kibars
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 16.11.2015 16:44

Nevyužití celého rozsahu volantu na Kyosho Syncro KT-201

Ahoj,

mám vysílačku Kyosho Syncro KT-201 a mám problém s nastavením EPA tak, aby se využil celý rozsah volantu.
Postupuji tak, že trimem nejdřív srovnám kola do neutrální polohy ("rovně"). Poté současně snižuji EPA a točím volantem do maxima. Cílem je při maximálním vytočení volantu mít servo natočené na hranici možného zatočení koly. To udělám pro pravou a levou stranu zvlášť.

Problém ale pak je, že při vracení volantu z maxima směrem k neturálu je cca 1/4 dráhy servo bez akce (vysílačka stále posílá stejnou hodnotu). Takže využívám pouze 75% dráhy volantu a to mě štve.

Vysílačka dále podporuje tzv. Dual Rate Control, díky kterému se dá případně symetricky dále snížit rozsah maxim (prý např. pro málo zatáčivé tratě). Zkoušel jsem tedy ještě nastavit EPA zpět na 100% a naopak snížit DRC, ale dostal jsem se do stejného stavu.

Nemáte někdo tuto vysílačku? Dělají to třeba i jiné vysílačky a já tu řeším něco, na co je každý zvyklý?
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nevyužití celého rozsahu volantu na Kyosho Syncro KT-201

Mám nepříjemný pocit, že uživatelů vysílaček Kyosho tu bude jako panen v bordelu. Naposledy jsem vysílačku od Kyosho měl k Mini-Z, a to bylo stejně Ko Propo 8) Ta 1/4 "bez akce" je u neutrálu nebo k max. výchylce?
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
kibars
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 16.11.2015 16:44

Re: Nevyužití celého rozsahu volantu na Kyosho Syncro KT-201

Aha, tak to je blbý :( Přitom má všechny funkce co potřebuju.
Dílenské zpracování je sice otřesné, ale co jsem koukal, tak jsou na tom plasťáky Sanwy či Futaby anebo Spectrum za cca 10k tak nějak podobně :-/ A to mě dost odrazuje od jejich zakoupení - za ty prachy bych čekal přesné slícování, žádné odštěpky a ostré hrany a podobné zrůdnosti.
Dokonce jsem na tom už odjel 2 závody a "šlo to" :-D Ale bohužel nemám aktuálně s čím porovnat, řeším to až teď a v okolí není nikdo s RC.

Jedná se o problém směrem k maximální výchylce.
A díky moc za reakci!

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“