Uživatelský avatar
DjCarlos
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 03.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Troya

Trojskej JEEP

Zdravím, rozhod jsem se ukázat brachův projekt...

ObrázekP1060669 by Karel Hájek, on Flickr

Začlo to na ModelHobby, když sme objevili hračku jeepa s libovou kastlí za 1600. Sice doma už jednoho rubicona máme, ale lexanovýho na axialu. Bráchovi se rozsvítily vočiska a tak jsme ji koupili.
Původně nebylo v plánu s ní letos něco dělat, ale nechat jí schovanou na lepší časy, že pod ní půjde mex atd...
Asi měsic po MH se bracha zbláznil.
Usmyslel se, že auto bude pojízdný do vánoc, ale ne že všechno koupí, ale vyrobí podvozek sám.
Jak sám říká ku*evsky blbej nápad.
Od začátku chtěl, ať to vypadá jako sériovka.
Po dvou prototypech šásek a několika tejdnech laborování, jak pod kastli všechno skovat, se nakonec zadařilo a vše začalo tak nějak vypadat jako auto.

ObrázekP1060717 by Karel Hájek, on Flickr

ObrázekP1060703 by Karel Hájek, on Flickr

Nápravy zpočátku vybíral penězma, ale pak si řek nasrat a koupil Yoty a dvoustupňovou převodovku.
Motor jsme vypitvali z mojí truggyny - LRP Vector X11 8,5z.
Kola chtěl průměrem pod 100mm a co nejužší, takže volba padla na Dick Cepek. Akorát ta kovadlina je tak těžká, že to bude chtít tvrdší vložky.
U disků moc na výběr nebylo...

ObrázekP1060726 by Karel Hájek, on Flickr

Jenže aby to mohlo být tak nízko, jako sériovka, musel zapomenout vzadu na tlumiče a nechal tam jen pružiny.

ObrázekP1060691 by Karel Hájek, on Flickr

Vepředu sice tlumiče jsou, ale velký 85mm a chce to 70mm.
Jestli někdo nějaké doma má a chce se jich zbavit ať napíše...

ObrázekP1060689 by Karel Hájek, on Flickr

No už to sice jezdí, ale furt je tam spousta chyb, střídák se v tom nezapře a místo expedic s tim asi bude jezdit rally...a to jen na první rychlostní stupeň... Na dvojku bude chodit na letecké dny...

ObrázekP1060744 by Karel Hájek, on Flickr

Brácha vás ještě prosí o schovívavost, že je to jeho první rc auto, kde vyráběl něco víc nez držák baterky nebo linky.
Konstruktivní kritika je samozrějmě vítána.

PS: Důvodem, proč muselo být pojízdné do vánoc, byl Jěštěd. Takže jestli všechno vyjde, tak nás tam uvidíte.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Trojskej JEEP

Vypadá dobře, jen těch fotek je málo. Hlavně přeju ať mu to funguje v terénu :-)
Uživatelský avatar
DjCarlos
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 03.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Troya

Re: Trojskej JEEP

Docela se to rýsuje :YOP:
Fotek je dost, vedle každé fotky je odkaz na flickr :-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Trojskej JEEP

Copa fotek. Ale je to stastne reseni, nemit takovy ocelovy tezitko na normalnich tlumicopruzinach..? Nebylo by lepe ten zadek nejak uriznout a predelat drzak... Ci to nejak pokoumat ... Se mi celkem libi idea, ale prijde mi hloupy jen kvuli nejakymu drzaku zadek pruzit takovouhle pruzinou z propisky...


Naraznik bude zeleznej nebo tenhle zvostane....?
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Trojskej JEEP

jeepek vypadá moc pěkně, taky jsem nad touhle kastlí uvažoval, umím ji sehnat mezi 1200-1600 podle toho jak se prodejce vyspí :lol: ale nakonec jsem si řekl že na toho svýho otloukánka dořežu toho ňjů brajta co se mi tu válel. Se shováním a uložením elektroniky a všeho jsem taky docela bojoval tak aby kastle sedla pěkně na rám, nakonec se to všechno povedlo docela pěkně, osobně bych ten zadek proříznul a dal tam normální pružiny s tlumičema a držáky schoval pod nějakou bednu např......
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Trojskej JEEP

A co přepákovat s tlumičema naležeto? Viz. google - Cantilever Kit ...tady na fóru to myslím dělal zax.
Jinak ale moc pěkná sériovka! :hura:
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Trojskej JEEP

Pěkné, proporční, reálné, žádný megahustý hilift tuning
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Trojskej JEEP

Decentní, pěkný, žádnej hárkór, fakt povedená sériovka :tleskam: :wink:
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
DjCarlos
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 03.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Troya

Re: Trojskej JEEP

Díky za chválu. :YOP:

Mira píše:Copa fotek. Ale je to stastne reseni, nemit takovy ocelovy tezitko na normalnich tlumicopruzinach.........


Tlumiče a pružiny budou (teda vlastně už jsou) zvlášť, jako to je u předlohy. Nárazníky zůstanou původní, železo je na nárazníky moc těžký a rezne. Nemluvě o tom, že vyrobit nárazníky z kovu ve stejné podobě brácha neumí (ani z barevného). Do kastle se řezat nebude (maximálně tak, aby to nebylo z venku vidět a nemuselo se to ničím maskovat).

