Uživatelský avatar
JulesMess
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 16.04.2015 23:00
Bydliště: Praha

Problém se servem

Čau kolegové, dnes mi přišlo úplně nové servo Bluebird BMS-660DMGplusHS ( http://hobbyking.com/hobbyking/store/__36266__BMS_660DMGplusHS_Super_Strong_Digital_Servo_MG_14_2kg_17sec_52g_EU_Warehouse_.html ). Od prvního zapojení mi příjde jeho chování podezřelé. Po zapnutí vysílačky (FS GT3C) začnou převody v servu cukat....tisíci hran se sice nehne, ale ty menší kolečka pořád procukávaj. Zkoušel jsem dle rad tady na fóru znovu spárovat vysílačku s příjmačem, ale bohužel, chová se to pořád stejně. Regulátor mám DSYS MDE90W. Baterie Turnigy 5000mAh 2 cell 7.4V 20C. Nevím jestli je toto cukání běžné a časem třeba vymizi a nebo mám problém někde v elektronice. Samotným servem si myslím to nebude, protože jsem tyto serva koupil dvě a cukají obě. Předtím jsem měl serva TP MG996 a během měsíce jsem dvě odvařil ( jedno pouze na souši, druhé jsem testoval i ve vodě, ale bylo opatřeno nanotech postřikem). Chtěl bych Vás požádat o radu, nebo zkušenost buď s tímto servem a nebo tímto problémem....přikládám i odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=NiNQK0YI838&feature=youtu.be v 5 sekuundě zapnu vysílačku a kolečka se rozkmitají aniž bych se dotknul volantu.....později i zatáčím volantem
Díky a s pozdravem Jules
Vaterra Ascender Chevrolet Blazer 1986
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Problém se servem

V první řadě se nejdřív zapíná rádio a pak teprve auto. A řekl bych, že u digitálu je normální, že pocukává. Možná se ale mýlím
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Problém se servem

Mně digitální serva takhle také pocukávají. Na funkci živočicháře to nemá vliv.
Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: Problém se servem

Ahoj, nechci zakládat nové téma, ale všimnul jsem si po zapojení nového digi serva Sawox pro mě nové věci. Když stojím, servo neustále "kňourá" (nehejbe se ale) a předpokládám, že to není úplně v pořádku. Čím to? regl DSYS.... zkoušel jsem na vysílačce trimovat, nic...díky :OK:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Problém se servem

Bluebirdy 660 mám tři a necukají. Nicméně jejich chod je méně rovnoměrný, jako u ostatních serv - jakoby by byly o dost víc náchylnější na čistotu a kvalitu signálu. Zkoušel jsem je na testeru a během pohybu jsou méně stabilní. Jakmile se zastaví, už drží a necukají se. Nemám možnost to změřit na osciloskopu, ale mám za to, že jsou velice náchylná na i na malou změnu signálu a mají velice malou oblast hystereze kolem daného bodu. S tím by souviselo i to, že jakmile není páka úplně volná a něco za ni táhne, má servo snahu i tuto malinkou výchylku srovnávat a proto si kňourá. Pokud přijímač něco ( byť i málo ) ruší, tak i ty malé pulzy servo rozkmitají.
Honzajz
Nově příchozí
Příspěvky: 58
Registrován: 21.01.2016 16:26

Re: Problém se servem

To ze mi servo kňourá v klidu je tím, že mi pružila plastová páka serva. Vyměnil jsem za kovovou a vše v pořádku
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Problém se servem

Mám s Bluebirdama podobnou zkušenost. Devítigramovky v F3K maj taky minimální hysterezi a furt vrčej, ale jinak OK. BMS 621MG v autě mi navíc dost cukalo a mělo tendence k rušení.
On tohle je poměrně obecný problém tzv. "lepších značek serv". Když koupíš značku, navíc třeba i s tabulkově vysokejma parametrama, ale za cenu sotva 1,5 noname, bude to podle toho vypadat. Lowendový serva (některých) tradičních značek jsou mnohdy větší šmejd, než průměrný Turnigy.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“