Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Servo

Ahoj, mám pro mnohé asi hloupý dotaz. Jak přimět servo, aby se točilo dokola - odstranit koncové body otáčení. Děkuji
Uživatelský avatar
pepito
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 06.03.2013 16:11

Re: Servo

Ptáš se nebo to vysvětluješ ? Myslím že už to bylo mnohokrát odpovězeno kdyžtak koukni ta Tamiyaforum v sekci stavba je snad mnoho navodu aby se točilo servo dokola. Jinak ano jak jsi psal tak stačí oddělat ty zaražky a pak si pomocí potencometru v servu to vycentrovat co nejlíp a zalepit aby se to nehlo
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Servo

Ptám se. Zapomněl jsem přidat :?: :oops:
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Servo

A odpoj mechanické spojení s potenciometrem :-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Servo

Ještě bych měl jeden dotaz: Koupil jsem si nové servo s větším tahem. Okolo 12kg, Ale stává se mí, že pokud zatočím (nemusím do krajní polohy) motor ztratí výkon. Vrátí li se kola do přímého směru auto opět zrychlí. Mohlo by to být regulátorem, že nestačí zásobovat silnější servo proudem? Přeci jen už je to dědeček :-p
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Servo

I tak bych zkontroloval jak máš nastavené koncové polohy serva ........ pokud nemáš , tak ti servo zatočí kolama na dorazy na nápravě , opře se to (kameny) , ale servo se snaží točit dál . V této chvíli vylítne spotřeba serva extrémně nahoru, to ale jak píšeš neni teda asi ten problém.
V každém případě tyhle serva větší spotřebu mají , i s tím se musí počítat, ale takhle extrémně by se to projevovat nemělo. Když už se tady rozepisuješ o dědečcích .... bylo by lepší rovnou napsat jak a čím máš osazenou elektroniku .....
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Servo

rotruck píše:I tak bych zkontroloval jak máš nastavené koncové polohy serva ........ pokud nemáš , tak ti servo zatočí kolama na dorazy na nápravě , opře se to (kameny) , ale servo se snaží točit dál . V této chvíli vylítne spotřeba serva extrémně nahoru, to ale jak píšeš neni teda asi ten problém.
V každém případě tyhle serva větší spotřebu mají , i s tím se musí počítat, ale takhle extrémně by se to projevovat nemělo. Když už se tady rozepisuješ o dědečcích .... bylo by lepší rovnou napsat jak a čím máš osazenou elektroniku .....

Koncovou polohou to není. Stačí i mírné zatočení. Mám regulátor LRP Runner je opravdu starý. Cca 15 let. Vysílačku a přijímač mám 3 kanál. Reflex Wheel pro 2. Servo H-king. Baterii LRP 3600 NMHI
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Servo

Chlapci mám jeden technickej dotaz. Jak lze prodloužit chod serva? Na vysílačce (Spektrum DX3C) mám nastavené úplně maximum co jde (150%) ale pořád to nechodí tolik kolik bych potřeboval, když ho odpojím tak rukou s ním hnu ještě víc takže na dorazech není, to znamená že je to omezené nak elektronický, jak to pustit více?
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Servo

Nevim přesně jak, ale pokud se nepletu, musel bys preprogramovat servo. Osobně bych dal delší páku.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Servo

vyměnit potenciometr za nižší hodnotu
ale z hlediska geometrie náhonů spíš radši tu delší páku

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“