Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

RC Tactic TTX-240 2,4GHz

Kdysi jsem se tu ptal na zkusenosti ohledne RC soupravy znacky Tactic.. Bylo mi odpovezeno, ze ji nikdo nezna, a ze to asi nebude nic moc.. A ze jestli ji koupim, ze mam dat info..

Chtel sem druhou vysilacku - volantovku a nejlepe 2,4.. Uvazoval sem o koupi DX3E ale nezdala se mi cena - ne ze by byla nejak predrazena ale precijen me by stacilo neco obycejnejsiho a levnejsiho.. Po nejaky dobe se tu objevil inzerat, ze je tahle RC na prodej, cena 900kc.. Tak sem si rekl proc to nevyzkouset..

Vypada asi takto..

Obrázek

Je to jednoducha 2,4 GHz dvoukanalovka.. Je lehka, dobre padne do ruky a vypada celkem pekne.. Najdete na ni standartni otocny trimy pro plyn a rizeni, reversy a taky nastaveni velikosti rejdu zataceni..

Obrázek

Nizka vaha je dosazena diky pouziti 4AA.. Vydrz je slusna minimalne 5 hodin - nabijim prubezne takze nevim kolik presne vydrzi..

Obrázek

Prijimac je maly, lehounky a ma integrovanou antenu.. Dosah sem zkousel na cca 60 metru a bez problemu.. Vyrobce v manualu uvadi ze ma i Fail Safe - pri ztrate signalu se oba kanaly hodi na neutral.. Zajimaovst je, ze je trikanalovy.. Jinak vyrobce jeste udava, ze je staveny pouze na 6V - bud regulator s BEC a nebo na 4AA.. Ja pouzivam standart regl od Tamiye, kterej posila plnou stavu z baterky - 7,2V.. Po nejaky dobe me ale prestalo bavit menit furt ty tuzkovky, jeste k tomu servo bylo dost slaby.. A taky sem to risknul a pripojil rovnou na regl.. Vse maka jak ma.. :-)

To je asi vse k me recenzi, vysilajdu pouzivam asi mesic a sem s ni moc spokojenej, jinak nova se da poridit kolem 60 babek.. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Ony přijímače vydrží až 9V o tom žádná, IO uvnitř je na to dimenzovaný. Ale koukni se, kolik má maximum servo, protože ta bývají okolo 6V max. Abys nevyhulil servo. Přes přijímač ti jde "plná" i do serva.
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Diky za info :-) Vim, ze to jde i do serva, mam Hitec 311, je to to zakladni servo, co se dava k vysilajde a funguje to normalne bez problemu, driv jsem s tim jezdil - vic jak pul roku, jeste kdyz sem mel ve Fordovi kompletni Hitec radio i s timhle servem..
Kdyz to servo driv jelo na tech 4,8V tak bylo takove slabe a moc se mu nechtelo.. Ted kdyz do nej poustim 7,2V tak je aspon dvakrat silnejsi.. :-D A netvari se, ze by se mu to nelibilo.. V provozu je uz vic jak rok a ma uz dost za sebou ale funguje.. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Celkem by me zajimal maximalni dosah...chtelo by to vyzkouset nekde na velkym prostoru.

Ten prijimac zas tak malej neni... spektrackej k dx3r je polovicni.
Jinak co sem videl, to vubec nevypada spatne, i to zpracovani neni nejhorsi za tu cenu.
Obrázek
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: RC Tactic TTX-240 2,4GHz

Poprvé v historii RC.305 jsem zrecykloval-upravil jako nový starší článek 8) . Všiml jsem si, že Tactic TTX300 je na MZ k dostání za docela pěknou cenu (1139,-). Tak jsem se na ní juknul po tom roce blíž a myslím, že má zajímavé funkce. Kromě standardního nastavení přes knoflíky a přepínače má také jednoduché programování - nastavení EPA pro všechny kanály a možnost nastavit třetí kanál na 2-, 3-, 4-polohový nebo proporcionální. Přijímač je cca za pětikilo, což taky jde. Více zde - Tříkanálová RC souprava Tactic TTX300 2,4GHz
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: RC Tactic TTX-240 2,4GHz

Pro expediční ježdění se mi nejlépe osvědčila FS GT3C, je lehoučká díky LiPol článku 1S (pořizovací cena u číňana cca 1000,-)...a za příplatek 200,- na počkání přeprogramovaná na plný 8mi kanál, přehledný velký display ...co víc si přát?
:tleskam:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“