Uživatelský avatar
Milhouse
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 15.11.2011 0:00
Bydliště: Brno; Kr. pole

Defender - D 90 versus TAMIYA - TA01

Chtěl bych se postupně podělit o stavbu Defenderu tak, jak jsem ho pojal já. Čili „za málo peněz hodně muziky“ Můj kamarád, tady na fóru s přezdívkou „Griffon“ mne podráždil hezkou přestavbou postaršího Pajera od Tamiye.

http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... pic&t=4834

Hezky to jezdí a moc nestojí. To bylo pro mne prioritou. Začali jsme tedy vymýšlet cenově dostupné „jezdítko“ pro mne. Zrovna tou dobou přišla Pavlovi objednaná kastle na Defa. Tím jsem byl definitivně odrovnán a chtěl ho také. Vše tedy začalo objednáním karoserie pro mne a sháněním nějakého „dostupného“ podvozku. Nakonec jsme v internetové aukci zakoupili starší podvozek modelu od Tamiye – M1025 HUMMER s rozchodem náprav odpovídajícím budoucímu Defenderu.

Obrázek

Obrázek

Bohužel, neodpovídal rozvor. Pokusili jsme se nakreslit v programu Corel Draw šasi nové a později zadat výrobu z hliníkového plechu ve firmě, která se zabývá řezáním kovu vodním paprskem.

Obrázek

Obrázek

Mezitím došla kastle:

Obrázek

Dále jsem se věnoval pročítání tohoto fóra a práci na karoserii, inspirován některými příspěvky. Objednal jsem „Pajerová“ Kola od Tamiye, polepil je závažím a nastříkal na bílo:

Obrázek

Obrázek

Došlo na otevírací zadní dveře inspirované tímto fórem:

"zax"

http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... er+dve%F8e

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Táhlo otevírání je ze starého nefunkčního serva, drátu a trubičky.

Po té vyřezání a náprava nemodelového hrdla nádrže:

"mceza"

http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... pic&t=2710

Obrázek

a předělání palubovky na levostranné řízení.

Obrázek

Polepení slzičkovým plechem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Definitivně jsem vybral předlohu, ale nebudu se jí držet na 100%. Prostě, bílá je bílá :lol:

Obrázek

Obrázek

Mezitím došly dílce na podvozek. Materiál tloušťky 1.mm, se ukázal po zkušebním sestavení jako nevyhovující. Podvozek se strašlivě kroutil. Bylo rozhodnuto vyrobit základní platformu znovu z hliníku tloušťky 4.mm

Obrázek

Celou situací jsme byli tak silně rozladěni, že další fotky jsou až po sestavení s novou platformou šasi:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

hezky cista prace s TAckem

co budes mit za motor?
prevody nechavas puvodni?
jsem zvedavej na vysledek a jak to bude jezdit
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Dovolím si napsat za Milhause:
motor je tam 55T, pastorek jsme dali 16zubů ocel. Převody mecháváme původní - měly by stačit. Jen jsme museli vyrobit ještě nový kratší kardan. Gumy jsme koupili na e-bayi.
Já mám rozestavěnou tatrovku 815 na stejné platformě - jen je naopak natažená. U mě to bude ale na dlouhý běh. :sad:
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Pantíky na dveřích...to je domo výroba nebo kup? a případně jaký kup?
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
Milhouse
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 15.11.2011 0:00
Bydliště: Brno; Kr. pole

Sedíme teď s Griffonem u něj v dílně, ale dovolím si odpovědět já :lol: Pantíky obyč. MP JET. K dostání v každé modelárně. Zajištění do dveří malými hřebíčky. Už jsme se stavbou trošku dál, než jsou poslední fotky. Jak bude čas, tak to sem postupně nasypu...
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Pěkný to máte kuci :tleskam:
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
geri
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 15.09.2010 0:00

paráda :tleskam: len ten podvozok nebude najlepší :roll: skôr by som zvolil axial alebo dačo vlastné n ten štýl :wink: :lol:
http://www.ggeerrii.rajce.net :)
Každý , kto mi lichotí, je mojím nepriateľom. Každý, kto ma kritizuje, je mojím učiteľom
Pajero Wagon ´93 - výstavba
DCC 006_Defender 90
Sakura Zero S
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Čoveče ty dveře, ty se mi fakt líbí, kde já jsem je jen viděl :-p
Jestli ti do to ho můžu trochu kecat, měl bych pár doporučení z vlastní zkušenosti.
Odsobně jsem později ještě dolepoval zarážky na omezení pohybu toho uzamykacího mechanimečku, aby nedocházelo k páce při přílišném přetočení zámku.
A celé bych to pak zadekloval
http://modelmarket.cz/images/6/8/66368b4.jpg

