Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Obrácený směr ovládání

Ahoj, asi jsem svůj příspěvek nenazval správně. Volantová vysílačka Flysky GT3C (rozšířené kanály) přijímač Rx Fly Sky R6B (6Ch) a regulátor Tazer 60A s nastaveným crawler modem. Všechno dřív s nerozšířenou vysílačkou a 3ch přijímačem chodilo správně. Nyní plyn k sobě auto jede dozadu....pustím ovladač plynu do polohy "brzda" auto stojí....plyn od sebe auto jede vpřed. Takže všechno OK jen opačné směry. Když dám reverz na kanál a plyn k sobě, tak auto jede správně dopředu.....když pustím ovladač plynu do polohy "brzda".... tak auto couvá samo ale pomalu a plyn dám od sebe, tak auto správně couvá. Brzda je v tomto případě někde v mezipoloze......mezi ovládáním pro jízdu v před a brzdou (snad to jde z mého popisu pochopit :-[
Napadlo mě jestli to není tím že jsem si vysílačku nechal rozšířit, ale nemohu ani podle návodu přijít na to kde je chyba.
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: Obrácený směr ovládání

Ahoj, mělo by to byt jednoduchý... teoreticky jde jen o to že máš přehozený trim na vysílačce... nebo kable na motoru ? Začal bych vysílačkou a překontroloval trimy :wink:
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Obrácený směr ovládání

motor mám stejnosměrný...tam snad nesmím přehodit kabely - a *. Zkoušel jsem snad všechno ale zkusím znovu postupně všechny rady co se mi ted dostávají...je možné, že jsem byl už dost zblblý a mohl jsem zjištovat problém na jiném kanále...občas dost zmatkuju 8o
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Obrácený směr ovládání

můžeš je přehodit
ono když se mění vpřed/vzad, tak se mění i polarita na těch kabelech :)

i stříďák se dá přehazovat pro přehození směru
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Obrácený směr ovládání

Přehoď kabely na motoru a mělo by být po stasrostech.
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Obrácený směr ovládání

Závada odstraněná...díky moc všem za pomoc. Banalita a opět byla chyba v rukách..... nakonec to byl opravdu jen trim plynu, ale tím že vysílačku mám rozšířenou, tak se zvětšilo i nastavení trimu a já jsem vlastně využíval jen půl trimu. Prostě jsem na displeji sledoval hodnoty a tam kde byl dřív konec, tak jsem jednoduše trim pustil místo abych ho ještě držel...pak bych zjistil že to jde ještě dál. Musím si holt zvyknout, že vysílačka se stala dokonalejší a umí toho ted víc :-D
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Obrácený směr ovládání

Jsem z toho popisu poněkud zmaten, ale spíše bych řekl, že bys měl trim plynu dát "na nulu" a nechat regulátor (předpokládám, že je to automat, nechci to teď hledat) znova načuchat krajní polohy.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Obrácený směr ovládání

minotaur píše:Jsem z toho popisu poněkud zmaten....

Ted řeším problém se 4CH pro naviják topic4701-420.html , takže až to bude fungovat zkusím se znovu nějak popasovat s tím regulátorem a plynem. Asi máš pravdu, ale musím nějak postupně a tohle s vytrimováním zatím funguje.....ale dík za radu.
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“