Nick-xvs
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 19.10.2013 19:32
Bydliště: Borovany (ČB)

Problém s Agressor crx

Ahoj. Prosím Vás o jakoukoli radu. Po dlouhé době jsem zprovoznil svou TA-05. Všechno na ní funguje perfektně ale pokud s ní odjedu tak na 20 metrů tak začne škubat různě zatáčet a prostě se chová jakoby chytala nějaké cizí signály. Už opravdu nevím co s tím mám dělat, zkoušel jsem snad úplně všechno. Jen pro info míval jsem i CC-01 a k němu jsem si kdysi koupil (rok 2007) také Agressor CRX. CC jsem prodal ale vysílačka mi zbyla a ta se chová úplně stejně. Nejde mi to moc do hlavy protože tenkrát to fungovalo naprosto bezvadně, od tý doby jsem to měl zabalený v origo krabici v suchu. Pokud někdo víte čím to může být uvítám jakoukoli radu jak to opravit budu velmi vděčný. Děkuji a s pozdravem Milan
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Problém s Agressor crx

A jak jsou na tom baterie ve vysílačce a v autě ??
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Nick-xvs
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 19.10.2013 19:32
Bydliště: Borovany (ČB)

Re: Problém s Agressor crx

ahoj v autě mám Li-po 2S 5000mah ty maj asi 25 cyklů a ve vysílači mám také lipo 3S 1200 mah a ty jsou úplně nové
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Problém s Agressor crx

Jen blbý nápad, neruší jí třeba telefon?
Nick-xvs
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 19.10.2013 19:32
Bydliště: Borovany (ČB)

Re: Problém s Agressor crx

Zkoušel jsem různé lokality a telefon jsem párkrát s sebou neměl. někde jsem se dočetl že by to mohlo rušit i el. vedení tak jsem zkusil tam kde široko daleko nic nevede a ani to se mi nepotvrdilo
Uživatelský avatar
Calvera55
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 01.11.2014 12:52
Bydliště: Most

Re: Problém s Agressor crx

Co přijímač neupadla ti anténka u tišťáku?Pokud máš jiný tak ho zkus.
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Problém s Agressor crx

To je myslím 40Mhz rádio,neruší to regl nebo ext.BEC?
Něco mi to připomíná.Petr
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Problém s Agressor crx

Pokud jsou baterky nové a ne po letech vytažené s modelem , tak to je jiná ....... začni anténou jak psali kluci , nejdřív koukni jak ji máš umístěnou v autě - nesmí být smotaná do "klubíčka" , nesmí vést blízko kolem reglu nebo motoru , správně by měla být natažená a venku z auta v brčku - (vím že je to blbé , ale teď pro vyhledání problému ji dej ven ) pak taky koukni jestli není vytržená , polámaný drátek , správná délka drátu (u 40MHz je drát hooodně dlouhy - mám dojem že má být až cca 70cm nebo tak nějak. Pokud toto nepomůže , tak ještě projít všechny kontakty od baterek , reglu až k motoru , jestli není studeňák . nebo nejsou uvolněné a tím nedosedají. Pokud máš nedej bože Tamiya konektory , tak zkontroluj jestli v nich nesou rozevřené dutinky.
Zkontroluj i prut anteny na vysilačce - krom toho , že musí být vysunutá , tak musí byt ve šroubovaném spoji dotažená a mám dojem , že by tam snad měla být na dosedací ploše i nevodivá podložka (to se ale může lišit co do typu vysílačky) - pokud jsi měl prut sundaný při uložení do krabice, tak koukni jestli jsi ji nevytrousil . Někdy umí taky nadělat pěknou paseku se signálem i vadné servo , nebo servo s velkým odběrem .........
:-( víc mně zatím nenapadá.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Nick-xvs
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 19.10.2013 19:32
Bydliště: Borovany (ČB)

Re: Problém s Agressor crx

Takže: anténu jsem zkontroloval a vytáhl ven,zlepšení sice je,ale plus mínus 10-15metrů. Zkontroloval jsem vše co poradil Rotruck, To Sedivej- externí BEC nemám. veškeré kabely a konektory jsou v pořádku (tamiya konektory nikde nemám). zkoušel jsem prohodit moduly v rádiích,přijímače,krystaly a stejně to furt škube sice ve větší vzdálenosti ode mě ale pořád je to málo. ještě musím koupit prodlužku kablíku z reglu do přijímače abych přijímač dostal dál od motoru a reglu. Ze zoufalství jsem dnes zkusil zapojit futabu t6j (2.4 ghz páčková) co mám na éro a bylo po problému akorát se to nedá řídit ,jak jsem naučenej na volantovce. to mě pomalu přesvědčuje o tom že aggressoři asi pujdou z baráku...
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Problém s Agressor crx

Asi takhle, jestli chceš doopravdy jezdit kup 2,4gHz a je to.
Nick-xvs
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 19.10.2013 19:32
Bydliště: Borovany (ČB)

Re: Problém s Agressor crx

Tak jen pro informaci, Agressoři šli do křemíkového nebe a koupil jsem obyč. 3 kanál Flysky. Zatím naprostá spokojenost. ale přesto děkuji za rady a ochotu poradit. Milan

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“