Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Skladování lipolek ?

Kolegové, mám dotaz ohledně skladování lipolek, protože jsem na ně nyní přešel z NiMH. Něco jsem zde na fóru už načetl, takže jsem v obraze s nabíjením a udržovacím stavem při delší nečinnosti baterek. Ale jde mě o to, jak je mám skladovat v tom polonabitém stavu. Někde jsem četl, že se mají dát do lednice, aby se zpomalilo vybíjení, nebo zda stačí je mít / v mém případě / v plechové uzavřené krabičce v dílně, kde je celkem chládek. Mám Nosram 2S 4600 mAH 7,4V 30C v pevném obalu.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Skladování lipolek ?

Mě se LiPolky 'válejí' v kuchyni/dílně na stole. Je pravda že tam v týdnu teď přes zimu moc netopíme (akorát víkendy) a zatím v poho. Ono to spíš chce je míň skladovat a víc s nima jezdit. :-D
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skladování lipolek ?

Chládek stačí a plechová pixla je základní bezpečnostní opatření.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Skladování lipolek ?

Když máš dobře izolovanou aspoň samici, je plechová pixla super. Ale pro sichr bych to dal i s ní ještě do mikrovlnky.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skladování lipolek ?

Vy se mi budete asi smát, ale lipolky zatím ukládám ve starý rozbitý lednici značky Gorenje :lol:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
LordMerlin
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: Skladování lipolek ?

Teda chlapci Vy mne ale děsíte :-) Já ty Turnigy 5000 nechávám plně nabité na poličce a nad nima hned palubky a pak plná půda dříví :-) http://lordmerlin.rajce.idnes.cz/MIX#20 ... 210227.jpg
Já snad sundám z půdy starou mikrovlnku a do ní strčím všechny LIPO včetně těch na vrtulníky :-)
No já to vidím asi tak - pokud při nabíjení nedojde ke katastrofě a při provozu nedojde k přepolování tak je vše OK a není se čeho bát. Reakce na těch dvou pytlech 2SP je narušená jen v případě zkratu a to je fakt průser !! Tyto zkratované byť i na chvilku opravdu skladovat jen v atomovém bunkru !! Ostatní baterky rozumně používane s LIPO stopem na reglu a nebo pípákem vydrží hodně i když se nafouknou tak jako Turnigy 5000 ( jsou tím pověstné ).
DCL-100. No-007 Defender 100 - 2,4 GHz
http://lordmerlin.rajce.net
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skladování lipolek ?

mam je normalne ve skriny vsechny pohromade
nabijim rozumne a pod castecnym dohledem (obcas se dojdu podivat) normalne doma na stole

vyhorel jsem male kvuli rozvodum elektriky a taky si je nasledne nevymlatim preventivne z baraku :)
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
Amabiel
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 22.08.2012 0:00
Bydliště: Praha - Modřany

Re: Skladování lipolek ?

Po tom, co jsem viděl pár videii + fotek tak jsem si na ně koupil pytlík a doufám, že to bude stačit.Jinak je mám v pokoji s normoš teplotou o tom, že mají být v chladu čtu poprvé.

Nabíjím je pokaždé pod dohledem, třeba když se večer dívám na TV, tak jsou se mnou v pokoji aby jim nebylo smutno :-D
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Skladování lipolek ?

Já používám pravidlo "jak se chovám k nim,tak se chovají ke mně" :-D
Nabíjím v baráku při pokojové teplotě,pod kontrolou,bez pytlíku jen tak a vše ok.Podotknu,že používám kvalitní nabíječku,ne čínu,která si dělá co chce...
Důležité je necpat do nich co to jde a chovat se k nim slušně(nepodvybíjet), a taky je nenechávat nabíjet bez kontroly

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Tajpar
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 02.01.2014 12:52
Bydliště: Krumvíř, Jižní morava

Re: Skladování lipolek ?

lidi a ktere sou teda lepší NiMh nebo ty lipol sem novacek a este nemam ani RC model teda mam model tanku Panther II 1:16 ale to nepocitam. Summit je na ceste snad uz pristi mesic :) ale nevim s cim ho koupit.
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Skladování lipolek ?

achjo, už zase to období s mikrovlnkama, jako by to tu už jednou nebylo :-D
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Skladování lipolek ?

Tajpar píše:lidi a ktere sou teda lepší NiMh nebo ty lipol sem novacek a este nemam ani RC model teda mam model tanku Panther II 1:16 ale to nepocitam. Summit je na ceste snad uz pristi mesic :) ale nevim s cim ho koupit.

NiMh je sprostej reklamní trik, aby to nesmrdělo nepopulárním kadmiem, aby se na to daly lepit nálepky s nesmyslnou kapacitou, aby se prodávaly kupy debilních supernabíječek, který ten hnuj stejně nezachráněj, takže stejně zákonitě časem vyhnije, aby sis musel koupit novej, ještě větší hnuj, s ještě úžasnější kapacitou na čínský nálepce s nápisem "echt germany".. Zlatý starý NiCd, když už něco kulatýho! 8)
Tajpar
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 02.01.2014 12:52
Bydliště: Krumvíř, Jižní morava

Re: Skladování lipolek ?

takže mam jit do tech lipol??

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“