Uživatelský avatar
ToKro
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 30.12.2010 0:00
Bydliště: Beroun

[Problém]Podivné chování auta //Vyřešeno

Mám problém. Nevím jestli to souvisí s výměnnou rc soupravy, ale asi ano. Auto normálně reaguje, "plyn" se přidává jak by měl atd. do té doby než auto narazí na překážku. Prostě ho třeba dám proti zdi a tisknu páčku na vysílačce. Poté se začne auto chovat velmi nestandardně. Okamžitě odpojí motor, a když držím páku na vysílačce dál tak jakoby skokově zapíná motor. Cca každou 0,5 vteřinu co držím plyn přidá plyn na plno a zase ho okamžitě vypne. To samé u zpátečky. Nevím jestli jsem něco blbě nastavil na vysílačce nebo tak něco. Auto mám himoto emxt-1 a rc soupravu mám MT-300 2,4Ghz himoto.
Obrázek
Rc souprava s největší pravděpodobností rozbitá není, je nová. Regulátor je asi taky v pořádku protože při poslední jízdě to nedělal.
Návod na vysílačku [ENG] strana 6 : http://www.himotoracing.com/manual/1-10_E10.pdf
Děkuji předem za rady ;)
Naposledy upravil(a) ToKro dne 24.01.2014 14:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: [Problém]Podivné chování auta

bateriu máš nabitú? :-D

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: [Problém]Podivné chování auta

A to v tom máš stříďák? Bezsenzorový toto dělá.
A nebo musíš také udělat základní nastavení reglu když se vymění vysílačka.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
ToKro
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 30.12.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: [Problém]Podivné chování auta

Neni v tom stříďák ale klasickej. A nevím jak udělat základní nastavení regulátoru MSC-22. Není tam žádný tlačítko nic. Viz
http://prislusenstvi-k-rc-modelum.heureka.cz/maverick-msc22-v2-regulator/specifikace/#section. Ale nevím jak by regulátor způsoboval odpojení motoru při fyzické překážce, jak to pozná? A je možné že by nebyl kompatibilní s mojí rc soupravou?
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: [Problém]Podivné chování auta

Teda že by na to měla vliv vysílačka si nemyslím.

Někde bude chyba ale kde? Třeba ti regl vypíná protože je přetížený.Přeci jen když jedeš proti zdi tak ten odběr motorku nebude malý :D

Každopádně tím základním nastavením nic nepokazíš.Když to nejde tlačítkem, tak se to dělá přes vysílačku.
A ještě jedna věc- Himoto u mně není značka kvality ba naopak.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
ToKro
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 30.12.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: [Problém]Podivné chování auta

No tak odběr asi neni malej, ale dřív to nedělalo. Na vysílačce nic není, jak by mohla vysílačka resetovat regulátor? Leda to můžu zkusit znovu spárovat. A je to ve skutečnosti maverick strada mt což je teda hpi což je himoto :lol:
Uživatelský avatar
pevlcak
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 06.01.2014 0:14
Bydliště: Praha (Děčín, Jablonec)

Re: [Problém]Podivné chování auta

Blblo mi auto podobně... teda jinej regl, ale také stejnosměr. Při malém přidání plynu to jelo, při trochu větším se to zastavilo... Závadu jsem vypadá vyřešil výměnou výstupního elektrolitického kondenzátoru k motoru.
V mém případě byl na vstupu jeden menší a na výstupu byl 560 mikro F na 35 V. Ten jsem nesehnal, tak jsem tam dal paralelně 2x 330 mikro F - musel jsem je vyvézt mimo krabičku... a už to jede (oprava cca 10 kč). Ještě jsem to ale nezkusil venku. (Při pájení pozor, u elektrolitických kondenzátorů záleží na polaritě, já se překouk a při prvním pokusu mi bouchly :D )
Uživatelský avatar
ToKro
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 30.12.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: [Problém]Podivné chování auta

Né že bych zcela rozuměl problematice elektrolitických kondenzátorů, též nechápu jakou krabičku motoru máš na mysli, ale děkuji za radu, to už bych si nějak našel. Jenže problém je ten že mně to fungovalo než jsem vyměnil rc soupravu dobře. A navíc já můžu přidat plyn naplno, akorát auto nesmí mít žádnou fyzickou překážku.
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: [Problém]Podivné chování auta

Tak stejnosměrný motor postupně přichází o výkon, takže dříve možná měl dost výkonu aby protáčel kola ale teď už ne - uvědom si že tam máš těžký převod - to auto není stavěné na sílu a zdolávání překážek. Navíc když se ti to auto kousne tak odběr z baterky je extrémně vysoký - což by mohlo mít nehezké následky ;)
Uživatelský avatar
ToKro
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 30.12.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: [Problém]Podivné chování auta

To všechno chápu, ale ještě při poslední jízdě bylo vše ok, a teď najednou tohle? To nebude opotřebení motoru. Navíc by to nevysvětlovalo následné skokové přidávání plynu. A on nikdy neprotáčel kola, jen se prostě motorek snažil. Tohle okamžitě při odporu odpojí motor a následně se to chová nestandardně až do té doby kdy pustím plyn na neutrál a znovu přidám. Bojím se že venku v prudším kopci prostě vypne místo aby se snažil. Chápu že neni dělanej na nějakou extra zátěž, ale tohle spíš působí jak nějaká divná pojistka. Co mi ovšem nejde do hlavy je že jsem neměnil nic kromě rc soupravy. Je možné že si regl nerozumí s touto rc soupravou? Lze ho nějak resetovat/spárovat s touto rc soupravou když nemá tlačítko?
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: [Problém]Podivné chování auta

tu baterku maš určite nabitu? Toto robí vybitá baterka s lacnými reglami

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: [Problém]Podivné chování auta

Vypadá to že je tam nějaká tepelná pojistka aby to neschořelo, chudák autíčko plnej proti zdi to by mně nenapadlo dělat. Představ si že vyskratuješ baterii. To je něco podobnýho když dáš plnej plyn proti zdi, motor jde do zkratu. Pokud jsi to dělal často tak je možný že se vypálila ta tepelná pojistka. Dáš plnej pojistka vypne motor aby neschořel, hned jak vychladne sepne motor a tak pořád dokola.
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: [Problém]Podivné chování auta

Jo no, ještě štěstí že nemá lipolku - to by byl pěkný ohňostroj :D
Uživatelský avatar
ToKro
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 30.12.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: [Problém]Podivné chování auta

No baterku ještě jednou vybiju-nabiju a zkusím to. A opravdu se nebavím tím že bych pouštěl plnej plyn proti zdi. Jen jsem testoval novou rc soupravu, a zjistil jsem že když nabourám do překážky tak se stane následující jev. A zde jsem uváděl plyn proti zdi, protože jsem nevěděl jak popsat fyzické zablokování autíčka.
Uživatelský avatar
moreplavec
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 30.08.2012 22:03
Bydliště: z Prahé
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: [Problém]Podivné chování auta

Podle toho co píšeš, ženeš auto do výkonu a pak se to stane. Klasicky se mi tohle dělo a mohl za to regulátor. Podstata problému byla v tom, že neudržel napětí a mně začalo blbnout řízení a plyn. Když jsem ho nechal chvíli v klidu, odpočal si a do určitého výkonu klid. Tehdá jsem to vyřešil zvednutím napětí v BEC, seřízením serva (v krajích umí žrát!) a bylo po problému.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“