Ale je to jen můj návrh, podle obr bych řekl, že víš co děláš. V každém případě rozhodnutí je jen na tobě :OK:
Uživatelský avatar
Milhouse
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 15.11.2011 0:00
Bydliště: Brno; Kr. pole

To: „zax“: Však jsem se u tebe inspiroval. :FINE: Zatím budu řešit fungování podvozku a uchycení karoserie. Interier, osvětlení, naviják atd. budu řešit později. Díky za doporučení a rady. Přece jen je to moje „prvotina“, před tím jsem stavěl „nefunkční“ plastikové modely letadel. Moje první seznámení s RC je Pavlovo ( Griffon ) Pajero a Tiger od HENGLONGU získaný v zuboženém stavu po sousedových dětech… :lol:

Tak zas o něco dál. Nástřel plechů, které nakreslil Pavel, mající za úkol „ukotvit karoserii“ vepředu a vzadu. Je potřeba trochu upravovat :

Obrázek

„Papírková“ metoda měření. Podvozek je konstrukčně „z kopce“ a je těžké napasovat karoserii na rovinu:

Obrázek

Obrázek

Karoserie zatím bez interieru ( musíme doladit ) držící na předním a zadním nosníku:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Snad s tím zas o svátcích trošku pohneme… :?: :P :HAPPY:
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Pěkný, akorát myslim že na tuhle koncepci podvozku by sedla spíš diskoška :wink:
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Jdete na to pěkně od podlahy. Líbí se mi práce na kastli, ten slzičkovej plech tomu dává koule. Držím palce!
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Co se týká volby podvozku tak to bylo spíše o financích. Snažime se to udělat co nejlevněji. Podvozek (jetý) vyšel na cca 1000,-. Fakt je ten že na Discovery by se hodil víc. Šlo o to že paralerně si já stavím Tatrovku se stejně dělanou úpravou podvozku a jen jsme udělali dvě verze středového dílu pro dva rozdílné rozvory. Navíc Milan si podvozek testnul v reálu. Sám jsem byl překvapený co to vyjede. Ač se jednalo o holý podvozek tak to vyjelo víc jak moje Pajo na CC01. A to o dost.Někde to tu dokonce i někdo psal že to vyjede poměrně dost, jen se trochu víc musí přemýšlet kudy se pojede. Taky tenhle podvozek dost lidí používá u Dakarovek - myslím že jim to docela jezdí. Navíc náhradní díly jsou dobře dostupné a a za pár kaček. Pokud se nám podaří udržet váhu na rozumné úrovni, tak by to ostudu udělat nemělo. Váha by mohla vyjít pod 2kg. Zatím to vypadá že by jsme se i cenou měli vejít pod 5000,- komplet se vším všudy.
včera jsem Milanovi nakreslil výkres na pevnosťák, tak jsem sám zvědav co jsem zase nakreslil blbě a jak se s tím popere. :lol:
Uživatelský avatar
Domca234
Častý přispěvatel
Příspěvky: 511
Registrován: 11.10.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Taky si stavim ta-čko pod isuzu kterýy mam rozdělaný z psháčka a taky jsme velmi překvapen co to vyjede jenom já to mam s rozvodovkou od axialu :wink: přeji hodně štěstí :tleskam:
(Dominik Brant) I Love You Defender
OFF- Mex-II Land Rover D110 Zebra
OFF- Axial Scx-10 Isuzu trooper truggy
ON- Xray T3 Brushless 8,5T Rally/Drift
ON- Tamája M-01 Rally
Eurgle 2,4ghz a atd. :)
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

pěkná práce...co je zač ten kapičkovej plech?
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Velice zajímavá předělávka :-)
ale výše zmíněnej píčaplech bych já osobně nedával,přijde mi to takový.....no nevim,prostě se mi to nelíbí... :-)
Jen muj názor,jinak auto to bude moc hezký :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score

Zpět na „Scale projekty“