Uživatelský avatar
dusprd
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Pajero pick up by Dušprd

Byl jsem kárán za nezveřejnění svého projektu a se to pokusím dohnat. Je to tak trochu SCX a trochu CC 01. Prosté funkční podvozek se zadní pevnou a přední nezávisle zavěšenou nápravou. Funkce byla ověřena na sokolčí a kromě rozlámané kastle vše přežilo a funguje


http://dusprd.rajce.idnes.cz/pajero_pic_up_by_Dusprd/
Uživatelský avatar
Dejvid6
Uživatel
Příspěvky: 377
Registrován: 23.01.2009 0:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele: WWW

nějaký fotky podvozku by nebyly??? 8)
David Ptáčník
Jeep Cherokee - SCX10
Rajče
www.rcep.alptech.cz
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Jak jsem se presvedcil na Sokolci, vypada paradne, funguje paradne a navic ma zaveseni jak 1:1 :) A to ja cenim 8)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

...no když sem viděl boudu, byl sem nadšenej, a když sem pak viděl podvozek tak mi spadla čelist na zem...výborně vymyšlený a čistě zpracovaný...prostě luxus
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
gema
Častý přispěvatel
Příspěvky: 627
Registrován: 01.03.2009 0:00
Bydliště: Praha

Ten podvozek by mne taky zajímal. Sem s podrobnostmi.

Bouda je fakt pěkná
Pavel Novák
Bylo a už dávno není
TA01 Disco 3 G4 challenge
Galerie
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Já se jen přidám ke chvále.Bouda je unikát a podvozek jakbysmet.
Je vidět,že tě to baví. :D

Jak jsme se bavili o tom lepení,tak to moje se jmenuje Model master.
Naneseš na obě strany,necháš pár vteřit naleptat a spojíš.rží to opravdu festově.Kluci potvrdí jak 4Runner letěl a já za ním na Drákulovi. :D

Namotali mi tmel od Italieri a jmenuje se Putty číslo 3995 a je výbornej na origo kastli,když ho brousíš do stracena neloupou se konce.Akorát se při zasychání propadá,takže je nutný ho přetáhnout.
Koupil jsem i origo karosářskej na plasty,tak uvidím co je to za zázrak.
Před tmelením je samozřejmý matroš přebrousit.To kdyby se do toho někdo chtěl pustit. :D
Uživatelský avatar
dusprd
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Takže přidávám pár fotek podvozku. Pokud by někdo potřeboval něco konkrétního tak neni problém. Vzadu je obal nápravy z scx s originál dif kolem a pastorkem, místo poloos je hřídel přes a celá náprava je zúžená. Drží na třílinku. Přední je hodně skrácená scx, opět originál dif, ramena z cco1 a poloosy opět cc 01. Kardany scx. Motor nowak 45. Mezinápravová převodovka - obal scx, kola scx, hřídele samodomo. Tímhle spůsobem je to nejlevnější mezinápravovka cca 600. Zatim to honím přes "spurgýr", ale měla tam být převodovka z wheely kinga. Zdálo se mi to moc hlučný tak jsem to předělal. Poslech jsem si Danovo Defendra a je to snesitelný tak tam půjde nazpět. Cenově to je o něco dražší než cc01,ale i lepší a hlavně scale. Vše je spácháno v domácích podmínkách, pouze pár dílů je třeba soustružit. No a cca 30 dní práce kdy dneska jdeš spát až zejtra






http://dusprd.rajce.idnes.cz/podvozek_pajero_pickup/
Uživatelský avatar
gema
Častý přispěvatel
Příspěvky: 627
Registrován: 01.03.2009 0:00
Bydliště: Praha

Pekne, moc pekne. Chtel jsem neco podobneho udelat, ale s pouzitim difu a ramen z TA01. Tohle je komplikovanejsi na upravu.
Pavel Novák
Bylo a už dávno není
TA01 Disco 3 G4 challenge
Galerie
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Me by zajimalo jak si zuzil tu zadni napravu. Plasty se uriznou, ale co vevnitr ? Nebyl by detail.

No a ten predek, to uz de mimo moje chapani. :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
dusprd
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Je to náramně jednoduchý vzadu osadíš nápravu ložiskama tak jako by byla přední. To znamená , že krajní ložiska jsou v těle nápravy a tím pádem máš volný ty nástavce postranách a ty pak skrátíš. Vzhledem k tomu, že je tam hřídel vcelku místo poloos tak se to bezproblémů snese. Předek je ještě jednodušší. Tam osadíš jen ty ložiska přímo u difu, opět hřídel přes a na ní skaždé strany unašeč poloosy. Nádherně se tím dá měnit šířka nápravy a hlavně nemusíš kupovat origo poloosy čímž se cena nápravy stává SUPER levnou
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

pěkná práce!! můžeš dát nějaký detailní fotky toho zadku? Díky
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

dusprd píše:Je to náramně jednoduchý vzadu osadíš nápravu ložiskama tak jako by byla přední. To znamená , že krajní ložiska jsou v těle nápravy a tím pádem máš volný ty nástavce postranách a ty pak skrátíš...


Sem to ještě chápu.

dusprd píše:Vzhledem k tomu, že je tam hřídel vcelku místo poloos tak se to bezproblémů snese.


Tady mi neni úplně jasný jakou hřídel máš na mysli. Ja tam používám pevnou poloosu, která se nedá moc zkrátit, z jedný strany je osazení do diffu a z druhý díra pro kolík hexu a závit.
Obrázek
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

Nádherný pajero, moc hezky vyřešená přední náprava :)
Uživatelský avatar
dusprd
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Jak už jsem psal tak nepoužívám orig poloosy, ale skrz dif jsem protahl 5mmtrovou kulatinu a přidělal přes unašeč k difu. Tedy jedna hřídel z prava do leva. Tím pádem dáš ložiska do domečků jako by jsi stavěl přední nápravu a ty konce máš oba volný, A řežeš a řežeš . . . Sice jsou ložiska cca 3 cm od kol ale měl jsem na tom 20 kg a neohybalo se to
Uživatelský avatar
strejda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 06.02.2009 0:00

Slušná práce. 8O 8O Jak z vrchu tak ze spoda.To mě se kouknout pod auto no fuj. :D :D Jen tak dál.

Zpět na „Scale projekty“