Uživatelský avatar
remekson
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.11.2013 22:39
Bydliště: Heřmanovice

Spektrum DX3R Pro

Ahoj
Potřeboval bych radu. Moje Spektrum DX3R Pro nejde zapnout, jen vrní vibrace a je podsvícený displej.
Ke konci jízdy , už jsem nedával moc pozor, auto už stálo asi minutu, na vysílač jsem nesahal. Začalo pípat auto jako ztráta signálu, hned jsem přesně nevěděl o co jde, auto jsem vypnul a vyndal baterku. Pak chci vypnout vysílač a na displeji stále vše jako při zapnutém vysílači, svítí i text a ikony. Zapnu tedy auto a hlásí žádný signál. Vypnu auto, zapnu vysílač, vypnu vysílač. Stále svítí jako při provozu. Vyndám tedy baterie a zhasne jako když vypnu. Vložím baterie a už jen svítí a vibrace. Poraďte, bude ještě někdy žít? měl jsem ho rád. Jde to nějak třeba restartovat?
TLR 22, Axial Exo, Losi micro rally, Losi micro SCT, Losi micro-T,
vše řízeno Spektrem DX3R Pro
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Spektrum DX3R Pro

Stav vysílačových baterií si kontroloval? Minimálně několikrát?
Pak už jen asi servis na www.astramodel.cz
Uživatelský avatar
remekson
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.11.2013 22:39
Bydliště: Heřmanovice

Re: Spektrum DX3R Pro

Samozřejmě baterie jsem zkoušel různé i nové, nejdřív jsem myslel že to budou právě baterky. Ale předtím to normálně zahlásilo při poklesu napětí a pak vyplo.
TLR 22, Axial Exo, Losi micro rally, Losi micro SCT, Losi micro-T,
vše řízeno Spektrem DX3R Pro
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Spektrum DX3R Pro

Njn... tak pak už jenom plán "B"
Uživatelský avatar
remekson
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.11.2013 22:39
Bydliště: Heřmanovice

Re: Spektrum DX3R Pro

Mě asi šlehne! Mám po vysílači. Asi si dlouho nezajezdím.
Vyjádření servisu:

Dobrý den,

v příloze Vám posíláme oznámení o vyřízení opravy.

Rozsah poškození:
Vysílač je vybaven procesorem řady ARM7TDMI. Napájení procesoru je v pořádku, krystalový oscilátor nepracuje. Nepomohla výměna krystalu, přepájení keramických oscilátorů u krystalového oscilátoru. Procesor nekomunikuje s programátorem.

Procesor je tedy nefunkční, vzhledem k tomu, že je procesor připájen také ze spodní strany (GND), je základní deska vysílače neopravitelná. Kromě toho je do ní zapájena i kabeláž, při případném přepájení procesoru by došlo k poškození kabeláže.

Závada je obvykle způsobena rychlou změnou teploty a vibracemi - pro transport vysílače je potřeba používat kufr s molitanovou výplní.

------

Kufr samozřejmě mám a nejsem si vědom žádného nárazu, asi to bude tím že jsem jezdil venku i když bylo dost zima. A to letošní zima nebyla nic moc. Existuje nějaký odolnější vysílač, který by snesl mírnou nepřízeň počasí? S čím se jezdí například expedice? Mě to nepříjde normální aby se takhle poškodil vysílač, spoustu lidí jezdí venku a i v zimě. Já jel možná 10x a vysílač je v tahu. Trochu drahá sranda. A pokud jedu v zimě na závody a vysílač mám v autě, tak nemůžu zabránit jeho prochladnutí a potom opětovnému zahřátí když ho přinesu dovnitř. Taky to tak musí dělat všichni.
TLR 22, Axial Exo, Losi micro rally, Losi micro SCT, Losi micro-T,
vše řízeno Spektrem DX3R Pro
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Spektrum DX3R Pro

A nemáš jí ještě v záruce? Je to divný že takhle blbě odešla :-(
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Spektrum DX3R Pro

