Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

2,4ghz

Ahoj. Dnes se mi stala na expedici takova neprijemnost. Restartovala se mi vysilacka a musel jsem ji znovu sparovat s autem. Ale bohuzel zacal blbnou plyn. Vzad jede auto normalne. Ale vpred pri postupnem pridavani jen cuka a pak vyrazi naplno. Podezrival jsem regulator, ale pri pouziti stare 40MHz soupravy jezdi auto tak jak ma. Shodou okolnosti se mi to stalo ve chvili, kdyz jsem prilozil tel. Se zapnutym internetem k vysilacce. Mohlo by to mit spojitost? Nemate s tim nekdo nejakou zkusenost?
Uživatelský avatar
pepito
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 06.03.2013 16:11

Re: 2,4ghz

nejdřív zkus revers na zpátečce pak by to melo jet normálně dopředu mě toto udělala taky vysílačka ale když jsem to přehazoval tak to jezdilo normálně byla to obyč vysílačka tak jsem to víc neřešil a jezdil tak
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: 2,4ghz

Tím si problém vyřešil, nebo ti naopak blbla zpátečka?
Uživatelský avatar
pepito
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 06.03.2013 16:11

Re: 2,4ghz

Problém se tim vyřešil akorát jsem vždy musel dát reverz abych mohl jet dopředu
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: 2,4ghz

Musím najít jiné řešení :-(
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: 2,4ghz

Jaká 2,4GHz? Každá se může chovat jinak. Má to paměti, mixy, nastavení křivek..?
Servo se na plynovém kanále chová stejně, nebo správně? A naopak regl na volantovém kanále?
V zásadě při divném chování vrátit všechno do nuly, defaultního, nebo továrního nastavení, zrušit paměti, atd. Znovu spárovat. Prověřit normální chování všech kanálů pomocí normálně funkčního serva. Znovu nastavit koncové výchylky na regulátoru, v případě potřeby i reverzy, křivky, apod.
Vlivem cizího blízkého a silného WiFi signálu může dojít k zahlcení příjmu u přijímače, nebo vysílače (povídají si obousměrně) a k dočasnému výpadku, ale obvykle ne k přenastavení, nebo resetu. Příčina problému bude s velkou pravděpodobností někde jinde.

Podobně se může projevovat i rušení od pohonu a v nějakém kritickém stavu někdy stačí ke vzniku problému i relativně nevýznamná změna v nastavení. Ale to je na další kapitolu.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: 2,4ghz

eos píše:Jaká 2,4GHz? Každá se může chovat jinak. Má to paměti, mixy, nastavení křivek..?
Servo se na plynovém kanále chová stejně, nebo správně? A naopak regl na volantovém kanále?
V zásadě při divném chování vrátit všechno do nuly, defaultního, nebo továrního nastavení, zrušit paměti, atd. Znovu spárovat. Prověřit normální chování všech kanálů pomocí normálně funkčního serva. Znovu nastavit koncové výchylky na regulátoru, v případě potřeby i reverzy, křivky, apod.
Vlivem cizího blízkého a silného WiFi signálu může dojít k zahlcení příjmu u přijímače, nebo vysílače (povídají si obousměrně) a k dočasnému výpadku, ale obvykle ne k přenastavení, nebo resetu. Příčina problému bude s velkou pravděpodobností někde jinde.

Podobně se může projevovat i rušení od pohonu a v nějakém kritickém stavu někdy stačí ke vzniku problému i relativně nevýznamná změna v nastavení. Ale to je na další kapitolu.

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Mám LRP čili spíše základ. Šteloval jsem všemožně, co štelovat šlo. Problém se zlepšoval, zhoršoval, ale nevyřešil. Nicméně, vysílajda už mi dorazila nová, takže zase skáču přes kaluže.
Uživatelský avatar
plutoone
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 03.01.2014 14:20

Re: 2,4ghz

Věřte, nebo ne. Včera se mi stalo znovu to co píši v prvním příspěvku. Jezdil jsem, zazvonil telefon. Já ho zvedl a auto přestalo jet. Po opětovném napárování Vše funguje tak jak má, ale blbne jízda vpřed. Vysílačku budu letos po 4. reklamovat :-(

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“