Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Servo Hitec - zpomalený chod

Chtěl bych se zeptat někoho zkušeného na následující problém.
Koupil jsem z druhé ruky údajně nové servo Hitec HS-5565MH.
servo mi přišlo v krabičce s příslušenstvím a vše skutečně vypadá nově, nepoužitě.
Když jsem servo na vyzkoušení připojil v autě do přijímače, zjistil jsem,
že servo má hodně zpomalený chod. Rychlost otáčení volantem na rychlost chodu serva
nemá prakticky žádný vliv, servo se jen stejnou, pomalou rychlostí přetočí do polohy nastavené volantem.
Taky jsem zjistil, že na jednu stranu se servo otáčí v rozsahu cca 90°, zatímco na druhou jen cca 45°.
Zkoušel jsem to na dvou autech a dvou vysílačkách a chová se to stejně.
Tato serva se snad dají programovat nějakým programátorem, je možné, že by mohlo být
do výše popsaného stavu naprogramované, nebo se pravděpodobnější, že se jedná o závadu?
Pokud by bylo servo "jen" přeprogramované, asi se nedá nějak resetovat do továrního nastavení, bez použití toho programátoru?
Samozřejmě to budu řešit s prodávajícím, ale než mu napíšu tak bych k této problematice rád zjistil nějaké informace.
Předem díky za vaše rady a názory.
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Letec
Uživatel
Příspěvky: 233
Registrován: 29.02.2016 18:43
Bydliště: Praha

Re: Servo Hitec - zpomalený chod

Ahoj podívej se na stránky Promodels vyhledej si tam DPC-11 Univerzální programátor serv Hitec.Karel :BYE:
CFX-W- Jeep Mighty
CFX-W-Jeep 6kolka
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Servo Hitec - zpomalený chod

Zkusil bych nastavit vysílačku...středovou polohu, stejný koncový polohy, vynulovat trimy, vynulovat expa, prostě co ti dovolí vysílačka....třeba to pomůže
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: Servo Hitec - zpomalený chod

Pánové děkuji za vaše rady a názory. Koukal na ten programátor a jedna z funkcí kterou tím lze programovat je i rychlost serva po 10% od 10 do 100%. To by odpovídalo mému podezření, že to servo někdo za nějakým účelem naprogramoval, ale pak nepoužil. Bohužel ten programátor stojí cca 400,- a kvůli tomu jednomu servu se mi ho kupovat nechce, ideální by bylo,
kdyby byl nějaký způsob jak ho resetovat do továrního nastavení bez použití programátoru.
Zkoušel jsem i přenastavení všech hodnot na vysílačce ale nepomohlo to.
Psal jsem o tom i prodávajícímu, ale prý to servo takhle dostal s tím, že je nové a s tím od koho ho má už není v kontaktu aby se ho mohl zeptat zda ho nějak programoval. :-(
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Servo Hitec - zpomalený chod

Asi ti nezbyde nez najit nekoho s programatorem i nejaky obchudek, kdo by ti ho prenastavil.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Servo Hitec - zpomalený chod

Vidím, ze jsi z Prahy. Zkus zajít do nějakého kamenyho obchodu, třeba ti to na programátor napichnou.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Martin01
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 17.12.2011 0:00
Bydliště: Praha

Re: Servo Hitec - zpomalený chod

Tak jsem se nakonec domluvil s prodávajícím na slevě z ceny a budu doufat, že se mi podaří servo přeprogramovat do továrního nastavení. Náhodou tu není nikdo kdo má ten programátor a byl by ochotný se za přiměřenou úhradu pokusit to servo přeprogramovat ? Pochybuju, že by mi to udělal někdo v obchodě, protože ten programátor se připojuje k PC a předpokládám, že to obnáší i instalaci nějakého obslužného sw do PC.
Auto: SCX10 - old Chevy
Vysílačka: Robitronic TL-3C 2,4Gh
http://01martin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Servo Hitec - zpomalený chod

Zkus to, mivaj to i nainstalovany. Ja u svyho prodejce programuju regl jen to svisti. Kabl ma drahej :-D .
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Servo Hitec - zpomalený chod

Tak tak. Lina huba, hotovy neštěstí. Zajdi tam, nepochybuj a prostě to zkus!
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“