Ať žije bezolovnaté pájení... Máš to v záruce? V tom případě bych jim to ještě jednou hodil na hlavu s tím, že transportní kufr máš a že jsi s vysílačkou zacházel běžným způsobem. Máš k tomu český manuál? Je v něm něco o rozsahu teplot, kdy se dá vysílačka používat (v originálním návodě nic není), případně je tam nějak specifikována ta "rychlost změny teplot" a velikost "vibrací"? Není? Omlať jim to o hubu - vysílačku jsi používal běžným způsobem, který odpovídá manuálu, takže procesor těžko odešel (tedy předpokládám, že někde ztratil kontakt) tvojí vinou.
Jak dlouho jí máš? Podle nového OZ platného od začátku roku platí, že "Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí." Starý OZ (platný do konce 2013) říká "Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak." Pokud tedy servis píše "Závada je obvykle způsobena...", dle mého nejsou schopni prokázat, jak k vadě došlo, a na tom bych se točil.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Spektrum DX3R Pro

remekson píše:S čím se jezdí například expedice?

Samozřejmě není normální, aby ti i drahá vysílačka (kde přeci jen očekáváš nějakou kvalitu výroby a výstupní kontroly) odešla takhle rychle, kór když vlastně nebyla žádná zima.
Proto tu píši o Flysky a dalších laciných vysílačkách, které dle mého pro expedice vyhovují. Nejsem nekritický a vím, že mají své mouchy. Takovou GT3B nebo C koupíš venku za litr a 3-k přijímače máš něco lehce přes kilo. Když to povalíš nebo protáhneš sněhem, louží, zmokne ti to, utopíš to, šlápneš na to, přestane fungovat, vyhodíš to s poměrně lehkým srdcem.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
remekson
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 03.11.2013 22:39
Bydliště: Heřmanovice

Re: Spektrum DX3R Pro

Díky za podporu, ale vysílač jsem kupoval bazarový. S vibracema je to trochu diskutabilní. Sám vysílač signalizuje vibracemi různá hlášení (nízký stav baterií... podle toho co si tam nastavím) a že to vibruje dost! Poprvé sem se toho tak lekl, že jsem málem vysílač pustil z ruky. Nazval bych to spíš poškození nárazem. Těžko říct jak se k tomu choval předchozí majitel, ale předpokládám že podobně běžným způsobem. Měl jsem to dva měsíce a před 14ti dny jsem prodal svou skvělou DX3R. Je to pech. Měl jsem si ji nechat jako záložní.
Já asi nechci žádný levný vysílač. Měl jsem možnost vyzkoušet pár setových a levných vysílačů a mají takové divné chování. Jsou jakoby takové tvrdé, nevím jak to říct. Ale Spektrum DX3R a Pro mi hned sedly do ruky a auto se s tím chová uplně jinak. Rád bych dál používal tyto vysílače, jen se obávám dalšího neopravitelného problému. Vůbec by mě nenapadlo že to takhle dopadne, táta má tranzistorové radio už přes 40 let a pořád hraje (a těch pádů co má za sebou). Nechápu jak v té elektronice může něco tak odejít, aby to nešlo opravit.
TLR 22, Axial Exo, Losi micro rally, Losi micro SCT, Losi micro-T,
vše řízeno Spektrem DX3R Pro
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Spektrum DX3R Pro

Jak jsem psal, vypadá to, že procesor zřejmě někde ztratil kontakt s deskou. Možná, kdybys v okolí našel nějakého elektronika, který by věděl, co s tím - zkusil se v tom pohrabat a procesor prohřát. Sice píšou, že "... při případném přepájení procesoru by došlo k poškození kabeláže...", ale to je otázka, jak to kolem procesoru vypadá. Nic tím neztratíš, max. to bude v pudeli dál.
Důvod, proč se elektronika častěji sejří - bezolovnaté pájení. Proč si myslíte, že letecký, lékařský a vojenský průmysl mají vyjímku?
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“