvazoval i o 6-ti kolce, akorad nevim jak prodlouzit kardan, 2. motor tam davat nechci, koukam jsem na foru a nikde nemuzu najit nejakou takovouhle radu diky


Co dodat řeší se to o stránku vedle. http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... pic&t=3754
pumarider
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 0:00

nemusis dodavat nic, na tohle jsem uz koukal, ale neni tam jak je ten kardan protazenej a jak je to udelany, nemate nekdo fotku tohohle?
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Hledej a přemejšlej :twisted:
Já teda nevím, ještě jsem nic takovýho nezkoušel, ale řekl bych že když se rozhlídneš po fóru tak najdeš spoustu nápadů.
Záleží taky jak chceš dlouhej kardan.

Buď:
www.notyro.cz 150mm kardan nebo nabízí výrobu na zakázku(délka dle dohody)

nebo použít něco z tohohle:
http://www.mpjet.com/market/index.php?m ... Path=86_89
říznout stávající kardan vejpůl a prodloužit pomocí spojky

nebo tohle:
http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... ardanu-5mm
dva kardany ženeš přes "převodovku"

nebo koupit dva origo Axíkovský(nebo jiný plastový) kardany a dát je dohromady. Kuba93 to tak prodlužoval na CCčku.
Těžko se to vysvětluje ale ve výsledku to vypadá: díl co se strká dovnitř-uříznutý převlečný díl-díl co se strká dovnitř
Najdi Kubovu stavbu Discoveryho a tam má názorný fotky.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
pumarider
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 0:00

to jsi me asi dobre nepochopil, ja chci u TL-01 jak je kardan, tak tam kde ma hrusku, tak to protahnout dozadu na 3 napravu, je jasny ze budu muset udelat diru do toho plastu, jde mi o to, ze nechci nic pokonit a kupovat kvuli tomu novy veci
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

notywoe a co tak koupit kus 5mm drátu a ve správnejch místech do něj navrtat tři díry, to je tak složitý? :roll:
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

To sorry, to jsem tě nepochopil. TL-01 neznám.
Ale píšeš "jak prodloužit kardan..." , z toho jsem vycházel.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
pumarider
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 0:00

jo to pisu, ale asi u toho z ceho to stavim ne?
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

je to prostě tak jak jsem už avizoval v článku na kterej odkazuje strejda. Dělal jsem osmikolku ze dvou TL-ek. Obě jsem rozříznul v prostoru baterek vnitřní Tl-ko mělo díry proto abych mohl dát dlouhou hřídel 5mm sešrouboval dvě TL-ka do sebe a pak naměřil díry pro ozubená kola v převodovkách a nakonec udělal nová dvě ramena třeba z duralu nebo kuprextitu nebo z čeho chcete tak aby při výkivu kol směrem nahoru obcházeli tuto hnací hřídel ze spodu. já už nevím jak to lépe popsat.Je to nejjednodušší co se s TL-kem dá dělat.Jenom jak jsem všude psal je to rychlý a nhemá to sílu.Proto by bylo dobrý ale to už jsem to auto něměl dát do prostředka převodovku třeba z vernoma.tenkrát ještě nebyly.
pumarider
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 29.11.2009 0:00

jo, jasnsny ze dam motor s prevodovkou primo na kardan, a dekuju za radu, aspon nekdo je tady ochotnej

Zpět na „Scale projekty“