JGV
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 12.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Jeep Grand Cherokee ZJ

Ahoj,

nejak se mi tohle auto libi.... a tak co jsem to s RC letadlem napral do zeme a zjistil, ze letani neni pro me (jezdit na letiste, pocasi, nelze provozovat vsude) a docela me bavi konstrukce (zjisteno opravovanim letadla)... tak jsem hledal uplatneni pro RC vybavu a ze bych tedy mohl postavit oblibene auto.

Zacal jsem nekdy na podzim... trochu se s tim vlecu... Dneska je takovy milnik, kdy jsem s nim konecne poprve jezdil po pokoji, takze budiz to i prilezitost pro zverejneni :-)

Snahou je stavet vsechno sam s mimimem kupovani nejakych celku... ikdyz proste bez poradne dilny to nejde :-( hlavne rotacni veci... No a urcitym druhym cilem je i zjistit nejake postupy pro dalsi verzi ... mozna pro pochopeni - samotne staveni je zabava, proto se s tim tolik delam... ikdyz po dnesku, i to jezdeni ujde :-D


Neco k popisu... Jeep Grand Cherokee ZJ, meritko 1:9 na expedicni jezdeni. Ram je z hlinikovych/duralovych (z Hornbachu) profilu, spoje prevazne sroubove. Neco je ze zeleza a pak je to i pajene (obycejna trafacka a kouzelna vodicka z GMka). Pohanena je jen zadni naprava, 4x4 az v druhe verzi. Naprava ma i diferencial (coz v terenu moc nepomuze... ale je tam i priprava pro uzaverku - snad se ji povede udelat). Jelikoz je to "maketa" tak se snazim i dodrzet konstrukci... takze je to 4-link, vinute pruziny, panhartske tyce. Servo rizeni je na ramu a i ty tyce rizeni jsou pred napravou atp. Rozmery linku atp. moc asi sedet nebudou (meritkove), ale vnejsi jsou dobre.

Kola mam asi Axial (prumer 105 mm), celkovy prevod je 1:22,5 ... motor je "stridavy" kv1050... bohuzel z letadla, takze budou trochu problemy se zpateckou... no uz mam prepinace, takze budu prohazovat 2 privodni draty k motoru. Ovladani packovych prepinacu bude servem...

Kdyz na to tak koukam, tak asi vodotesny to moc nebude... mozna brodeni do pulky kol to zvladne. Celkovou vahu nevim, ale ted to ma pojizdne 1,7 kg... kasle bude z PSH, takze to asi moc nebude... navic jsem uz zkousel podvozek (ne popojizdet, jen staticky a kilo na nej muzu dat v klidu... se dvema kilama uz to asi bude vypadat jako maximalne nalozeny jeep :-D
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Vítej , už se nemůžem dočkat fotek :BYE:
Akorát ten motor,proč nekoupíš jiný , 300-400 Kč zas není tak moc :|
aviaro

Dr¾ím palce, ZJèko je moc pìkný auto ! :wink:

Chtìl bys ho zachovat tak nìjak "seriovì", nebo bude¹ upravovat ?
JGV
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 12.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Nejake obrazky...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Evidentne to jeste neni hotove... no a popravde spousta veci je jeste i provizornich...

Obrázek

Tady chybi uvasece kol... misto toho je v ose dira a skrz ni prostrceny dratek a dal pak skrz diry v disku :-) no a pak zkratit ty sroubky... ty rohy seriznout/zaoblit a cely dif zakrytovat... neco udelat s tou dirou vlevo (pristup pro ovladani uzaverky)... no prace jako na kostele :-)
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Pěkný, smázni to další vlákno :wink:
EDIT:stačí jako kdybys mazal křížek - pravý horní roh křížek
Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

Vitám tě libi se mi ze ses dotoho pustil vlastni cestou drzim palce at se ti to povede vsechno,ale chtelo by to 4x4!!!Ikdyz pises ze to je aaz ve druhe verzi mozna by bylo dobry to udelat uz rovnou,ale jinak super!! :tleskam:
Naposledy upravil(a) wranglik dne 12.02.2012 22:23, celkem upraveno 1 x.
Expedicní auta:
Tatra 815-4 Vojenská na tatra nápravách od Oty..
Defender 100 na Deekey sashi..
Defender 6X6 Foley 150 Právě ve vývoji- cca 3 tydny do konce.
Defender 110 Double cab crew ve vývoji-mesic a pul do konce

Něco pro zábavu:
Buggy Reely
JGV
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 12.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

aviaro píše:Držím palce, ZJčko je moc pěkný auto ! :wink:

Chtěl bys ho zachovat tak nějak "seriově", nebo budeš upravovat ?



