skryt.10
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 30.07.2018 19:13

Letecká přeprava- jak cestovat s modelem?

Zdravím, chtěl bych letecky cestovat do Irska a chci sebou vzít model (auto), ale netuším jak je to s leteckou přepravou takové věci. Máte s tím někdo zkušenost? Myslím tím jestli je potřeba předem něco nahlásit letecké společnosti, nějaké příplatky, na co si dát pozor a tak podobně....
Děkuji za rady.
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Letecká přeprava- jak cestovat s modelem?

skryt.10 píše:Zdravím, chtěl bych letecky cestovat do Irska a chci sebou vzít model (auto), ale netuším jak je to s leteckou přepravou takové věci. Máte s tím někdo zkušenost? Myslím tím jestli je potřeba předem něco nahlásit letecké společnosti, nějaké příplatky, na co si dát pozor a tak podobně....
Děkuji za rady.


S dovolením se budu snažit odpovědět.
Píšeš, že letíš do Irska, tak to bude asi na 99% low cost. Tam jsou drahá zavazadla všeobecně. Auto budeš mít jako jedno zavazadlo.
Jako příruční ti asi 1:10 auto v kufříku nevezmou, protože to bude velké, takže to budeš muset strčit tzv. do díry. Tedy nechat to odbavit.
A jelikož jsem na Ruzyni mnoho let pracoval, tak vím jak se zachází s kufry. Abys z toho neměl trsátka. Přejet nakladač ti to ale může v Dublinu taky. Pokud opravdu letíš lowcost (Ryanair?) tak tě musím upozornit, že to nemusí doletět v pořádku. Tvoje auto v kufru připlácnou dalšími kufry a budeš z toho mít motokáru. Teď během dovolených se všeobecně kašle na nějakou péči o zavazadla, protože všichni nakladači toho mají plné zuby. To platí od Ria po Ulanbatar.

Další věc je LiPo baterka. Pokud je bereš sebou, tak to musíš mít nejlépe vybité a v odbaveném zavazadle. V safebagu!!!
Pokud to neuděláš, a najdou ti ji v příručním kufru, tak ti to bez milosti vyhodí.

Já osobně bych si auto na dovolenou vzal, ale pouze pokud bych letěl normální společností (ČSA, Lufthansa, British Airways) a nechal bych si to na palubě.

Tedy, auto na dovolenou ano, ale jen 1:1 autem.
:OK:
Hodně zdaru
P
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
skryt.10
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 30.07.2018 19:13

Re: Letecká přeprava- jak cestovat s modelem?

Moc díky, přesně tohle jsem potřeboval vědět. Nevím čím poletím, ale vím že autem fakt nepojedu. :) Poletím až někdy později. Mám tam příbuznou a je tam hezky. Každopádně díky. Budu to muset promyslet. :)
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Letecká přeprava- jak cestovat s modelem?

skryt.10 píše:Moc díky, přesně tohle jsem potřeboval vědět. Nevím čím poletím, ale vím že autem fakt nepojedu. :) Poletím až někdy později. Mám tam příbuznou a je tam hezky. Každopádně díky. Budu to muset promyslet. :)


..vyprdni se na to. Auto tam neber. Raději běž na tour v Dublinu do Pivovaru Guinness a druhý den až tě nebude bolet hlava, tak do Jameson destilery. :-)
Tam se paří od 10:00 během prohlídek.
:-D
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel

Zpět na „FreeKec“