Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

D90 Pick up

Tak jsem se asi po dvou letech jiného modelaření zase trochu vrátil k autům. V zimě jsem koupil e-revo a rozhodl jsem se konečně někam posunout i věčně rozdělané scale autíčko. Původní základ je F-350, ale momentálně vyrábím komplet nový podvozek s jiným uložením náprav i motoru a převodovky. časem sem hodím i fotky toho, ale vymyslel to brácha a už to tu postoval jako uživatel Jorges.

Defíka jsem se rozhodl předělat na Pick up protože na normální kastli jsem dva roky koukal ve vitríně doma. Vymyslel jsem si nějakou představu i barvu a pak jsem našel, že skoro přesně to co chci je na scale 4x4 http://www.scale4x4rc.org/forums/showth ... 281&page=3 . Trochu mě mrzí, že budu mít prakticky kopii, ale žlutá mi leží už rok doma a jiná barva se mi tolik nelíbí. Samozřejmě pár věcí bude jinak, ale stejně :-)

Tak konec monologu. Pár fotek zatím jen hrubě přebroušeno a slepeno je tu (zatím největší humus bylo odstranění horního pantu ze zadních dveří):
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

D90 Pick up

ta bouda vypadá jako originál,pěkně čistý a nikde stopa po řezání
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

tak držím palce

ta bouda je opravdu skvěle a čistě fiknutá :tleskam: :tleskam:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
janqosvk
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 27.01.2011 0:00
Bydliště: PovažskaBystrica SVK

peknééééééé
Uživatelský avatar
geri
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 15.09.2010 0:00

pekná čistá práca, držím palce, aj mňa bude čakať rezanie :? Ako to ide s ručnou vŕtačkou ? ja som chcel použiť pílku ....
http://www.ggeerrii.rajce.net :)
Každý , kto mi lichotí, je mojím nepriateľom. Každý, kto ma kritizuje, je mojím učiteľom
Pajero Wagon ´93 - výstavba
DCC 006_Defender 90
Sakura Zero S
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Jo děkuji, ale zatím jsem v porovnání s tím co se tady najde na foru nedokázal nic extra. I když vše sedí, občas vykukuje malá spára, kterou bude třeba dotmelit. Zatím jsem ale s výsledkem moc spokojený.

2geri: Částečně jsem řezal lámacím skalpelem, částečně ruční frézkou co je na fotce. Při troše cviku to ušetří spoustu broušení a času. Jen jak to jednou ujede je to v háji :-)

Jo a pant od dveří jsem odřezával lámacím skalpelem nahřátým nad zapalovačem. Potřeboval jsem to hladce oddělit. Zbytek je odškrabaný špičkou nože a dobroušený jemným smirkem.

V neděli budu dělat na podvozku tak potom hodím pár dalších fotek.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Tak jsem dnes dělal na podvozku. Jak už jsem psal je to koncepce, kterou vymyslel brácha a je upravená na kratší rozvor + doplněná o pár úprav. Vzhled sice není scale, ale oproti klasickému High liftu to má vyšší rozvodovku a přitom nižší těžiště. Rám je vyrobený z hliníkových profilů z OBI.

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Vigo dne 19.06.2011 22:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

joo, tak to hodně dává smysl, jen by to chtělo ten převod zakrytovat, baterku dovnitř profilu za převodovku a šlágr :twisted:
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Jj převody budou kompletně zakrytované a baterka jak píšeš v rámu. Je s tím počítáno od začátku. Teď trochu bojuju s vymýšlením interiéru, aby se vše vešlo. Chtěl bych mít v kabině řidiče atd... Bude to v pohodě, jen bude uprostřed tunel jako v Hummeru :-)
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

na tunel kašlat, hlavně že bude váha dole, vůbec highliftí převodovka s motorem nahoře je od výkresu nesmysl, takhle je to cajk 8)
Uživatelský avatar
geri
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 15.09.2010 0:00

vyzerá to dobre, toto hliníkové bude aj výsledný rám alebo si ho podla toho dáš vysústružiť ?
http://www.ggeerrii.rajce.net :)
Každý , kto mi lichotí, je mojím nepriateľom. Každý, kto ma kritizuje, je mojím učiteľom
Pajero Wagon ´93 - výstavba
DCC 006_Defender 90
Sakura Zero S
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

2geri: Člověče já to pižlám v dílně (se to nezdá ale mezi profily je i vyříznutá díra kvůli převodovce) a rozhodně tohle bude ten rám :wink: Kdybych to chtěl někomu zadat, nakreslím to na PC a nebudu se potit v dílně :-) Prodávaným rámům to konkurovat nemůže, ale tohle je 100% hand made a navíc funkčně bez výhrad. To že nevypadá hezky je druhá věc, ale ono ho zase tolik vidět nebude.

Jinak ty profily jsou relativně levné (stačilo 2m asi za 200Kč) a velice pevné. Krutem to jistě trpět nebude.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Tak jsem dnes dělal zavěšení. Docela jsem se natrápil, ale nakonec se podařilo. Kola jsou na fotkách maximálně vyvěšená a v reálu to bude asi o 1cm víc do podběhů

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Vypadá to slušně, pick-upy mám rád! Taky chválím stavbu vlastního šasí .. líbí se mi to reálné uchycení pro ramena 4-linku, ale jestli to je jen jeden plech, bál bych se že se to bude kroutit :sad:
Uživatelský avatar
jobik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 993
Registrován: 24.06.2010 0:00
Bydliště: Vysoké Mýto

Jestli ve výsledku tenhle pick up bude vypadat skoro jako ten z scale4x4 tak to bude bombáá !! :SUPER: :GO: Jen tak dáál... :wink:
Pepe
CC-01-Pajero fr. 2,4Ghz
http://jobik8.rajce.idnes.cz
JEEP Wrangler YJ
Stavba: Land Rover Discovery III ...
(OO=[][]=OO)

Zpět na „Scale projekty“