Maximo píše:jeepek vypadá moc pěkně, taky jsem nad touhle kastlí uvažoval, umím ji sehnat mezi 1200-1600 podle toho jak se prodejce vyspí :lol: ale nakonec jsem si řekl že na toho svýho otloukánka dořežu toho ňjů brajta co se mi tu válel. Se shováním a uložením elektroniky a všeho jsem taky docela bojoval tak aby kastle sedla pěkně na rám, nakonec se to všechno povedlo docela pěkně, osobně bych ten zadek proříznul a dal tam normální pružiny s tlumičema a držáky schoval pod nějakou bednu např......


Díky za pochvalu, normální tlumiče s pružinama už v zadu jsou, akorát vedle sebe a z onroada.

virtual píše:A co přepákovat s tlumičema naležeto? Viz. google - Cantilever Kit ...tady na fóru to myslím dělal zax.
Jinak ale moc pěkná sériovka! :hura:


Díky za tip, možná časem se nad tím znovu zamyslí, padlo to z toho důvodu, že v reálu to přepákovaný není.


Tak a je tu i menší update. Brácha se o víkendu "nudil" a přidělal do předu "zápatku" na kastli, aby se ve předu neodklápěla.

ObrázekP1060766 by Karel Hájek, on Flickr

ObrázekP1060765 by Karel Hájek, on Flickr

ObrázekP1060763 by Karel Hájek, on Flickr

Na flickru jsou ještě videa, jak to funguje.
Další na řadě bylo odpružení, přední 80mm vyměněné za 70mm tlumiče vyhrabané z domácích zásob (našel je pod salámem v lednici, schované za jogurtama :lol: ). V zadu vyměnil pružiny za měkčí a přidal k tomu tlumiče. Bohužel se tam vešly max 55mm se zdvihem mizernejch 12mm...

ObrázekP1060793 by Karel Hájek, on Flickr

ObrázekP1060797 by Karel Hájek, on Flickr

ObrázekP1060796 by Karel Hájek, on Flickr

ObrázekP1060817 by Karel Hájek, on Flickr

ObrázekP1060809 by Karel Hájek, on Flickr
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Trojskej JEEP

cantilever v zadu se používá vcelku běžně tady je docela pěkná inspirace v reálu jinak na to vcelku pěkně posluží pružení z mini reva, nebo domácí výroba ...

Obrázek

Obrázek
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Trojskej JEEP

Řek bych,že ke stylu auta je křížení naprosto dostatečný. Vypadá to suprově. A moc se mi líbí, jak si hrajete s detailama.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
DjCarlos
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 03.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Troya

Re: Trojskej JEEP

Díky, od tebe si chvály vážíme :YOP:

Křížení je takhle akorát a brácha se rozhodl přepákování pustit z hlavy.

Jinak brácha si nedal pokoj ani dneska a kutil se stylovou ochranou přilbou :lol: Málem jsem se z něj pos*al smíchy, když jsem tam za nim vlez.

ObrázekP1060846 by Karel Hájek, on Flickr

a tady je výsledek.

ObrázekP1060849 by Karel Hájek, on Flickr

ObrázekP1060852 by Karel Hájek, on Flickr

ObrázekP1060854 by Karel Hájek, on Flickr

ObrázekP1060856 by Karel Hájek, on Flickr

ObrázekP1060862 by Karel Hájek, on Flickr

Delší věc, co potunil byla západka, původní pružinka byla moc slabá a občas se kastle odklopila, tak tam dal ještě jednu.

ObrázekP1060866 by Karel Hájek, on Flickr

Nakonec ještě pořešil podběhy, aby se neodklapovaly s kastlí.

ObrázekP1060868 by Karel Hájek, on Flickr

Nakonec přejeme veselé Vánoce a hodně modelů pod stromečkem (nebo aspoň baterky) ;-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Trojskej JEEP

Dobry. Dost dobry.

Tesim se na lak (tohle je furt jen probarveny plast, ne..?) plus jak se zbavite ty plastovy klece....

Pekne to poresil Maztekk, cely v kovu, ovsem furt z tenkyho dratu, sleduju sleduju, kudy do nej pujdete :-)
Uživatelský avatar
DjCarlos
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 03.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Troya

Re: Trojskej JEEP

Klec rozhodně bude jiná, ale času dost :lol: . Barva nejspíš zůstane, protože tahle se jen tak neodře.
Expedice na Ještěd ukázala dva nedostatky: plastový nárazníky a plech na spodku, na kterým sedí převodovka (stala se z něj docela efektivní kotva). Ale jinak Jeep překonal očekávání a v terénu vyjel i věci, který by do něj nikdo neřek. A nízko posazené těžiště bylo znát. A střídák taky :FINE:

ObrázekP1060900 by Karel Hájek, on Flickr

Zbytek alba tu


Po návratu se hned muselo udělat něco s tím spodkem, aby se tam nic nechytalo.

ObrázekP1060953 by Karel Hájek, on Flickr

Ohýbání plechu pomocí ohýbačky značky Marek&Svěrák :lol:
A takhle to dopadlo

ObrázekP1060955 by Karel Hájek, on Flickr

A zároveň s tím šlo i servo řazení, teď už jen překecat vysílačku, aby to fungovalo.
Uživatelský avatar
DjCarlos
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 03.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Troya

Re: Trojskej JEEP

Skoro po roce je čas na menší update, změny nastaly v interiéru, šásko prodělalo menší odtučňovací kůru a pár dalších věcí. V týdnu v práci nauploaduju fotky :-)

Zpět na „Scale projekty“