Diky... no ty kola jsou trochu vetsi, takze budou koukat ven z podbehu... mozna neco jako:
Obrázek

Pokud by to ale vyslo, tak bych rad zachoval originalni predni naraznik... mozna i za cenu trochu vetsich der pro kola.
aviaro

Jo ! Tak¾e kolem 5" liftu a 33" kola. Myslím, ¾e optimál. :wink:
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

No mazeec.. Tak drzim palce at se ti vede.. svou vlastni cestou a stylem pokus omyl..Dobre ty.. Pridej jeste foto..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
JGV
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 12.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Bulwa píše:Vítej , už se nemůžem dočkat fotek :BYE:
Akorát ten motor,proč nekoupíš jiný , 300-400 Kč zas není tak moc :|


Me ten motor neprijde spatny... trochu nesedely diry na prevodovku, takze je tam z podlozky mezikus/priruba, ale motor toci dobre a po rovince i do kopce to chodi... navic mam proste komplet motor, regulator, baterku a radio...

Myslim, ze smer otacek zalezi spis na regulatoru. Proc bych mel koupit jiny motor?
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

stavba moc hezká, me by se s tim nechtelo tolik prát, klobouk dolu, jak to stavíš da se rict z ničeho, jen ty zakladni veci 8o

jinak pohon mnel na mysli asi proto jinej, aby jsi mohl brodit jak ostatni
já mam taky uhlikovej motor 775 a o stridaku ani neuvažuju, koženej interier+repro a stejne se chci s tim brodit :-D

držím palce

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

JGV píše:motor je "stridavy" kv1050... bohuzel z letadla, takze budou trochu problemy se zpateckou...


Tohle mě zmátlo, moc jsem nad tím nepřemýšel , poněvadž se v letadlech vůbec nevyznám :oops: . Jasně , že to je spíše záležitost regulátoru :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hank61
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 30.12.2011 0:00
Bydliště: Hořovice a Louny
Kontaktovat uživatele: WWW

Bulwa píše:
JGV píše:motor je "stridavy" kv1050... bohuzel z letadla, takze budou trochu problemy se zpateckou...


Tohle mě zmátlo, moc jsem nad tím nepřemýšel , poněvadž se v letadlech vůbec nevyznám :oops: . Jasně , že to je spíše záležitost regulátoru :mrgreen:


JJ. Letecké regulátory jsou pouze jednosměrné. Když jej nahradíš např. tímto, tak tam ten střídavý motor můžeš nechat a máš po starostech.
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=53490
Já je používám k naprosté spokojenosti. :wink:
Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se.
Jeep Rubicon na Axial SCX10
Ford Bronco 1973 na dost upravené CC-01
Ford F-650 na Venom Creeper
http://hank61.rajce.idnes.cz/
skype: Hank612
JGV
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 12.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

NO uz jsem sem fakt dost dlouho neco nepridal... takze podvozek je uz funkcni v tom nejzakladnejsim tvaru.

Predni naboje kol ve sve treti verzi uz konecne drzi (zadne vyvraceni kol jako u druhe verze), ale i se toci; v prvni verzi pri couvani a zataceni se kola kously a byly jak zabrzdeny :-D

Trochu jsem to projel na chate a nejake polni cesty a vycisteny les to zvladne... do bahna to ale nebude... je to spis takovy SUVcko :-)

Rikal jsem si ze bych sel se podivat i na expedici (nejakou lehci), ale bez kasle se mi moc nechtelo. Jako rychle reseni jsem chtel zkusit nejakou z CC, ale asi by tam nesedela... takze nyni je priorita cislo 1 - kasle.

Koupil jsem teda nejaky A3 desky (snad z PSH, nekdo to tady na foru zminoval a pak nasledovala dost dlouha diskuse, jestli to vubec PSH je :? ) a zacal se seznamovat s materialem a tak... No docela to jde, ikdyz jeste budu muset udelat hoooooodne kasli, aby to vypadalo :-D
Naposledy upravil(a) JGV dne 16.06.2012 12:21, celkem upraveno 1 x.
JGV
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 12.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Naraznil byl jako prvni...
Obrázek

Male cviceni ve vrstveni a prostrihavani :-)
Obrázek

Kola ani nebudou moc cumet ven...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zpět na „Scale projekty“