Uživatelský avatar
tiesto8
Nově příchozí
Příspěvky: 72
Registrován: 03.12.2011 0:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: WWW

Nastavení dx7i

Ahoj ,mám spektrum dx7i a servo hs805 s převodovkou od hanyše ,ale servo mi pořád mírně kmitá a cuká jako by pořád hledal správnou polohu,vím že se to dá vyřešit snížením citlivosti ,ale tu nevím jak najít a ani jak se jmenuje ta funkce ve vysílačce :-/ neví někdo jak se to jmenuje? díky :-)
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Nastavení dx7i

Hele nechci nějak mudrovat a taky nevím, jak moc je to po dvou týdnech aktuální, ale nějak se mi to nezdá. Rozhodně netvrdím, že to není možný, ale nikdy jsem i ničem takovém neslyšel. Dovedu si to představit, že by se to dalo nastavit u digitálního serva programátorem, ale 805ka je analog, ne? Jak by to ten vysílač udělal? Nějak se mi to nezdá...
Uživatelský avatar
tiesto8
Nově příchozí
Příspěvky: 72
Registrován: 03.12.2011 0:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nastavení dx7i

Ahoj ,tak aktualní to ještě je.Ono nejde snížit citlivost serva ,ale na vysílačce citlivost středu na páce .A mělo by to jít pač to každý píše u navijáku ,že když se rozjíždí v neutrálu tak nastaví větší nectlivost a hotovo.Jinak co jsem tak hledal tak by to měla být funkce exponencial,ale nevím jak změnit tu křivku pač to dělá pořád :-/
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Nastavení dx7i

No exponenciála to je, ale jestli se servo mele kolem nuly, tak to musí být něco jinýho.
Zkoušel si:

1) dát na ten kanál jiné servo?
2) odpojit zátěž?
3) dát servo na jiný kanál?
Uživatelský avatar
tiesto8
Nově příchozí
Příspěvky: 72
Registrován: 03.12.2011 0:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nastavení dx7i

salvatore píše:No exponenciála to je, ale jestli se servo mele kolem nuly, tak to musí být něco jinýho.
Zkoušel si:

1) dát na ten kanál jiné servo?
2) odpojit zátěž?
3) dát servo na jiný kanál?


no zkoušel jsem jiný servo a to bylo ok ,a dělá to i jiném kanálu a i přijimač jsem měnil.
a k čemu slouží jinak exponenciála?
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Nastavení dx7i

Exponenciální průběh je pomalejší kolem nuly. Tudíž citlivější. U rychlých aut to má smysl u řízení aby nebylo na rovince tak ostrý. U našich to u řízení smysl nemá, naopak se dá použít u plynu, ale ne každému to vyhovuje. Třeba driftaři to někdy používají opačné, logaritmicky průběh, kde mají při víceméně plném plynu citlivější ovládání.

Zpět k Tvému problému. To servo je nový? Bez zátěže čeká taky?
Uživatelský avatar
tiesto8
Nově příchozí
Příspěvky: 72
Registrován: 03.12.2011 0:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nastavení dx7i

Jj bylo ,jeste jedna vec,ze zacatku byl svihnuty odrusovaci kondik na motoru a poustel do ramu modelu minus a kdyz je upraveny servo podle hanyse tak na obalu prevodovky je plus z potenciometru serva ,takze to jezdilo samo od sebe z leva do prava. To uz sme odstranily vymenou kondenzatoru a prestalo jezdeni samo od sebe. Tak ted uz to dela jen malinko ,tak byl i odpojeny motor fyzicky a stejne to delalo ,takze v tom uz chyba nebude . Jinak bez zateze to dela taky .
Jo a jeste byl tam na zkousku optoizolator od dsysu ,ale bud byl vadnej a nefungoval nebo nevim, a napajeni bylo z obou stran podle navodu

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“