Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

DX5 - naviják

Zdravím a poprosím o radu .koupil jsem vysílačku Dx5 -připojil naviják a při zatáčení se občas stane že naviják spustím také. Dá se tomu nějak zabránit? Děkuji Roman
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Ja by som to riesil asi extra prepinacom na privode napatia k navijaku alebo na vstupe do reglu navijaka. Toto budem riesit aj externym trojpolovym prepinacom kde stredna poloha bude vypnute navijaky a krajne polohy budu pre predny a zadny navijak. Pocas beznej prevadzky bude system neaktivny a pri akcii ked budem odopinat hak na vozidle tak si prepnem bud to predny alebo zadny. Tolko teoreticky a prakticky sa to ukaze az potom. Neviem ci som ti nejako pomohol ale ja to rozhodne tak nejako to budem riesit! :wink:
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

no on mi prodavač poradil dát mezi napajení a naviják vypínač a pouštět to pátým kanálem ale to se mi nepovedlo zapojit . naviják pořád funguje i s tím zapojením.
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

romanm píše:no on mi prodavač poradil dát mezi napajení a naviják vypínač a pouštět to pátým kanálem ale to se mi nepovedlo zapojit . naviják pořád funguje i s tím zapojením.
Aj tak sa to da ked mas jeden navijak, ale pokial si pamatam tak ten vypinac resp. spinac ma byt nejaky extra nieco ako na svetla alebo nieco take ako servo ktore to spina alebo vypina. Tu ti to presne neviem vysvetlit lebo som to osobne este neriesil ale v niektorom vlakne sa to uz riesilo a ked tak niekto zbehlejsi by ti vedel lepsie poradit staci trochu vyckat. :wink:
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

nevim jak to ma DX5, ale pokud to bude podobny moji DX6tce tak mozna najdes inspiraci v mem navodu

http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... opic&t=243
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

řešil sem stejnej problém a nakonec sem to udělal tak, jak píše Myšák Jerry...na kabel mezi baterii a regulaci navijáku sem dal vypínač a hotovo...při jízdě vypnuto, při vyprošťování šáhnu pod blatník, zapnu a vysílačkou ovládám...funguje to k naprostý spokojenosti, akorát stačí nezapomínat ho po skončení vyprošťování vypnout :D
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

Tak jsem to udělal s tím vypínačem a je to super. díky za radu :tleskam:

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“