Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

standard konektory

Pár let přemýšlím nad tím jaké konektory na baterii by byli nejideálnější. Často se stává, že se jede na expedici a pokud někdo potřebuje půjčit baterii narážíme na problém, "já mam zlatý trojky, já zlatý čtyřky, já T-deans. Co se takhle domluvit na nepsaném standardu? Nikoho nechci samozřejmě nutit, ale pokud by se to zavedlo mohlo by nám to všem ulehčit spolupráci při expedicích. Bavil jsem se třeba se Salvatorem a ten používá T-deans konetory, který mi přijdou totálně blbuvzdorný a s malým přenosovým odporem, jsem tedy pro T-deands konektory.

Obrázek
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: standard konektory

Tak já standardně používám zlatý 4, ale na některých bateriích(kvůli holce) mám i T-deans konektory. Když potřebuju baterii od holky, tak mám udělanou redukci

EDIT: a ano, mám to i obráceně, takže T-Deans mi nevaděj
Naposledy upravil(a) tomas71 dne 27.10.2014 15:19, celkem upraveno 1 x.
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Libin
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 09.09.2014 16:51

Re: standard konektory

Já jsem pro T-deands
Buffalo
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 15.10.2014 20:05
Bydliště: Prachatice

Re: standard konektory

PALI píše:Pár let přemýšlím nad tím jaké konektory na baterii by byli nejideálnější. Často se stává, že se jede na expedici a pokud někdo potřebuje půjčit baterii narážíme na problém, "já mam zlatý trojky, já zlatý čtyřky, já T-deans. Co se takhle domluvit na nepsaném standardu? Nikoho nechci samozřejmě nutit, ale pokud by se to zavedlo mohlo by nám to všem ulehčit spolupráci při expedicích. Bavil jsem se třeba se Salvatorem a ten používá T-deans konetory, který mi přijdou totálně blbuvzdorný a s malým přenosovým odporem, jsem tedy pro T-deands konektory.

Obrázek

Na baterky jedině tohle!
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: standard konektory

taky máme redukci :lol:

Obrázek

myšlenka není špatná, ale stejně to nesjednotíš nikdy ... mám 4mm goldy a dostačují mi, rozšířené jsou dost ..
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: standard konektory

myslim teda ze 4mm gold je lepsi cesta, protoze cinsky baterky je maj seriove, a hodne lidem to vyhovuje a nepotrebujou nic jinyho a tyhle konektory (cenda a ja) pouzivame na motory , ja je nesnasim jdou blbe rozpojit... my sme se sjednotili uz na zacatku nasi modelarsky kariery 4mm na baterku a dean na motoru.... :lol:

ale jako Jooo myslenka dobrá.... :OK:
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
bruce
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 10.09.2012 18:42
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: standard konektory

Já je mám a jsou v poho.....
Toyota Hilux -Modelex
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: standard konektory

jasný taky mam 4mm ale přijdou mi lepší T-deans, já přesedlám na T-deans
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
Alindur
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 09.01.2011 0:00
Bydliště: Liberec

Re: standard konektory

Ty hladký deansy jsou na hovno při pájení se roztavej a jsou na vyhození. Nehledě na to že rozpojovat hladkej konektor skoro nejde. Lepší je ta kopie z HK kde jsou vroubky a jsou z lepšího materiálu kterej má vyšší tepelnou odolnost. A o ceně ani nemluvim.

Originály co dává HK k baterkám jsou děsně nepraktický kvůli velikosti celýho konektoru.

Osobně používám 4mm dutinky na kabelu z regulátoru a připojuju rovnou do baterky.

Myslim že je zbytečný to řešit. Nováčka stačí upozornit ať vyhodí hlavně tamiya konektor a pak se vždy někdo najde kdo bude mít stejnej konektor.
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: standard konektory

Já mám k hardcase baterce 4mm samec gold "napřímo" k reglu, bez mezikonektoru. Ale v pytlíku vozím redukci na T-deans(a kdoví na co ještě), takže "standardně půjčovat" baterku bych eventuelně mohl. Asi hlavně souhlasím s
Alindur píše:Myslim že je zbytečný to řešit. Nováčka stačí upozornit ať vyhodí hlavně tamiya konektor a pak se vždy někdo najde kdo bude mít stejnej konektor.
Naposledy upravil(a) Ming dne 27.10.2014 19:59, celkem upraveno 1 x.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: standard konektory

Jelikoz kolega je zase letec tak jsem presel na XT60 konektory.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: standard konektory

Tento nápad jsem se snažil prosadit už před lety. Marně, ale stále si myslím, že je to dobrý nápad. Osobně teď nepoužívám TDeans, ale XT60 na baterie a Gold 3.5 na motor - v konfiguraci samice na reglu a samce na motoru. Tohle všechno sjednotit by bylo super.
Jsem samozřejmě nakloněn debatě o přechodu na nějaký systém. Na druhou stranu mě moc nebaví postoj "Já mám toto, kdo je vic" Stiffi sorry, ale Dean na motoru je blbej. Tam to chce něco, co prostě prehodis. Na baterky jsem ochotný přejít na deany, na motoru stojím za tím, že to musí jít přehodit - polarita. Na baterku bych nakonec i ty G4 dal...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: standard konektory

swinaku jo to je bozi redukce :-D takova znamka panku :-D :-D tos me dostal


alindur to rekl nejlepe
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: standard konektory

Souhlasím, osobně používám T-deans na všem, ale pokud se domluvíme na nějaké standardizaci přizpůsobím se. Je to rozhodně dobrej nápad.
Uživatelský avatar
majawa
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 24.09.2012 20:59
Bydliště: český dub

Re: standard konektory

já používám t deany už od začátku přived mě k nim černis a nemám snima žádnej problém, je pravda že ty plošky na připájení jsou trošku kradší a hladší, ale připájet se to na ně dá úplně vpoho.
Já osobně to pájim obyč 100w pájkou a max za pomocí kleští na podržení t-deanu a nikdy se mi nepovedlo roztavit konektor.
takže sem pro T-DEANY :OK:
sjednotit se to asi nedá nikdy každej má svuj názor, takže buď si dotyčnej zainvestuje ještě do jedný baterky, nebo si hold bude muset udělat redukce na všechny typy :-D
SCX cherokee
http://majawa.rajce.idnes.cz/
TEL: 736 138 672

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“