Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Mercedes Benz GLK

Tak po velmi dlouhé době zde zase můžu představit svůj nový projekt. Podařilo se mi získat už před časem tuhle atraktivní kastli a protože prostě mám moderní auta rád a v modelařině méně obvyklý konstrukce rovněž, tak jsem se do toho teď vrhnul.

Takhle by to mělo ve výsledku nějak vypadat. Teď je kastlička jenom položená:
Obrázek
Obrázek
Tady na těch fotkách je vidět, že jsem musel trošku probrat blatníky. Moc se sem se s tím necrcal a vzal to nůžkama na lexan. Dobrousím a snad se povede sehnat vhodné fendery.

Je prostě upravený mercedes, takže kola trochu jdou z kastle ven (teď je kastle jenom na kolech, takže kdyby byla výš, jako na předchozích fotkách nebude to tak patrné)
Obrázek

No a konečně podvozek.
Obrázek¨
Vzal jsem silniční Himoto a začal - jednak neseděl rozvor a stejně jsem nechtěl tu olbřímí placku na místo podvozku, takže jsem vyrobil tyhle dvě hliníkový fošny, který jsou základem šasi. Od domečků na ně půjdou výztuhy, takže ohnout a kroutit by se to extrémně nemělo. Uprostřed těch kolejí bude převodovka Notyro a kardany normálně k nápravám. Servo bude zboku bočnice napravo. O tom bude pokračování. Asi hnedka zítra, protože do Ještědu to prostě pojede :-)

P.S: Kvalita fotek je jaká je, je to mobilem...
Uživatelský avatar
gema
Častý přispěvatel
Příspěvky: 627
Registrován: 01.03.2009 0:00
Bydliště: Praha

Pekne jsi se do toho pustil :)
Konecne zase jina kastle nez byva obvykle.
Pavel Novák
Bylo a už dávno není
TA01 Disco 3 G4 challenge
Galerie
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Taky jsem tuhle boudu chvilku vlastnil, ale nakonec nerealizoval svoje plány. Jsem na to zvědav, držim palce.
Uživatelský avatar
RedneCk
Uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 14.11.2009 0:00
Bydliště: Praha

Pěknej Mergl, tak ať to šlape :wink:
Creeper bugg, Playa Blitzer, Micro Ford
SCX10 Chevy Truck/Ford F-100
Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

Padre, Padre, Padre :tleskam:

Myslim že nejsem jedinej kdo se těší na výsledek :)
Ale Ještěd jedeš s Unimogem?
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Tak už mi to jezdí. Zbývá uchytit kastli a zavřít direáky. Naplnil jsem je olejem 30.000 s tím, že je to SUV, takže to prostě vyjede, co vyjede a že to holt bude slabší. No tak nic. Prostě úplně na prd. Musim je 100% zavřít a uvidíme.

Nicméně jsem na vážkách být sebekritický a přesunout to ze scale projektů, protože s drtivou většinou těch krásných modelů co tu prezentujete se tohle nemůže rovnat. Je to přísně účelně postavený aby to jezdilo.

Fotky dodám večer.
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Tohle se mi hodně líbí :-) :-)teda já bych to moc nevyužil,vzhledem k prasárnám který jezdíme my :D ale jinak je to líbivá kasna :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Ja ho mel taky na TAcku akorat sem nez sel pryc nedoladil zprevodovani tak to byl spis rally stroj.... :lol: http://stifmajstr.rajce.idnes.cz/moto/
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Tak fotky - jak jsem říkal - měl bych to někam přesunout - ale do nescale mi to taky nepřijde úplně vhodný - spíš bych si měl zřídit sekci "Odfláknuté projekty" a tam to dát :-)

Nicméně uvidíme co do budoucna, jestli to nechám zmizet v propadlišti dějin, nebo to někam posunu...

Obrázek

Zbytek ZDE

//EDIT: Mimořádně vtipnej je ten regulátor Kyosho - jinej momentálně nemám (respektive závodní bez zpátečky) a tenhle funguje takto nic - plnej - nic - plnej zpět. Ten rozdíl v minimálně přidaným plynu a plnym skoro nepoznám.

//EDIT2: Jo jak je z fotek patrný, tak v rámci jednoduchosti jsem zavrhnul variantu s převodovkou Notyro a plesknul tam z šuflíku vyštrachanou RC4WD nějaký to R2 či co...
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Pokud bude fungovat,je škoda to nechat zapadnout.Slušely by mu menší kola,tím pádem civil.Ale to jsou kačáky navíc.Možná by jsi mohl testnout přefiklý Flat Irony z Máši HC.


Jestli vyjdou kačáky,chtěl bych přes zimu postavit velmi standartní Diskošku na ramenatým DF-01.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Ty woe Corís tohle jsou nejmenší jaký jsem sehnal :-) jsou to 1.55 navlečený na 1.9 normálně silniční disky. Menší kola jsou prostě problém. Pak snad jedině nějaký silniční na ralllye, ale to teda nevím.
Uživatelský avatar
gema
Častý přispěvatel
Příspěvky: 627
Registrován: 01.03.2009 0:00
Bydliště: Praha

Já myslím že to máš v pohodě. Poslední dobou nemusím všechny ty HardCore offroady. S Discem si musím cestu taky vybírat a nevadí mi to. I tak vyjede pěkné stoupáky, stejně jako originál ale nepřejede půlmetrový kámen :)
Pavel Novák
Bylo a už dávno není
TA01 Disco 3 G4 challenge
Galerie
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

To vypadá na nějakýho Carsona,což bude ještě horší než tamája puky.


Aha Mirdo,já podle vzorku myslel, že to jsou 1,9 104mm.Menší jsou leda Grabbery 76mm oder Majkytomsny 83,5
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Míro, tak nějak to vypadá s těma MTZ-kama. Ani sem neprořezával blatníky.

Obrázek
Obrázek

Zpět na „Scale projekty“