Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

LRD 90 CZECH ARMY

Tak při čekání na zaschnutí tmelu zveřejním i svůj projekt :)

Jakožto velký fanda AČR a zároveň fanda offroadů Defender, jsem při zjištění, že existují nějaké expediční RC 1/10 modely, co se s nimi dělá a že jeden z nejrozšířenějších a snadno dostupných modelů je právě Land Rover Defender 90 mi bylo naprosto jasné, že ho musím mít.

Jak jsem se již zmínil, tak můj defík bude (snad někdy) věrnou kopií vozu sloužícího na základně v Čáslavi. Protože armáda má jisté specifikace, tak bohužel neodebírají pravostrané 90 se střešním oknem, s nýty na bocích a hromadě dalších věcí, tudíž mě čeká (většina hotova nebo téměř hotova) spousta věcí navíc...

Je to především:
Zadělání střešního okna (právě mi na něm schne tmel)
Udělání vybrání u víka nádrže (hotovo)
Udělání kliky zadních dvěří (hotovo)
Předělání pantů zadních dvěří (hotovo)
Zabroušení nýtů na bocích (vzadu je i armádní LR mají :roll: )
A klasika - úprava na evropské řízení (rozpracováno)

Bohužel disponuji velmi omezenými finančními prostředky, takže stavba byla rozdělena do několika etap. Momentálně je aktuální úprava karoserie na AČR verzi a nalakování.
Momentálně mám zakoupenou kastli, použíté šasi MEX-I a gumy RC4WD Dirt Grabber, zbytek budu shánět postupně v následujících týdnech (měsících?).

Moc toho hotovo zatím nemám, ale byl jsem vyzván, abych se podělil i s tím málem...



Narafičený Defík. Snad se jednou na ty kola opravdu postaví... :)
Obrázek


Ne ne, tohle musí pryč!
Obrázek


A tohle taky (proč jen si AČR nemohla koupit verze se střešními okny... :? )
Obrázek


Nejtlustší cedule, co jsem v OBI našel :D Ano, bude se jednat o nekuřácký automobil :D
Obrázek


Pájka - rychlý přítel
Obrázek

pokled na zadek - panty zmenšit, kliku udělat, nádrž vytvořit...
Obrázek


hotová nádrž dle originálu :) (toho víčka si nevšímejte, není přilepeno, tak sklouzlo dolů ;) (musí se ještě obrousit a hooodně upravit :D))
Obrázek


hotová klika a "nové" panty
Obrázek


klika z druhé strany :)
Obrázek


Už obroušený lem okna + nová výplň. V současnosti je na tom spousta tmelu a schne, po dopsání tohodle jdu brousit
Obrázek



No a takhle bude chlapík (snad brzo) vypadat
Obrázek
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

:FINE: Vida ho kluka jak se činí.....
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

šikula :tleskam: :tleskam:
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
mocheek
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Jsem rád, že si to nenecháváš pro sebe a nakonec jsi to sem dal. Zatím to vypadá slibně, držím palce
LR Defender 110 Hard Top MP
HPI Baja 5B SS
Spektrum DX3S

http://www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Jojo, bereš to správně od podlahy, teda od střechy :lol: Držím palce. Posez uděláš taky dle originálu, nebo bude vejš?
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

bude mírně vejš (ať se mi nesmějete, že mám placku :lol: ), ale v mezích. Kastle je maximálně podle originálu (ještě čekám na pár detailních fotek toho čáslavskýho 1:1), se šasi to bude horší. Kvůli financím mám MEX-I, které je hodně rozdílné a chybí přední rám. A sám si ho nevyrobím. Takže zatím hold budu muset přetrpět, že SCALE bude jen karoserie a zbytek se pořeší časem... třeba si na MEX-II našetřím :)
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak tu máme další večer a další úspěch. Dokončena hrubá povrchová úprava karoserie a defík dostal první dvě vrstvy plniče Mr. Surface. Zítra nemám čas, ale ve středu proběhne velké broušení, ještě jedna (možná i další) vstva, další broušení a do konce týdne je naděje, že by mohl mít i barvu (alespoň zelenou).

Navíc i přes svůj původní plán postupovat kvůli financím pomalu se to jaksi zvrtlo a už je na cestě spousta věcí, takže kromě disků bude velmi brzo kompletní a disky budou na cestě také :D

Nejvíc se bojím barvení skel, ty jsem často na svých modelech pěkně sprasil (proto jsem z letadel tehdy přešel na bojovou techniku :D)

Pár fotek (foceno mobilem před několika minutami => špatné světlo)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Práce a hra na detaily!!!Super!!!Jen tak dál!! :tleskam:
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

ta klimoška zůstane nebo přijde uříznout?
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

vrtala mi hlavou, ale rozhodl jsem se, že budu mlčet a doufat, že si nikdo nevšimne. Bohužel už zadělání střechy bylo na můj modelářský um hodně a na tohle si netroufnu. Až se počídí MEX-II s předním rámem, tak si toho nikdo nevšimne. Do té doby to tam bohužel bude vidět...
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

tak mi klimoška leží v hlavě... projel jsem všechny fotky armádních LRD, co mám a spousta jich klimošku má. Ten, co jsem dával na fotce k dispozici, tak není ten čáslavský, ale jiný. Čekám až mi ho kámoš v Čáslavi nafotí detailně. Do té doby budu doufat, že čáslaváci ho dostali s klimoškou :D

(Teď závidím mocheekovi, protože VP je má :D)
Uživatelský avatar
Tomas180
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 25.06.2009 0:00
Bydliště: Český Dub
Kontaktovat uživatele: WWW

Jsem trochu mimo tak bych se chtěl zeptat co myslíte tou klimoškou??? Jinak sorry za OT.
AXIAL SCX10 DINGO
TAMIYA CC-01 PAJERO
TRAXXAS REVO 3,3

http://tomas180.rajce.idnes.cz/moje_Pajero/#album
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

takový vystouplý, hranatý čumák. Věděl jsem, že ho mám jiný než na té fotce, ale také jsem hned nevěděl, když se řeklo "klimoška" :)
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

VP maj obě verze s klimoškou i bez ale když už jedeš na tak drobné detaily tak ufiknout klimošku pro tebe nebude problém mistr mochek se toho taky nebál a má to pěkné
http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... c&start=45
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

mceza píše:takový vystouplý, hranatý čumák. Věděl jsem, že ho mám jiný než na té fotce, ale také jsem hned nevěděl, když se řeklo "klimoška" :)

dobře to má vyfocený mochek na druhé stránce svého projektu má tam 2 LR voj. policie jeden s klimoškou druhý bez ;-)
http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... c&start=15

Zpět na „Scale projekty“