Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

rozmístění elektroniky

Čaves, mám problém s neustálým rušením, jsem od auta 5 metrů a už se může zbláznit. Jezdim s vysílačkou Hitec Flash 4 a přijímač má kabel o dělce 1 metru. Kam s celou elektonikou a anténou? jak to máte vy co nemáte DSMka? :roll:
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Když jsem měl 40mhz v Yotě,aténa byla jen v 10 cm brčku směr střecha a zbytek srolovanej vedle.Dosah min 30 metrů.
Nebo to zkus jak jsem ti říkal, namotat na kus lexanu ve spirále.
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

tak to vyzkouším, doufám že o pomůže :)
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Měl jsem stejný problém, anténa namotaná okolo chassi a dosah 7 m a pak nic. Tak jsem jak řiká Cores ustřihl brčko antény, aby se vešlo do kabiny a zároveň bylo co nejvíše a bylo to.
http://lee93.rajce.idnes.cz/Black_Chassi/#DSCF5252.JPG
Používám XS-6ku a dosah taktéž okolo 30m
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Re: rozmístění elektroniky

K3NW00D píše:Čaves, mám problém s neustálým rušením, jsem od auta 5 metrů a už se může zbláznit. Jezdim s vysílačkou Hitec Flash 4 a přijímač má kabel o dělce 1 metru. Kam s celou elektonikou a anténou? jak to máte vy co nemáte DSMka? :roll:

Neuvedl jsi zda se to stalo teď nebo to tak bylo vždy, jak se rušení projevuje? Cuká servo řízení? Poskakuje auto? Dělá to i s motorem v klidu?
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Servu cuká mě, ikdyž jsem u auta, tak cuká... Motor je v klidu i se pomalu rozjíždí, bez cukání, ale nevíte někdo co se servem?
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Lee93 píše:Servu cuká mě, ikdyž jsem u auta, tak cuká... Motor je v klidu i se pomalu rozjíždí, bez cukání, ale nevíte někdo co se servem?

Nejdříve zkus jen zapojit do 1. kanálu jiné servo. Když cukat nebude, je možná jen znečištěný/zoxidovaný potenciometr.Servo rozeber a prostříkej potenciometr kontaktolem, nebo ho vyměň za nový. Nebo vyměc celé servo, záleží jak drahé používáš.
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

no mě taky serva cukaj (nebo spíš si jenom jakoby pohvizdujou páč se snažej dostat do tý středový polohy) ale to jako vůbec nevadí, ale když jsem od auta 5m tak si začnou kola zatáčet, řadí si to nesmysly a snaží se to ujet.... prostě mě ro uplně se*e. Předtím to nedělalo a teď najednou jo :cry:

nevím kam mám zamotat ten 1 metr antény, to asi taky mám velkej vliv, mám to ve spirále natočený na plastový destičce a asi 15 cm v brčku v kabině auta

zkoušel jsem všechny vodiče zalepit do hliníkový folie a je to ještě horší, když se jenom dotknu auta rukou tak už si dělá co chce...
Uživatelský avatar
Robert
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 7

Jestli nepomůže ani vytažená anténa tak bych zkusil vyměnit krystaly. Může být naťuknutej třeba v přímači.
Man SX2000 1:10

malé práce na soustruhu, unašeče, spojky, hřídele, nebojte se napsat
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

já bych anténu vytáh, jenže není kam vytáhnout ten metrovej kabel
Uživatelský avatar
Robert
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 7

K3NW00D píše:já bych anténu vytáh, jenže není kam vytáhnout ten metrovej kabel


Musí stačit 20cm jenom přes to brčko... myslím jenom na zkoušku
Man SX2000 1:10

malé práce na soustruhu, unašeče, spojky, hřídele, nebojte se napsat
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

K3NW00D píše:no mě taky serva cukaj (nebo spíš si jenom jakoby pohvizdujou páč se snažej dostat do tý středový polohy) ale to jako vůbec nevadí, ale když jsem od auta 5m tak si začnou kola zatáčet, řadí si to nesmysly a snaží se to ujet.... prostě mě ro uplně se*e. Předtím to nedělalo a teď najednou jo :cry:

nevím kam mám zamotat ten 1 metr antény, to asi taky mám velkej vliv, mám to ve spirále natočený na plastový destičce a asi 15 cm v brčku v kabině auta

zkoušel jsem všechny vodiče zalepit do hliníkový folie a je to ještě horší, když se jenom dotknu auta rukou tak už si dělá co chce...


To znamená, že servem to asi nebude (ikdyž i servo dokáže vyrobit rušení), zkus od nejjednoduších věci. Jak ti radí, krytaly, silové kabely vést pokud možno co nejdál od přijímače, odrušení motoru neupadlo?, nebo jiný kontakt, volný konektor a pod. Hliníkem nic neobaluj jakýkoliv dotek dvou kovových částí (třeba i povolený šroubek na šasi vyvolá rušení. Pokud to dříve fungovalo a nyní ne tak se něco přihodilo. Podotahuj, prohlédni spoje, kabely a postupně připojuj serva, zahejbej kabelama a tak. Antena může být zlomená pod bužírkou, kontakt na tišťáku v přijímači. Hlavně postupuj systematicky od někud někam a vylučuj postupně možné závady. Vždy ty nejhorší projevy způsobují ty nejjednoduší závady. Např. neutažená antena vysílače :D
Uživatelský avatar
K3NW00D
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 20.12.2008 0:00
Bydliště: Kůže líná z Kolína

dík, zkusim, fakt už nevim co s tim.... :evil:
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Když tak napiš do SZ jak jsi dopadl.
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak jsem nastavil výchylky serva a trochu si pohrál s vysílačkou a servo je ticho, je jak mrtvý :-D
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“