Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

X-Trail FJ Cruiser

:!: Na úvod tady máme zkrácenou verzi z jiného fóra, abych na ni mohl navázat a pokračovat ve stavbě zde. :!:

Vzhledem k tomu, že mi z přestaveb zbyl skoro celej škorpion, rozhodl jsem se při minimálních dodatečných nákladech postavit X-Trail podvozek od TCS (The Crawler Store). Kola sem si vypůjčil z Goliatha.

Výbava:
TCS X-Trail Chassis
TCS X-Trail Hardware kit (šroubky, distanční podložky..)
TCS Alu Upper Link Mount 2x (přední a zadní)
TCS Alu Split Battery Plates
RC4WD Scale Shocks White 90mm
Proline Eight Shooter Beadlocks
HPI Yokohama Geolandar
Axial AX10 kit - zbytky po přestavbě + pár nových věcí
(Ale opravdu málo věcí) :D

Zbytek nemá smysl komentovat vše je vidět na fotkách. Pro zájemce posílám jako vždy i detaily pokud byste si ho chtěli taky postavit. 8O

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

:arrow:

Také si dovolím publikovat následné foto, které osvětlí více celou situaci s předěláním Scorpiona na scale.

Porovnání chassis
Obrázek

Z obrázku je jasně vidět, že x-trail kopíruje základní rozmístění děr pro uchycení plata převodovky i linků (dolních i horních). Z toho vyplývá, že rozdíl je jen v uchycení tlumičů a kastle. Dále zde najdete celkem 4 nové díry pro uchycení dolních a horních linků, které slouží v případě, že potřebujete zkrátit wheelbase - bylo použito v mé konfiguraci na předchozích fotkách.

Ke zdárnému dokončení předělávky tedy budete potřebovat kratší tlumiče a vymyslet uchycení kastle, případně uložení baterek, vše ostatní je ze škorpiona. Dle mého názoru je ideální pro předělávku ARTR, který už má uzamčenou zadní nápravu a tudíž je více "SCALE", akorát získáte oranžovo černou kombinaci.

:arrow:

Podařilo se mi sehnat novou budku na x-trail. Nakonec to bude nádherná Toyota FJ Cruiser v barvě modré. Stejně jako Mercedes G je to desetina od Nikka. Posuďte sami, ale mě se fakt líbí. Ještě pár dodělávek a můžu jí jít někam vobouchat :wink:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Auto není dodělaný a ještě se určitě změní - doufám, že k lepšímu. Zatím jsem jen zkrátil rozvor oproti standardnímu AX10, protože budka je kratší.

:arrow:

Auto má nová kola. Jsou to RC4WD True Scale Series Beadlock Wheels for 1.9 Tires a na tom gumy RC4WD Prowler XS Scale 1.9. Trochu sem si zamontoval, 128 šroubů na 4 kola je snad rekord. :twisted:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Bylo to za ně pěkná pálka, ale stojí to za to. Ve skutečnosti vypadají daleko líp než na těch fotkách. 8O

:arrow:

Konečně jsem předělal X-Trail na verzi BLUE, aby šel k tý kastli FJ Cruisera :wink:

Obrázek
Obrázek

Součástí úprav bylo i zkrácení závitu na osách u všech kol, tak aby šly namontovat čepičky, které nebyly dost hluboké na původni délku os.
Součástí jsou i plastové hexy srovnané do roviny, protože kola od RC4WD nemají osazení jako beadlocky od Axialu nebo Proline.

:arrow:

Auto připravené na svojí první expedici, kde bude prvně veřejně představen, pak samožrejmě zveřejním i fotky z jízdy.

Obrázek

:arrow:

Slibovaný pohled pod pokličku je tady:

Kabina je přidelaná na 2 suchý zipy z boku
Obrázek

Elektronika
Obrázek

V aute je použitá následující elektronika:
Tekin FX-R (fakt neskutečná velikost, jako půlka přijímače od Futaby)
Tekin 55
Futaba R603FF
BlueBird BMS630MG

Musím konstatovat, že i přes velkou zimu vše fungovalo naprosto skvěle a během celého dne nebyl jediný problém, ani jedno cuknutí :wink:

Zatím jsem testoval jen klasický 6-článek, ale tato kombinace si doslova říká o 3S LiPo. :lol:
Baterie pak můžu ponechat klidně vzadu, protože se tím značne sníží jejich hmotnost. Nicméně i s klasickým 6-článkem vzadu je tenhle stroj neskutečnej zdolávač kopců.

:arrow:

Tady je pár fotek z první expedice.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

:arrow:

Pro nadšence ještě rudá verze :wink:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

Na tý pátý fotce od zdola mi připadal jako by se vznášel. :D
Nádhera jako vždycky. :D
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Konečně se můžu přesunout časem do současnosti a i když se toho moc nezměnilo, něco přeci jen.

Místo původního serva od Bluebirdu, které postupně vypadávalo až jednoho dne úplně odešlo je teď Hitec HS-5985MG.
Motor je sice stále Tekin, ale už jen 35 závitů, což je dle mého názoru optimální varianta pro podvozky od Axialu s 1.9 pneu.
Dále byl vyměněn spur gear na Kimbrough 84T a zachován pastorek 14T.

No a největší novinkou je nová světelná rampa od Proline, abych mohl trochu zazářit na víkendové expedici :lol: :lol: :lol:

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Majku, Majku... ach jo... MAJKU!
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

salvatore píše:Majku, Majku... ach jo... MAJKU!


Tobě se snad ta rampa nelíbí...... :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Ale vždyť Ty víš... :roll:
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

To ve zpětných zrcátkách jsou lejzry? :) Co se stalo tomu servu? Zrovna dnes jsem na ty Bluebirdy koukal u "Pospy".
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Prostě jednoho krasnýho dne úplně chcíplo. Vtipný je to, že sem měl původne BlueBirda 660, kterej z ničeho nic odešel do věčných lovišť. Tak sem ho reklamoval a dostal jsem 630-ku. Dal jsem jí do jinýho auta a chvíli jela, pak vynechávala a už je taky dead.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Dík za info, koukám značka, který se raději vyhnout.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Guru
Nově příchozí
Příspěvky: 24
Registrován: 27.03.2009 0:00
Bydliště: Praha 3 - Žižkov

s těma BlueBirdama to mužu jen potvrdit sám už mam 3 kousek a to mi v Pospě tvrdili jak jsou nesmrtelný...
Michal Kohout
Axial SCX 10 Land Rover Discovery 3
Traxxas E-MAXX
Spektrum DSM
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

já ho mám 1,5 roku a nic .
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Vazeni pratele, se slzou v oku Vam oznamuji, ze se jiz nebudete na expedicich setkavat s proslulym kotrmelec-carem v modre barve.

Toto jedno z nestarsich aut jezdicich nepretrzite expedice bude definitivne ukonceno s okamzitou platnosti. Nastupce se jiz skoro hotovy a proto nadesel ten spravny cas.

Dekuji mu za spustu zabavy, kterou sem si s nim uzil, jakozto i vetsina prihlizejich. Myslim, ze napriklad nocni let nasviceneho auta smer kamsi dolu v poctive tme uprostred lesa na Sokolci jiz vesel do historie. :mrgreen:

A na zaver pro srovnani jak vypadalo na zacatku a jak na konci kariery.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

A co bude tedy novou legendou? :lol:
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

Jojo dělej sem napnutej jak kšandy na mim dědovi :lol:

Zpět na „Scale projekty“