Uživatelský avatar
Subie
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 20.09.2012 15:58
Bydliště: Prešov

Problem s rychlostou

Pani, mam problem :(

Od poslednej novorocnej expedicke sa mi velmi divne sprava axial. Problem nastava viac menej len pri chode dopredu ( pri spiatocke to spravi asi raz z 10 pokusov ) . Cely problem je v tom, ze ked pridam, auto zacne cukat teda plyn nejde suvislo a ked pustim plyn teda prejdem do brzdy auto zrychli z nuly na plny vykon az kym nestlacim brzdu .Skusal som sparovat ale zrejme to nerobim korektne aj napriek manualu ked nedostavil sa ziaden vysledok ...

Problem nastava len pri tom jednom kanaly resp. ukone .. ak prehodim plyn so servom tak servo vytaca ako sa mu zachce a plyn uz ide v poriadku

Baterky vo vysielacke su nove , robi to len pri zapnutej vysielacke, ak vypnem vysielacku vtedy ked ostavne vysiet plyn hned to prestane

Vysielacka Spectrum DX3E regulator DsysMDD56

Nevie mi s tym niekto poradit?
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Problem s rychlostou

já bych soudil, že je to v reglu, zkus ho vyměnit a tím se to potvrdí nebo vyvrátí
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Problem s rychlostou

No mi to dělalo něco podobného na Pajeru a byl to regl takže taky bych doporučil na něj kouknout.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Subie
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 20.09.2012 15:58
Bydliště: Prešov

Re: Problem s rychlostou

Nuže , regulator to nie je .... Vymenil som vysielacky medzi sebou teda do jeepa som dal z dritaka a do driftaka z expe... ked som dal z driftaka do expe tu "kozmicku" vysielacku vsetko islo bez problemov , ziadne cukanie alebo pridavanie .. ale ked som dal primac z jeepa do driftaka, driftak bol nekludny, sam si pridaval presne ako na expe, ale povedal by som v trosicku mensom mnozstve , cize? Vysielacka v haji?

Este ma napadla jedna vec , mozno trosku pritiahnuta za vlasy, ale este to moze teoreticky robit slaba baterka z vysielacky kedze pred tym ako to zacalo robit boli sice uplne vybite a baterky som menil "za jazdy" v lese ked mi auto prestalo pokracovat a zacalo to robit az po vymene ... ci som nenatrafil na vsetky baterky po "zaruke" kedze vsetky boli klasicke alkalicke a este je tu moznost, ze uz boli stare a nemaju v sebe potrebne napatie? Obe sady "novych" bateriek boli z jednej "rady" od jedneho vyrobcu z jedneho obchodu i ked boli fungel novo zabalene
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Problem s rychlostou

Zkus dát nový baterie do vysílačky a když to nepomůže tak rozeber přijímač a vyčisti ho lihem pomocí vatové tyčinky a potom ho prostříkni kontaktolem a osuš. Je možní že se ti do přijímače dostala vlhkost.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Subie
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 20.09.2012 15:58
Bydliště: Prešov

Re: Problem s rychlostou

Baterky vymenene za nabijatelne a vysledok nijaky :(

Popravde, skor by som skusil pred nejakym rozoberanim to poridane sparovat nastavit vychylky.. Vie mi niekto s tym pomoct?

Navod mi od DSYSu mi k tomu velmi nepomohol a BIND tiez bez vysledku :oops: :cry:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Problem s rychlostou

Pokud prohodíš kanál plynu a kanál řízení a potom už není problém s plynem, ale s řízením, Tak to s velkou pravděpodobností bude vysílačkou - může být poškozená uhlíková vrstva na desce v potenciometru, nebo prasklá ... vyzkoušel bych jinou vysílačku. Také může být problém s klecí na baterky - píšeš, že používáš alkalické, takže je pravděpodobně strkáš do nějaké klece - tam může být špatný spoj a způsobovat nekorektní stavy. Ale Spíš bych viděl ten problém přímo ve vysílačce.
Uživatelský avatar
Subie
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 20.09.2012 15:58
Bydliště: Prešov

Re: Problem s rychlostou

Dokazem nejak zistit stav tej uhlikovej vrstvy , rozobratim alebo nejak podobne?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Problem s rychlostou

Potenciometr nerozebereš - nebo aspoň ne tak jednoduše, aby se pořádně nepoškodil. Navíc to může být jen jedna z mnoha součástek, která by ty problémy mohla způsobovat. Potenciometr se dá pochopitelně proměřit, ale znamená to vymontovat ho ven a nejlépe na osciloskopu sledovat signál při otáčení. Asi by bylo jednodušší koupit nový, ale nemusí to být ten problém.
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Problem s rychlostou

Ještě můžeš vyresetovat nastavení vysílačky. Mě to dělalo něco podobného když jsem utopil přijímač. Zkusil bych jinej přijímač ať víš jestli to je vysílačkou nebo přijímačem. Zkus poprosit někoho z okolí kdo má Spektrum vysilajdu jestli by ti nepůjčil přijímač a uvidíš co je v prde..
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Subie
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 20.09.2012 15:58
Bydliště: Prešov

Re: Problem s rychlostou

Problem vyrieseny, povoleny resp. zly kontakt na plosaku v drote od potenciometru :) :hura:

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“