Uživatelský avatar
Pech
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 18.11.2009 0:00
Bydliště: (okr.-Strakonice)

Problem s dosahem přijímače.

Ahoj,když jsem koupil Axíka,tak jsem měl dosah ovládání přes 100m uplně v pohodě a teď poslední dobou neujede ani 10m a zastaví protože nemá dosah.Vůbec nevím proč a co dál,antena vytržená neni,mám ji vytaženou zvlášť z krabičky,aby neveedla kolem ostatních kabelů,dokonce jsem mezi regulátor a přijímač dal vrstvu alobalu kvuli stínění signálu a stejně to nepomáhá.Baterky nabité plně jak v autě,tak ve vysílačce a nevím čím to je.Jinak vysílačka jednoduchá klasická volantovka co je RTR setu.Za každou radu budu rád,děkuji.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

dělo se mi něco podobnýho, a byla to anténa přijímače...nebyla vytržená, ale uklepaná z desky...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
stelerp
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 22.11.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek (Sviadnov)
Kontaktovat uživatele: WWW

Nazdar

Poslední dobou mám zkušenost, že se v přijímačích utřepe drátek v tlumivkách, či cívkách, takže anténa za to převážně nemůže :-(

Ale jako první věc, se vždy mění anténa za novou, aby se toto vyloučilo.
CC-01 (Pajero a Toyota FJ40) / TL01-Short (Toyota FJ40) / Scania 6x4 / Off Road Trailer / http://hobby.trainzpedro.cz
Uživatelský avatar
Pech
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 18.11.2009 0:00
Bydliště: (okr.-Strakonice)

Antenu bych klidně vyměnil,ale nevím jak.Na panele je to něčim zalepený,že neni vidět ani svár(asi proti utržení).Tim že sem jednou ohnul antenu na vysílačcce to být nemůže nebo jo?Nic s ní neni jen byla trochu ohnutá,tak jsem ji srovnal.
Uživatelský avatar
Nytrak
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: Č. Budějovice

Ideální by bylo testnout jestli je problém ve vysílači nebo v přijímači, ale asi nemáš v okolí nikoho kdo by ti pučil vyzkoušet.
Většinou se elektronika lepí tafixem nebo podobným lepidlem, zkus jestli to půjde opatrně utrhnout. klidně se mohl přežuchlat drátek vevnitř v izolaci, to pak nezjistíš bez proměření. Dokud se nedostaneš ke konci antény tak toho moc nevymyslíš. Když už se v přijímači vrtáš, prohlídni součástky jestli nějaká nevypadá podezřele, hlavně krystaly rádi umírají bez varování.
To umí každý debil, aby eso trumfem přebil. Ale dát na eso dvojku, to je teprve gól!
* 2x Slash * SCX 10 * Holiday Buggy * Popletka * Pinzgauer *
Uživatelský avatar
stelerp
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 22.11.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek (Sviadnov)
Kontaktovat uživatele: WWW

Čoveče, asi mám štěstí, ale za celých téměř 25 let jsem na mrtvý krystal nenarazil.
CC-01 (Pajero a Toyota FJ40) / TL01-Short (Toyota FJ40) / Scania 6x4 / Off Road Trailer / http://hobby.trainzpedro.cz
Uživatelský avatar
Pech
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 18.11.2009 0:00
Bydliště: (okr.-Strakonice)

No jo jsem pouze praštěnej amater a nevim jak poznam že je krystal o.k.V přijímači se zatim nevrtam,jen jsem ho rozebral akoukal na tu antenu.Zkusim to tedy rozebrat a opatrně oloupnout to z té anteny a pak zkusim proměřit drátek od anteny.
Uživatelský avatar
Pech
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 18.11.2009 0:00
Bydliště: (okr.-Strakonice)

Help me,tak jsem včera antenu odpajil vyzkoušel přes diodu a byla o.k. tak jsem ji zase napájil zpět.Už fakt netušim co s tím.Nechápu jak to,že by na to měl takovej vliv regl,či kabely,když při koupy byly taky kabely a regl vedle sebe.Už fakt nevím co s tím.Zkoušel jsem i vyměnit krystaly z vysílačky do přijimače a obráceně a pořád stejný.Momentální dosah je 5 m :cry:
Uživatelský avatar
stelerp
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 22.11.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek (Sviadnov)
Kontaktovat uživatele: WWW

Ahoj, při plně funkčním přijímači nemá vedení kabelů do 50m dosahu určitě vliv. V těchto případěch se spíše řeší rušení, než dosah. Prohození krystalů taky zabrat nemůže, jsou nezaměnitelné. Proto jsou označené RX (přijímač) a TX(Vysílač). Osobně tvůj problém vidím někde ve vstupním obvodu, tedy někde na indukčnostech (cívky, tlumivky). Ale to nedohledáš. Pokud je to v záruce, mazal bych s tím do obchodu. Pokud je to z NETu, či ze zahraničí, tak je to asi v pytli.

Můžeš prozradit jakou frekvenci a modulaci ta RC souprava má? (27 či 40MHz a zda AM, či FM modulace)
CC-01 (Pajero a Toyota FJ40) / TL01-Short (Toyota FJ40) / Scania 6x4 / Off Road Trailer / http://hobby.trainzpedro.cz
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Problem s dosahem přijímače

Zkus hledat problém na druhé straně ve vysílači.Zkus anténu jestli neni uvolněná nebo si něco nepoškodil když si ji ohnul.
Bob
Uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 13.04.2009 0:00
Bydliště: Brno

Nemenils tam neco?
Moje galerie (historie) - http://bob4x4.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Pech
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 18.11.2009 0:00
Bydliště: (okr.-Strakonice)

Neměnil jsem nic,antena byla ohlá,ale jen trochu.Vysílačku jsem nerozebíral,protože se v tom nevyznam,ale kouknu na ni zítra.Jinak je to 27MHz jestli AM či FM nevím,ale asi AM je to ta nejjednodušší vysílačka co se dává k setu RTR.Jinak jsem kupoval auto přes net z MZ-racing.net a asi by byl problem s reklamací.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Problem s dosahem přijímače

Anténa u visílače se dá odskoušet žárovkou ale nevim parametry žárovky.Tak poznáš jestli výsílá.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Problém s dosahem přijímače

Pokud chceš v budoucnu rozšířit vozovej park tak uvažuj o koupi nového rádia a budeš mít poproblémech. Můj kamarád už takhe koupil dvě nové volantovky a má klid.Jinak zkus tu reklamaci.
Uživatelský avatar
Pech
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 18.11.2009 0:00
Bydliště: (okr.-Strakonice)

No mám v plánu do budoucna určitě jinopu vysílačku a přijímač,protože bych chtěl 3-kanálovku kvuli navijáku.Ta reklamace nevim,nevim,protože jsemtam pár věcí předělal,třeba jako linky,přendání regulátoru a přijímače do jedné vodotěsné krabičky(To byla jediná věc,kdy jsem něco dělal s elektronikou) atd.Nevím,ale zkusim se poptat.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“